top of page

3 gerų pusryčių receptai: traškios išorėje, minkštos viduje skrudintos duonos sumuštiniai

Gera pradžia – tai pusė darbo. Pusryčiai yra daugelio mūsų dienos pradžia, tik retai kada susimąstome, jog jaučiamės mieguisti, sunkūs ir „sulėtėję“ galbūt ne dėl to, jog pritrūkome pusvalandžio miego, o dėl to, kad trūko gero recepto geriems pusryčiams.

Vilniaus duona nuotr.

Pavalgę turėtume jaustis energingi ir žvalūs, jeigu taip nėra, verta peržiūrėti mitybos įpročius. Nors manoma, kad geriausias pusryčių maistas – mineralų, vitaminų, skaidulų, angliavandenių turtingos košės, tačiau pilnaverčiai pusryčiai gali būti ir sumuštinis. Svarbu rūpestingai ir išmintingai pasirinkti svarbiausius pusryčių ingredientus.

Pusryčiai turėtų „įkrauti“ mūsų organizmus energijos, t. y. angliavandenių, ištvermės ir gyvybingumo – baltymų, kurie palaiko gerą įvairių organizmo sistemų – raumenų, virškinimo ir t.t veiklą, ir būtinai geros nuotaikos, kurią „generuoja“ skaidulinės medžiagos, ypač svarbios darniai virškinimo sistemos veiklai (nuo jos veiklos mūsų nuotaika priklauso tiesiogiai)

Geros sudėties duona yra turtinga minėtų elementų. Kaip rinktis duoną, specialistų patarimus rasite čia.

Sumuštinių duona – vertinga

Nors gajus mitas, kad sveikiausia yra tamsi ruginė duona, tačiau duonos gerumą lemia ne mitai, o patvirtinta sudėtis. Yra skrudinimui skirtų sumuštinių duonos rūšių, kurių sudėtis – angliavandenių, baltymų ir skaidulų pusiausvyra, yra tiesiog nepriekaištinga.

TOSTE ruginė sumuštinių duona iškepta iš 100% ruginių miltų (51% -- viso grūdo rugių), pagardinta (ir praturtinta) linų sėmenimis bei saulėgrąžų sėklomis. Turtinga skaidulų ir baltymų TOSTE RUGINĖ – kaip, beje, ir visos TOSTE skrudinimui skirtos duonos, paskrudinus išorėje tampa traški, o viduje lieka itin minkšta ir puri – patirkite pusryčiavimo malonumą.


 

Geros dienos sumuštinių receptai

Kelios geros sudėties duonos riekelės gali patenkinti dienos baltymų, angliavandenių ir skaidulų kiekį, tačiau joje nėra vitamino D, tad jo turėtų būti duonos pagarduose.

Sumuštinis su plaktu kiaušiniu, receptas
VMG nuotr.

Sumuštinis su mocarela, receptas
VMG nuotr.

karštas sumuštinis, receptas
VMG nuotr.


Skanaus!


Commentaires


Naujausi įrašai

bottom of page