AŠ Ikona vmgonline

Pasiruošimas Velykų stalui: kad krienai būtų pakankamai aštrūsO kaip šv. Velykų stalas be krienų? Be pakankamai aštrių krienų, dėl kurių šventė būtų dar aštresnė? Savęs klausiame to paties, todėl dalijamės patarimais, kaip pasigaminti aštrius krienus.

 1. Pirkdami krieno šaknį dairykitės kietos, nepažeistos šaknies. Viduje ji turėtų būti kreminio, balto atspalvio.

 2. Kuo greičiau sunaudosite šaknį, tuo aštresni bus krienai. Geriausia neapdorotą šaknį laikyti 0–3 °C temperatūroje.

 3. Pataupykite ašaras ir jei galite krienus ruoškite lauke arba gerai vėdinamoje patalpoje.

 4. Nuskuskite šaknį, kaip skustumėte morką. Stambiai supjaustykite ir įdėkite į trintuvą. Įpilkite ketvirtadalį stiklinės šalto vandens ir šiek tiek grūsto ledo. Trinkite, kol masė taps vientisa.

 5. Jeigu krienai per skysti, nusunkite juos. Jeigu per sausi, įpilkite dar šiek tiek vandens.

 6. Keiskite krienų aštrumą naudodami įvairius padažus – baltojo vyno actą ar ryžių vyno actą (2–3 valg. š. acto ir pusė arb. š. druskos stiklinei tarkuotų krienų). Jeigu norite švelnesnių krienų, actą pilkite nedelsiant – trindami arba iškart po paruošimo. Jeigu mėgstate stipresnį skonį, palaukite 3 minutes ir tada supilkite actą. Sumaišykite.

 7. Šviežiai sutarkuoti krienai šaldiklyje gali būti laikomi 4–6 savaites. Kad krienai išlaikytų savo aštrumą, laikykite juos sandariame inde šaldytuve.

Kiti būdai (be kiaušinių) panaudoti krienus: maišykite su grietinėle, citrinos sultimis, cukrumi šparaginių pupelių padažui. Su natūraliu jogurtu / grietine ir šviežiomis žolelėmis salotų padažui. Šiek tiek patarkuokite ant keptos žuvies, ypač lašišos ar tuno, kepsnių.

Naudingosios krienų savybės: gydo šlapimo takų infekcijas, inkstų akmenligę, kosulį, reumatą, dieglius, podagrą, naikina žarnyno parazitus.

#velykos #kaipparuošti #gaminimas #patarimai #krienošaknis #krienai

ATGAL

PASIDALINTI

© 2020 vmgonline

 • Facebook vmgonline.lt
 • Instagram vmg_vilnius
 • YouTube vmg
 • LinkedIn vmg