AŠ Ikona vmgonline

Metas pradėti ruoštis: kokiais augalais puošti šventinį stalą?

Artėjant laukiamiausioms metų šventėms vis sparčiau puošiasi miestai, prekybos centrai, o kalėdinės detalės įsisuka ir į namus. Ar pasinėrę į namų puošybą ir dovanų paieškas nepamiršite apgalvoti šventinio stalo dekoro? Kad taip nenutiktų, siūlome jau dabar pasisemti idėjų. Kokie augalai tam tiktų, VMGonline.lt papasakojo „Žalia stotelė“ rinkodaros vadybininkė ir produkto vadovė Eglė Petkevičiūtė.

Raudonos spalvos puansetijos, anot pašnekovės, tebėra populiariausia kalėdinė puošmena. Tradiciniu pasirinkimu išlieka ir kalėdinis kaktusas (plokštenis), mat jis pražysta būtent žiemos švenčių laikotarpiu. „Tai tampa tradicija dėl jau klasika tapusio spalvų derinio – žalia ir raudona, dažnai apie simbolinę reikšmę nebesusimąstoma, nors žalia spalva simbolizuoja nenutrūkstamą gamtos ritmą, o raudona – gyvybę“, – komentuoja E. Petkevičiūtė.

Vis dėlto, ji pastebi, kad žmonės po truputį ryžtasi naujiems atradimams: „Namai drąsiau dekoruojami ir kitų spalvų puansetijomis. Kalėdiniu laikotarpiu vis populiaresnės tampa ir skimijos, taip pat kurį laiką nepelnytai užmiršti meileniai pastaruoju metu atgauna buvusį populiarumą.“

Be jau minėtų augalų specialistė vardija ir kitus, galinčius papuošti šventinį stalą: tai – ciklamenai, gebenės, kiparisai „Vilma“, taip pat ne visai kalėdiniai, bet tinkantys puošybai – kalocefalai, viržiai, kiauliauogės, nerteros, hiacintai, azalijos, raudonai ar baltai žydinčios rožytės. „Iš lauko augalų kalėdiniu laikotarpiu namų puošybai dažnai naudojami bugieniai ar bruknuolės“, – sąrašą užbaigia E. Petkevičiūtė.

Praktiškiausia, sako pašnekovė, rinktis plokštenius. „Šis kaktusas nereikalauja ypatingos priežiūros ir tinka net pradedančiajam gėlių augintojui. Taip pat paprasta auginti meilenius, bet jie reikalauja papildomų žinių ir įgūdžių, nes tai – svogūninė gėlė ir jai reikia ramybės periodo“, – aiškina žinovė.

Abejojate, ar sugebėsite išsirinkti iš pristatytų augalų gausos? Paruošėme jums 4 skirtingas dekoro variacijas!

1 dekoro idėja. Šios kompozicijos dėmesio centre – gebenė. Iš Europos kilęs visžalis augalas, turintis dekoratyvinius lapus, gėlininkų mėgstamas dėl gausios žalumos ir gero prisitaikymo prie įvairių augimo sąlygų. Gebenė puikiai atrodo ir kaip vienetinis augalas, ir kompozicijoje su kitais kambariniais augalais. Užburianti sodri žaluma!

Gebenėmis papuoštas stalas alsuos žaluma. Vytautės Ribokaitės nuotr.


2 dekoro idėja. Jei norite šventiniam stalui suteikti spalvingumo, jums gali padėti viržiai. Smulkiais žiedais padabintos šakelės sukurs žaismingumo įspūdį. Pasaulyje paplitusi tik viena rūšis – šilinis viržis (lot. calluna vulgaris), tačiau egzistuoja nemažai jų veislių, išsiskiriančių šakelių forma, lapų spalva ar žiedų dydžiu. Jei šį augalą nusipirkote vazonėlyje, jį galėsite laikyti ne tik namuose, bet ir išnešti į lauką. Per žiemą viržiai išlaiko spalvingus žiedynus.

Šventiniam stalui spalvingumo ir žaismingumo suteiks viržiai. Vytautės Ribokaitės nuotr.


3 dekoro idėja. Kilęs iš Centrinės ir Pietų Europos ciklamenas pasirūpins, kad jūsų šventinis stalas skendėtų žieduose. Šis augalas pelno simpatijas būtent dėl gausaus žydėjimo ir žiedų ryškumo.

Gaivos ir elegancijos įspūdį sukurs ciklamenas. Vytautės Ribokaitės nuotr.


4 dekoro idėja. Norite, kad stalą puoštų daugiau augalų? Siūlome kompoziciją iš plokštenių, eševerijų ir ripsalių. Šis puikus derinys atneš tikrą džiaugsmą akims!

Plokšteniai, eševerijos ir ripsaliai tinka tiems, kurie trokšta tobulos dermės iš kelių augalų. Vytautės Ribokaitės nuotr.


#viržiai #gebenės #puansetija #eševerija #gebenė #Kūčiųstalas #EglėPetkevičiūtė #augalaspuošybai #Kūčios #dekoras #eševerijos #Kalėdos #puansetijos #nerteros #bruknuolės #skimija #meileniai #ripsalis #lokštenis #Žaliastotelė #kiparisai #kalėdųstalas #skimijos #kalėdiniskaktusas #meilenis #šventinisdekoras #plokštenis #šventinisstalas #rožytės #hiacintai #viržis #kaippapuoštišventinįstalą #bugieniai #Lokšteniai #ciklamenas #ripsaliai #augalaipuošybai #azalijos

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg