top of page

Bulvių košės mokslas: sugrūsk tinkamai ir netapsi niekieno priešu

Kai norime įrodyti, kokia svarbi mūsų gyvenimuose yra bulvių košė, suprantame, kad ji gali tapti bet kokio kasdienio posakio esmine dalimi: sugrūsk man bulvių košę ir pasakysiu, kas tu. Nesugrūdęs bulvių košės nesakyk „op“. Žmogaus vertė bulvių koše matuojama. Norime pasakyti, kad netinkamai sugrūstos bulvės gali užtraukti tokią nemalonę, kokios tikrai nenorite. Bonappetit.com teigia, kad dažniausiai daromos šios devynios klaidos.


1. Naudojama tik viena bulvių rūšis. Maišykite naujo derliaus bulves su krakmolingesnėmis jų giminaitėmis. Krakmolas absorbuoja sviestą bei pieną / grietinėlę ir suteikia košei purią struktūrą.

2. Bulvės nebūna nuplaunamos. Nuplaukite visus nešvarumus, o dar geriau – bulves nušveiskite ir palikite šaltame vandenyje.

3. Bulvės įmetamos į verdantį vandenį. Jums reikia, kad visa bulvė išvirtų tuo pačiu metu.


4. Vanduo nėra sūdomas. Kaip ir makaronai, bulvės absorbuoja vandenį ir druską. Tai – galimybė jas pagardinti.

5. Per greitas virimas. Bulvės gali lengvai suirti, todėl geriau virkite jas lėčiau ir ilgiau.

6. Naudojamos tižios, įmirkusios bulvės. Nukoškite, nusausinkite bulves ir kelioms minutėms palikite jas puode ant lėtos ugnies arba orkaitėje.


7. Naudojamas netinkamas įrankis. Naudokite maisto malūnėlį arba grūstuvą.

8. Pilamas šaltas pienas. Šaltas pienas atvėsina karštas bulves. Pašildykite jį puode.

9. Naudojamas ištirpintas sviestas. Sviesto gabalėlis ištirps tarp karštų bulvių ir taip tolygiai pasiskirstys riebalai.

Naujausi įrašai

bottom of page