Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Džordana Butkutė: „Man miegas yra kaip pietūs, o skaniausia valgyti lovoje"

Lietuvos popscenos karalienė Džordana Butkutė taisykles laužė nuo vaikystės, tačiau jos gyvenime chaosas reikšdavo kūrybinę netvarką, o kliūtys – paskatą bandyti toliau. Mamos vestuvinę suknelę ji perkūrinėjo tol, kol iš šios teliko piniginė, vietoje pamokų lankė cirką, o šiandien geriausiais pietumis vadina miegą ir su ilgesiu prisimena mamos keptą antį.Kokių valgymo tradicijų būdavo Jūsų šeimoje?

Pas mamą augome keturi vaikai – du berniukai ir dvi mergaitės. Aišku, kai mama visus kviesdavo pietų, niekada vienu metu visi nesusirinkdavome... Kada kas iš kiemo atbėgdavo, tada ir pavalgydavo, griežto susodinimo prie stalo pas mus nebūdavo. Juk vaikystėje mamai svarbiausia būdavo mus parbėgusius suskaičiuoti, kad būtų tikra, jog neliko nevalgiusių (šypsosi). O rytais, prieš mokyklą, daug svarbiau būdavo pamiegoti nei papusryčiauti – tiesą sakant, man keltis būdavo taip sunku, kad sykį mama vonioje net pagavo mažą voriuką ir įdėjo man jį į lovą pagąsdinti. Tą rytą iš šoko mokykloje ranką kėliau pati pirma (juokiasi)! Mama pusryčiams virdavo košes arba tepdavo sumuštinius su arbata, tačiau man geriau būdavo paimti pinigų priešpiečiams...


Kokį patiekalą iš vaikystės pamenate geriausiai?

Mano mama puikiai gamindavo – viskas, ką ji paruošdavo, būdavo labai skanu. Tai ir cepelinai, ir šaltibarščiai, kitos sriubos, kotletai, vyniotiniai... Labai dažnai stebėdavau, kaip gamindavo mama, ir gerai pamenu, kaip ji mane savotiškai tausodavo – tarkime, niekada neliepdavo skusti bulvių sakydama, kad yra kitų vaikučių, kurie gali tai padaryti, o man, kaip pianistei, reikia saugoti rankas. Vietoje to liepdavo tvarkyti spintą, ko labiausiai nemėgdavau (juokiasi) .


Kokios Jūsų šeimos valgymo tradicijos šiandien?

Šiandien nepavyksta turėti praktiškai jokių, o apie kokį nors valgymo ritmą išvis negali būti nė kalbos. Man jau vien miegas yra kaip pietūs, tad su Elegijumi (D. Butkutės vyras ir vadybininkas – aut. past.) daugiau kartu valgome vakarais. O aš dar ir naktį (šypsosi), nes miegoti einu apie 5 valandą ryto, o keliuosi tarp 13 ir 15 valandos.


Koks šiandien firminis Jūsų šeimos patiekalas?

Tikriausiai troškinta vištiena, kurią ruošiu su obuoliais, abrikosais. Dar obuolių pyragą moku puikų iškepti! Elegijus sako, kad ir šaltibarščiai mano skanūs, ir kotletai. Balandėlius, tiesa, virdama parišdavau siūlu, kad neišsileistų – visi sakydavo, kad skanūs, tik va dar siūlą reikia nusikarpyti. Tačiau dabar dažniausiai maistą iš kur nors užsisakome, nes sukinėtis virtuvėje laiko nelieka visai...