Šviežia žuvis atplaukia į turgųVilniuje Halės turguje įsikūrusi šviežios žuvies oazė „Žuvainė“ jūrą priartina prie miesto. Dviejų vaikystės draugų Adomo Kliuko ir Antano Ancelio parduotuvėje galima įsigyti prieš parą ar dvi pagautos žuvies ar gėrybių iš įvairiausių jūrų ir vandenynų.

Kodėl vežate žuvį iš užsienio, o ne perkate užaugintą vietoje?

Kai pradėjau ieškoti, kur gauti šviežios žuvies, domėjausi jos auginimu, pastebėjau tokią tendenciją, kad atsivežti žuvies iš užsienio yra pigiau, nei užsiauginti pačiam. Todėl pradėjome ieškoti gamintojų, parašėme kokį tūkstantį elektroninių laiškų, toliausiai – net į Argentiną. Galiausiai tiekėjus radome Vokietijoje – iš čia tiekiama šviežia, geros kokybės produkcija, tad nutarėme tiesiog pabandyti, pažiūrėti, kas išeis.

Per kiek laiko žuvis pasiekia jūsų prekystalius?

Per 22 valandas, nes visas procesas būna sustyguotas iki tol, taigi ilgai atvežimas netrunka. Tačiau reikia planuoti iš anksto. Kartais būna, ateina žmonės ir prašo jūrų gėrybių ar rečiau pasitaikančios žuvies čia ir dabar. Mes produkciją atvežame konkrečiam žmogui, kuris iš anksto užsako, kad ta žuvis ar gėrybės neužsistovėtų ir išliktų šviežios. Juolab jūrų gėrybių, pavyzdžiui, austrių ar midijų, galiojimo laikas yra tik 3–4 dienos. Tinkamomis sąlygomis žuvį galima išlaikyti iki dviejų savaičių.

Kiek žuvies suvartoja vidutinis lietuvis?

Prieš įkurdami parduotuvę žvalgėmės po rinką ir atradome, kad lietuviai žuvies suvalgo labai mažai. Palyginti su vokiečiais, prancūzais, graikais ar italais, tai yra ženklus skirtumas. Tikslių skaičių negalėčiau pasakyti, bet jeigu minėtų valstybių gyventojas per metus suvalgo 100 kilogramų žuvies, tai lietuvis suvartoja maždaug tik 13 kilogramų.

Ką manote apie fermose užaugintą žuvį ar jūrų gėrybes?

Šioje srityje reikia atsižvelgti į gamtą, nes jos ištekliai riboti. Todėl manau, kad užauginta žuvis ir jūrų gėrybės yra mūsų ateitis. Tik tas auginimas turi būti etiškas, turi būti sukurtos tinkamos, ekologiškos sąlygos.

Kokias žuvis dažniausiai perka?

Lietuviai yra pripratę prie lietuviškos žuvies, todėl renkasi upėtakius, vėgėles ir panašiai, pagal sezoną. Tie, kurie pažįsta daugiau žuvų rūšių, perka sardines, iš jūros gėrybių – midijas, austres.

Kokiu būdu pirkėjai dažniausiai užsisako jūsų žuvies?

Internetu, elektroniniais laiškais kartais būna problemiška, nes žmonėms trūksta aiškumo, „gyvo“ patarimo. Tie, kurie jau išdrįso užsisakyti internetu, dažniausiai pas mus grįžta. Tuomet jau tiesiog paskambina ir pasako, ko ir kada nori.

Kokia jūsų auditorija?

Didžiausia dalis pirkėjų – nuo 34 iki 50 metų, antra – nuo 18 iki 34. Sakyčiau, pakankamai platus ratas. Taip pat Halės turgaus pirkėjai, kurie čia nuolat lankosi. Domisi ir restoranai, ypač jeigu jiems staiga kažko pritrūksta. Mes dirbame su visais, bet kol kas tik Vilniuje (Ar galvojate apie kitus miestus?) Taip, apie didžiuosius, galbūt apie Kauną ir Klaipėdą. Bet jeigu bus galimybė, nematome problemų pristatyti šviežios žuvies ir į mažesnius miestus, nes pristatymas iš čia užtruktų tik kelias valandas.

„Žuvainė“ Halės turgavietė, Pylimo g. 58, Vilnius tel.  (8-646) 32323

Darbo laikas II-IV 7-18 val. VII 7-15 val. Internete – visą parą

Šviežios žuvies parduotuvės „Žuvainė“ „Facebook“ profilis


#šviežia #mieste #žuvis #parduotuvė #žuvys #halėsturgus #jūrųgėrybės #vilnius #krautuvė #žuvainė

Naujausi įrašai