top of page

10 Azijos virtuvių Lietuvoje, kurios labai patiks veganams

Kadangi auGalingų restoranų 2018-aisiais jau yra ne vienas ir ne du, ir išsirinkti tikrai gali būti sunku, restoranų kampanijos „auGalybė“* komanda papasakojo ir rekomenduoja vietas, kur skaniausi veganiškos azijietiškos virtuvės patiekalai. Juo labiau kad šiandien – #auGalingas pirmadienis, todėl tokia informacija ypač aktuali!

*„auGalybė“ – tai organizacijos „Tušti narvai“ vykdoma restoranų kampanija, kurios tikslas – didinti augalinių patiekalų pasirinkimą Lietuvos užkandinėse, kavinėse ir restoranuose.

Turi gana ilgą meniu, vegetariški ir veganiški patiekalai išskirti, jų – net keliolika.

Egzotikos nesibaiminkite – patiekalai pritaikyti europietiškiems liežuviams, tad aštrumas nenustelbs kitų skonių paletės. Bet jei jūsų receptoriai itin lietuviški, tai ir padavėjui verčiau sakykite, kad jums – lietuviškai aštriai.

Totorių g. 16, Vilnius

Pankiška, madinga arba, jei šiuolaikiškiau vadinant – hipsteriška vieta. Į aplinką, atrodytų, neįdėta didelių pastangų, tuo stipriai išsiskiria iš Vilniaus restoranų, kur dažnai į interjerą investuojama daugiau nei į patį poną Maistą.

Nėra Vilniuje skanesnių veganiškų ramenų nei Deltos ramenai! Jie patys savo maistą vadina azijietiškos virtuvės interpretacijomis. Pliusas estetams: maistas patiekiamas gražiuose keraminiuose induose.

Dienos pietų (11:30–15:30) fokusais garsi „Delta Mityba“ išsiplėtė iki vakarienės! Kiekvieną ketvirtadienį.

Naugarduko 41, Vilnius

Taivanietiškų arbatų su sprogstančiais pasiflorų bei tapijokos burbuliukais ir kokosų bei mangų želiukais baras. Dauguma jų balintų arbatų yra veganiškos, nes naudojamas „creameris“ augalinės kilmės. Taip pat visi priedai želiukai ir burbuliukai (be želatinos, didžiąją dalį jų sudaro kokoso minkštimas!), sultys, sirupai yra auGalingi.

Yra ir maisto mini meniu, kuriame dėmesio reikalauja viena veganiška bandutė su kopūstų, morkų ir „shiitake“ grybų įdaru.

Gedimino pr. 9, (PC „Go9“) ir Verkių g. 29, ūkio kiemas 1 („Ogmios miestas“). Abi lokacijos Vilniuje.

Čia siūlomas maistas nėra griežtai japoniškas – „Kaskasakè“ virtuvėje dirbantis šefas Maksimas pasakoja, jog tiksliau būtų sakyti, kad tai patiekalai, surinkti iš įvairių Azijos regiono vietų.

Ką būtina paragauti – „temarizushi“ su „shiitake“ grybais ir daržovėmis. Liaudiškai jie dar vadinami bumbulais. Čia tiems, kas nesugebės įsiminti japoniško pavadinimo. Bet nuėję pasakysite šefams, jie supras. Taip pat rekomenduojame „domburi“, „Yasai“ sušius, „edamame“ pupeles, tempuros patiekalus.

Kauno 16, Vilnius (turguje “Uptown bazar”) Leaye

Juos atradę ypač džiaugsis kinų maisto mėgėjai, nors teko girdėti, kad kinų maisto nemėgstantys žmonės juos gyrė. Mūsų rekomenduojami: traškūs baklažanai, makaronai su daržovėmis, ryžiai su daržovėmis, salierai su riešutais. Bendrai jų patiekalai labai „mono“, tad verta imti skirtingus ir dalytis su kompanionais.

Dominikonų 16, Vilnius

Ko gero, juos galima vadinti tradicine indiška ir tuo pačiu Europai adaptuota virtuve – maistas prieskoningas, su charakteriu, sotus, riebokas. Geriausia jų patiekalus valgyti su indiška duonele ir / arba ryžiais. Veganiškų patiekalų jų meniu marios, beveik pusė.

Vilniaus g. 30, Kaunas

Dar visai neseniai, atmenamais laikais, „Miyako“ savo meniu teturėjo kelis liūdnus veganiškus pasirinkimus, o šiandien – net keliolika prašmatnių, kuriuos galima įvertinti vienu jaustuku – vau!

Vokiečių g. 24, Konstitucijos pr. 7A (PC Europa). Abu Vilniuje.

Rimvydo Klimo nuotr.


Moksha

Bene unikaliausias indiškos virtuvės restoranėlis Kaune ar net išdrįsime sakyti – visoje Lietuvoje. Charakteringi, sofistikuoti, ryškūs, aštrūs, bet tuo pačiu ir subtilūs skoniai. Indiško maisto gerbėjams – tai MUST vieta. Stebuklingi troškiniai, sriubos ir netgi jų salotos nepaprastos! O dar „Mokshos“ desertai… Verčiau apie anuos net nekalbėsime, nes nenorime būti apkaltinti žiauriu elgesiu su skaitytojais.

Vasario 16-osios g. 6, Kaunas

Maisto skonis ir vaizdas, aukšto lygio aptarnavimas, aplinka, dėmesys detalėms. Tai yra „Rise“ – japoniško maisto restoranas, kur kokybė su kaina darniai sutaria.

Vieta skaniems kąsniams ir jaukiems pokalbiams.

Gedimino pr. 43, Vilnius

Kaip savaime galima suprasti iš restorano pavadinimo, jame rasite vietnamietiškos virtuvės patiekalų. Ten galite tikėtis „wok“ su tofu, ryžiais ar ryžių makaronais, sriubų, „spring rolls“ (suktinukų).

Jakšto g. 7, Vilnius

Komentarai


Naujausi įrašai

bottom of page