Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Lietuvių šefai pribloškė: tarptautiniame tuno festivalyje pelnė pirmąją vietą!

Pietvakarių Sardinijoje esančioje Šv. Petro saloje, Karloforto mieste jau šešioliktąjį kartą vyko tarptautinis festivalis „Girotonno“. Tai grandiozinis renginys, į kurį atvyksta tuno mėgėjai iš įvairių pasaulio šalių mėgautis vienu brangiausių pasaulyje – mėlynpelekiu – tunu, kuriuo ši nedidelė, vos 6400 gyventojų turinti, sala ir garsėja, eksportuodama jį viso pasaulio restoranams. O renginio vinimi kasmet tampa tuno ruošimo varžybos, kuriame pirmąkart dalyvavo ir Lietuva.

Tarptautiniame tuno festivalyje Lietuvai atstovavo duetas: Tadas Gailiūnas ir Artūras Samavičius.


Tarptautiniame tuno festivalyje Lietuvai atstovavo duetas: meksikietiško restorano ant ratų „Peligroso“ įkūrėjas, daugkartinis Lietuvos austrių gliaudymo čempionas Tadas Gailiūnas ir restorano „City Chef“ įkūrėjas, virtuvės šefas Artūras Samavičius. Lietuva konkurse varžėsi pirmąjį kartą, rungdamasi su tokiomis valstybėmis kaip Argentina, Italija, Japonija, JAV, Rusija, Didžioji Britanija, Prancūzija ir daugelis kitų. Beje, daug metų iš eilės „Girotonno“ festivalyje tuno ruošimo varžybose pirmąją vietą iškovodavo Japonija. Šiais metais patyrusį japonų šefą pakeitė jo sūnus ir nutiko negirdėtas dalykas – Japonija net nepateko į finalinį ketvertuką ir iškrito pusfinalyje.

Penktadienį, gegužės 25 dieną, triuškinamu rezultatu įveikę britų virtuvės šefų komandą, lietuviai pakliuvo į finalą, kuris vyko šeštadienį. Jame Lietuvos atstovams teko susikauti su geriausiai šiais metais festivalyje pasirodžiusiomis komandomis: JAV, Argentina ir Rusija. Surinkusi mažiausiai taškų, Argentina iškrito iš karto, taigi kova vyko tarp daugiamečių konkurso dalyvių – JAV ir Rusijos bei konkurso naujokės Lietuvos. Po įtemptos kovos daugiausia komisijos balsų pelnė lietuvių šefų dueto kurtas patiekalas.

Komisija patikusius patiekalus vertina balais.


Balsavimas už patikusios šalies patiekalą vykstą dviem būdais. Pagrindinę – profesionalų – komisiją sudaro garsūs besirungiančių šalių kulinarai, maisto kritikai ir žurnalistai. Antra, gerokai gausesnė, komisijos dalis – maisto blogeriai, garsūs gurmanai, sėdintys erdvioje miesto aikštėje ir vertinantys ragautus patiekalus balais. Beje, pagrindinėje komisijoje dalyvavęs Lietuvos atstovas – verslininkas ir maisto kritikas Saulius Pačekajus – tikino, kad be lietuvių ruošto tuno patiekalo, kuris iš besivaržančiųjų tikrai buvo geriausias, jį dar labai sužavėjo ir Argentinos ruoštas patiekalas, deja, ši šalis į finalą nepateko.

Lietuvių šefų kurtas patiekalas „Tuno trio“


Vieną brangiausių pasaulyje mėlynpelekį tuną Tadas ir Artūras ruošė ypatingai – pagamino patiekalą, kurį pavadino „Tuno trio“. Jį sudarė trys skirtingais būdais paruošti tuno gabaliukai. Pirmasis – kapotas tunas kartu su tostada ir avokadų kremu, antrasis – 2 minutes sūdytas tunas su „pico de gallo salsa“ ir austrių majonezu, trečiasis – ant grilio keptas tunas, paguldytas ant obuolių ir mango čatnio su „bagna cauda“ padažo putomis.

Patiekalai netrukus bus išnešti vertinti komisijai.


Kalbėdamas apie didžiausius konkurso iššūkius, Artūras Samavičius ir Tadas Gailiūnas vieningai įvardijo kalendros paieškos detektyvą. „Neįtikėtina, bet visoje Karloforte saloje negalėjome rasti kalendros. Nei parduotuvėse, nei restoranuose. O šis ingredientas mums buvo ypač svarbus. Pusfinalyje patiekalai kovėsi be kalendros. Finalui šiaip ne taip iš vieno restorano pavyko gauti šakelę kalendros. Iš išvaizdos ji priminė krapus, neturėjo jokio atpažįstamo kalendros skonio, bet, laimė, kvepėjo kalendromis. Ant patiekalų, kurių turėjome paruošti tikrai daug porcijų, dėjome po trupinėlį kalendros. Tarsi didžiausią brangenybę“, – pasakoja Tadas, džiaugdamasis, kad šis nesklandumas nesutrukdė triumfuoti konkurse ir pelnyti pirmosios vietos.

„Jausmą laimėjus sunku įvardyti žodžiais. Gera, kad sugebėjome apginti Lietuvos vardą. Tikiu, kad jį po šio konkurso dar ne kartą minės ne tik vietiniai Sardinijos žmonės, ne tik Italijos žiniasklaida, bet ir tuno mėgėjai iš viso pasaulio“, – pergale džiaugėsi Artūras Samavičius.

Primename, kad mėlynpelekis tunas – viena brangiausių žuvų pasaulyje. Ši žuvis, kurios svoris svyruoja nuo 200 iki 400 kg, aukcionuose parduodama už rekordiškai dideles sumas, siekiančias milijonus eurų. Ypač šį tuną vertina Japonija.


ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg