top of page

Šiemet Alfas savo vilą puošė natūralumu kerinčiomis kalėdinėmis eglėmis: negalėsite atitraukti akių

Žymus virtuvės šefas, 18 knygų autorius, kulinarinių televizijos laidų vedėjas Alfas Ivanauskas nesiliauja stebinti savo gerbėjų ir vėl griauna stereotipą, jog natūralūs ir tvarūs papuošimai yra skurdūs, blankūs ir nuobodūs. Šįkart net dvi kalėdines egles jis dekoravo gamtoje rastomis šakomis, nendrėmis, gilėmis, kankorėžiais, plunksnomis ir tais pačiais, jau ne vienerius metus jo namuose kalėdinę nuotaiką kuriančiais, eglės žaisliukais.


Pernai kalėdines eglutes Alfas taip pat puošė tvariomis dekoracijomis, tačiau šiemet jos kiek kitokios. Eglėse daugiau skirtingų detalių bei augalų: įvairios nendrės, gilės, net 7 rūšių kankorėžiai, džiovintos egzotiškų vaisių detalės – visa tai, ką galima pasiimti iš gamtos, o išmetus ir lengvai perdirbti. Tvarūs, nes iš kartos į kartą keliaujantys, eglės žaisliukai suteikia nostalgiško žavesio ir primena praėjusias šventes bei artimuosius.„Jau keletą metų renkuosi nepirkti tokių daiktų, dekoracijų, smulkmenų, kurių kitąmet nesinorės naudoti arba reikės daug vietos jiems sandėliuoti. Stengiuosi, kad visi kalėdiniai namų papuošimai būtų tvarūs – šventėms pasibaigus neterštų gamtos. Apie tai pasakoju ir naujausioje savo knygoje „Kartų Kalėdos“, kurioje kiekvienas ras patarimų, tinkančių jų namams.
Be to, šiemet daug dėmesio skyriau ne tik puošmenoms, bet ir jų dėliojimui ant eglės. Stengiausi sudėti viską taip, kad reikėtų naudoti kuo mažiau kabinimo priemonių, todėl dauguma dekoracijų – nendrės, medžių šakelės, žiedai – tiesiog uždėtos ant eglutės šakų, susmaigstytos skirtingomis kryptimis. Tai suteikia dar daugiau dekoratyvumo ir lengvo, todėl žavaus, chaoso įspūdžio“, – idėja dalinasi Alfas Ivanauskas.Užmiesčio viloje Alfas derina modernius ir tradicinius daiktus, pati vila tarsi diktuoja atitinkamą atmosferą, nuotaiką bei dekorą. Anot Alfo, virtuvėje šiais metais norėjosi šiuolaikiškos eglės, o svetainėje – daugiau užmiesčio miško jausmo ir tradiciškumo: „Norėjosi derinti alyvmedį ir eglę, buvo įdomu, kaip kartu atrodytų Kolorado eglė, kuri pasižymi sidabriškumu, turi neypatingai aštrius, ilgesnius spyglius, ir alyvmedis – gyvybės medis. Jie abu turi pilkai melsvą atspalvį, todėl tarpusavyje labai skaniai dera. Šis derinys šiemet puošia mano virtuvę, jį dar papildžiau putino šakelėmis ir eukalipto pumpurais, o svetainėje akį džiugina kėnis.“Šefas lieka ištikimas natūraliems dalykams ne tik puošdamas kalėdinę eglę, bet ir dekoruodamas namus:

„Visada stengiuosi derinti naują su senu, brangų su pigesniu, kasdienius dalykus su menu. Stengiuosi, kad kai kurie akcentai būtų ir iš senų mano puokščių. Tai lyg estafetė, kurią perduodu vis naujoms šventėms. Dalis puošmenų vėliau nuguls mano terasoje, krepšiuose ar vazose, kurie papuoš sodą ar vilos prieangį. Pavyzdžiui, į didelį krepšį suberti kankorėžiai arba medžių šaknys vazose ant lentynos visais metų laikais atrodo jaukiai ir dekoratyviai.“

Alfas siūlo nepamiršti idėjos, jog daiktais galime mainytis, tai tinka ir Kalėdų laikotarpiu. Kalėdiniais žaislais galite keistis su savo artimaisiais ir draugais. Jeigu, pavyzdžiui, kasmet tais pačiais žaisliukais puošiate savo eglę ir jie jau pabodo, parašykite tetai, draugei ar močiutei – galbūt ir jų namuose yra tokių žaisliukų, kuriuos jau norėtųsi paslėpti spintoje. Taip, mainų pagalba, ne tik atnaujinsite savo eglutę, bet ir pratęsite puošmenų gyvavimo laiką.Šefas pabrėžia, kad labai svarbus yra daiktų funkcionalumas ir transformeriškumas, apie kurį jis kalba bei rodo ir savo savaitinėse laidose. Svarbu pasitelkti puošybai tokius dalykus, kuriuos panaudosite ir kitais metų laikais, dekoruodami namus, sodus ar terasą. O kai prisiperkame nykštukų, didelių Kalėdų Senių, žaisliukais puoštų vainikų, kuriuos ištraukiame tik kalėdiniu laikotarpiu, tai vėliau jie nugula maišuose, dėžėse ir laukia kitų metų, užimdami daug vietos spintų lentynose ar sandėliukuose.

„Svečius ir sutinkame, ir išlydime su šypsena, atvira širdimi ir geromis manieromis. Suplanuokime lygiai taip pat elgtis su dekoracijomis ir maistu, kuris liks po šventės: pagarbiai, draugiškai ir atsakingai – kad šventę „uždarius“, širdyje ilgam liktų geras, lengvas ir „švarus“ jausmas. Linkiu sukurti kaip tik tokį jausmą, kad visko yra nei per daug, nei per mažai; kad sukurta šventė, bet ne karnavalas; kad kvepia tikros šakos, žiemos gėlės ir miško kankorėžiai. Niekas neperspausta, niekur nepersistengta, bet visiems yra vietos ir laiko”, – linki Alfas Ivanauskas.
Tikriausiai daugelis matėte, kaip praeitais metais Alfas savo eglutę puošė ir senais žaisliukais, ir stalo servetėlėmis, ir amarilių žiedais, ir artišokais, ir LED lempučių girlianda bei vienetiniais, pagal užsakymą siūtais, rankų darbo ir natūralių medžiagų žaisliukais, kurie vėliau buvo padovanoti krikšto vaikams. Šia egle taip pat galite pasigrožėti čia.


 

Dekoro idėjų ir receptų, kurie pavyks iš pirmo karto, rasite naujoje virtualioje Alfo knygoje KARTŲ KALĖDOS, kurią nemokamai vartyti ir skaityti galite čia.


 

Gražių švenčių!


Comments


Naujausi įrašai

bottom of page