top of page

Dalyvaukite ir ragaukite: skaniausi maisto festivaliai visoje Lietuvoje (kalendorius)

Kas bent kiek daugiau domisi gastronomijos pasauliu, vasaros laukia su nekantrumu: juk būtent tuomet vyksta geriausi maisto festivaliai. Tik spėk išalkti! Bene kiekvieną savaitgalį galima atrasti mažesnį ar didesnį renginį, skirtą maistui, ir tikrai ne vien Vilniuje. VMGonline.lt parengė sąrašą tradicinių ir įdomių festivalių, kuriuose verta apsilankyti visiems.

Kas: Bitės diena

Kada: Gegužės 25 d.

Kur: Bitininkystės muziejus, Stripeikių k., Ignalinos r.

Kaina: Nemokamai

Pavadinimas leidžia suprasti, kad bus kalbama apie bites ir medų, tačiau tikrai ne vien apie tai. Festivalyje laukia pirmojo pavasarinio medaus ir sūrių mugė, medaus degustavimai, įvairios dirbtuvės (nuo vilnos vėlimo iki natūralaus muilo virimo), paskaitos ir koncertai.

Daugiau informacijos ČIA.

***

Kas: Maisto ir gėrimų festivalis „Radvilų virtuvė“

Kada: Gegužės 25–26 d.

Kur: Didžioji g., Kėdainiai

Kaina: Nemokamai

Daugeliui Kėdainiai siejasi su Radvilomis, ir ne veltui šių didikų garbei buvo pavadintas dvi dienas truksiantis festivalis. Jo metu bus daug šokių ir dainavimo pasirodymų, vyks paskaita apie Radvilų asmenybes, o šeštadienį miesto aikštėje galėsite mėgautis vėlyvais pusryčiais.

Daugiau informacijos ČIA.

Valerijos Stonytės nuotr.


Kas: Smidrų festivalis

Kada: Gegužės 26 d.

Kur: „Genutės uogainė“, Žalgirių k., Ukmergės r.

Kaina: 5 Eur (vaikams iki 7 m. nemokamai)

Mėgstantys suktis virtuvėje gegužės ir birželio laukia tarsi Kalėdų: juk tuomet prasideda pats smidrų įkarštis! Aukštuomenės pamėgtas delikatesas Lietuvoje taip išpopuliarėjo, kad šiemet jo garbei rengiamas jau 5-asis festivalis. Programa pasirodys netrukus, o norinčiųjų dalyvauti labai prašoma užsiregistruoti.

Daugiau informacijos ČIA.

***

Kas: „Vegfest LT“ vasaros festivalis

Kada: Birželio 8 d.

Kur: PLC „Panorama“, Saltoniškių g. 9, Vilnius

Kaina: Nemokamai

Apie šį festivalį žino kiekvienas augalinės mitybos gerbėjas, tačiau jame verta apsilankyti ir ne vien besimaitinantiems veganiškai: žvilgtelėkite, vien kokie tortai šiemet laukia. Renginyje galėsite įsigyti įdomių produktų, išklausyti Lietuvos ir užsienio svečių pranešimų ir nuveikti daugybę kitų smagių dalykų. Apie šiemetinį festivalį bei jo naujienas jau kalbėjome kiek anksčiau.

Daugiau informacijos ČIA.

Valerijos Stonytės nuotr.


Kas: Žagarės vyšnių festivalis

Kada: Liepos 19–21 d.

Kur: Žagarės regioninis parkas, Malūno g. 1, Žagarė, Joniškio r.

Kaina: Nemokamai

Šiais metais vyšnių festivalis mini mažąjį jubiliejų – 15 metų. Ko tikėtis? Tradicinio Vyšnių turgaus, originaliųjų kaliausių, puošiančių miestą pačiose netikėčiausiose vietose, įspūdingos koncertinės programos su žymiausiais Lietuvos atlikėjais, įvairių sportinių varžybų ir kitų kultūrinių bei istorinių renginių, kurie ragins susipažinti su šio krašto vertybėmis ir savitumu.

Daugiau informacijos ČIA.

***

Kas: Mėlynių festivalis

Kada: Liepos 20 d.

Šiuo metu aiški tik festivalio data, tačiau jis žymus tuo, kad įprastai čia pasirodo arbata, duona, pyragai, ledai, uogienės, muilai ir kitos prekės tik su mėlynėmis – geresnės šventės mėgstantys šią uogą nesulauks. Žinoma, verta paminėti ir kitas ne mažiau gardžias ir įdomias veiklas, tokias kaip tapymas mėlynių dažais ar geriausios uogienės virimo varžybos. Atsiradus programai paaiškės visos atrakcijos.

Laukdami naujos informacijos, stebėkite „Facebook“ paskyrą ČIA.

Valerijos Stonytės nuotr.


Kas: „Vilnius Burger Fest“

Kada: Liepos 25 d.

Daug informacijos nėra, tačiau, kaip visad, visus „burgerių“ mylėtojus sutraukiantis festivalis žada vykti paskutinį liepos ketvirtadienį.

Laukdami daugiau informacijos, stebėkite „Facebook“ paskyrą ČIA.

***

Kas: Sūrių festivalis

Kada: Rugpjūčio 16 d.

Kol kas nėra aiškios sūrio festivalio, vyksiančio Druskininkuose, detalės, tačiau organizatoriai mums išdavė datą – drąsiai galite ją pasižymėti kalendoriuje. O tuo tarpu siūlome pasidairyti, kas smagaus festivalyje vyko pernai.

Laukdami daugiau informacijos, stebėkite „Facebook“ paskyrą ČIA.

Skaitykite apie praėjusių metų festivalį:

Comments


Naujausi įrašai

bottom of page