top of page

Kaukazo virtuvės restoranas Trakuose: pradėjo nuo trijų staliukų

Atvykus į Trakus judama standartišku maršrutu – arčiau pilies. Ir tradiciškai valgomi kibinai. Nes, o ką dar bevalgysi, kai nelabai yra pasirinkimo. Ieškantiems alternatyvų, sufleruojame – turistų pamėgtame miestelyje yra netgi du kartvelų restoranai. Vieną jų dauguma ima ir pravažiuoja to net nesuprasdami. Ne istorinėje ir neturistinėje Trakų dalyje esančiame „Argo“ vieną pavakarę ir apsilankėme.

„Nuo 2015 m. dirbame kaip restoranas. Viskas buvo naujai pastatyta – šis ir šalia esantis pastatas, kuriame yra apartamentai ir SPA centras. Prieš tai čia stovėjo plastikiniai staliukai. Kai pradėjome, jų buvo tik trys“, – pradeda mus pasitikęs restorano ir apartamentų administratorius.


restoranas Argo, VMGonline.lt
Vytautės Ribokaitės nuotr.


„Argo“, pasakoja, yra nedidelis lietuvių šeimos verslas. Savininkai patys ieško produktų, atsirenka mėsą, daržoves. Tam tikrus produktus užsisako iš ūkininkų, kai ką atsiveža iš Sakartvelo – prieskonius, arbatą ir daugiau.

Restorano meniu gausus ir išgrynintas – jį sudėliojo laikas ir svečių nuomonės, todėl jis keičiasi retai. Vynų korta nėra didelė. Jei dairysitės kartveliško vyno, jo rasite apie septynias opcijas raudonojo ir baltojo. Vis dėlto, artimiausiu metu a la carte ir vynų skyrelis bus kiek atšviežintas.

Kaukazietiškos virtuvės patiekalus čia ruošia gruzinai ir vienas armėnas. Patiekalai šiek tiek sueuropinti. Patiekimas Sakartvele paprastesnis.

restoranas Argo
Vytautės Ribokaitės nuotr.

Susipažįstame su šefu Pridonu Shanidze, kuriam turime daug klausimų apie chinkalius, kuriuos būtų galima apibūdinti kaip kartvelų koldūnus, šašlykus ir chačapurius, kurie gali būti arba laivelio formos (Aarijos), arba apskriti tarsi pica.

Pridonas sutiko papasakoti, kaip chinkalius ruošia kalnų regione šiaurės vakarų Sakartvele: „Nors Lietuvoje įprasta mėsą malti, Svanetijoje chinkalių mėsa ant medinės lentos peiliu sukapojama. Restorane taip ir ruošiame. Chinkalių tešloje – tik miltai, vanduo ir druska. Jokių prieskonių. Tikrą chinkalį galima atskirti pagal „klostes“ – jų turi būti ne mažiau nei 17, o idealiu atveju – 32.“

Anot šefo, įprastai Sakartvele 3–4 žmonės suvalgo apie 50 chinkalių. Juos reikia valgyti rankomis, paimant už viršūnėlės, kuri nevalgoma. O kaip suprasti, ar jau išvirė? „Patikrinti rankomis – jei viršus glotnus, galima valgyti. Vėliau, jei norisi, pabarstyti maltais pipirais, ir viskas“, – atsako.

Šefas Pridonas Shanidze. Vytautės Ribokaitės nuotr.


Kaip atskirti, ar imeretiškas (apskritas) chačapuris paruoštas tinkamai?

„Į papločio tešlą įeina kvietiniai miltai, pienas, mielės, sviestas ir sumaišomi du sūriai – imeretiškas sūris, primenantis varškę, ir sulugunis – sūris, verdamas du kartus, panašus į mocarelą. Iškepusio chačapurio sūrio masė turi būti tąsi, temptis. Daug kas nededa sulugunio, todėl to efekto nebūna“, – paaiškina.

Kamuojame toliau – kuo skiriasi kartvelų ir armėnų šašlykai?

„Kartvelai akcentuoja mėsą, ji turi būti šviežia ir gera. Kai kepa, barsto tik druską. Armėnai šašlykus ruošia su daug prieskonių“, – trumpai atsako.

Vienas iš dviejų namelių. Šiame įsikūręs restoranas, kurio terasa žvelgia į Bernardinų (Lukos) ežerą. Vytautės Ribokaitės nuotr.


Restoranas užima du aukštus, jame 50 vietų. Lauko terasoje – tiek pat. Vytautės Ribokaitės nuotr.


Dešinėje– gruziniškos naminės salotos (8,5 Eur), kurias šefas ruošia pagal savo šeimos receptą. Tokių salotų Sakartvelo restoranuose nerasite, sako jis. Pomidorai užkrauti ant troškintų daržovių, o jų viršus pabarstytas žalumynais ir sulugunio sūriu. Vytautės Ribokaitės nuotr.


„Ichvi“ salotos (8 Eur) su antiena. Vytautės Ribokaitės nuotr.


Tradicinis užkandis – baklažanai, įdaryti graikiniais riešutais (8,5 Eur), tiks veganams. Vytautės Ribokaitės nuotr.


Adžarijos chačapurio viduryje esantį skystą kiaušinį reikia išmaišyti su atlaužtu gabalėliu chačapurio (14,5 Eur). Tokiu būdu skystas kiaušinis iškeps. Vytautės Ribokaitės nuotr.


Avienos nugarinė (22 Eur). Patiekiama su daržovėmis ir padažu. Sakartvele bulvių ar ryžių garnyras nėra įprasta. Vytautės Ribokaitės nuotr.


Adresas: Vytauto g. 89, Trakai

Darbo laikas: I–V 11:00–22:00, VI–VII 11:00–23:00

„Facebook“ paskyra ČIA.


תגובות


Naujausi įrašai

bottom of page