Sunku rasti žmogų, kuris nemėgtų sūrio .Tokių yra, bet tarp savo pažįstamų neradome, tad tikimės, jog ir jūs mylite sūrius neišblėstama meile. O kad sūrių mūsų gyvenime būtų dar daugiau, naudokime juos ne tik sumuštiniams gaminti. Ar visus būdus išbandėte?
1. Sutarkuokite kietąjį sūrį ir jame pavoliokite mėsą ar paukštieną. Vištienos filė bus ypač sultinga, jeigu pavoliosite ją ištirpinto sviesto, tarkuoto sūrio ir džiūvėsėlių mišinyje. Pagardinkite mėgstamais prieskoniais. Mūsų mėgstamiausi šiuo atveju – Provanso žolės.
2. Apkepai praras daug žavesio, o kartu ir sudžius, jeigu jų nepabarstysime sūriu. Sutarkuokite ir užberkite ant apkepų. Jei norite labiau traškios, apskrudusios plutelės, užberkite prieš pašaudami į orkaitę, jei norite minkštesnės – prieš baigdami kepti.
3. PICA! Tuo viskas ir pasakyta. Na, gal ir ne viskas. Įvairūs atviri pyragai, pyragėliai, sausainiai. Kaip galima nepaminėti sūriu apibarstytų „pirštelių“?
4. Jei iš karto matyti, kad pabarstyta sūrio, tai jis ir jaučiamas, pavyzdžiui, ragaujant sūrio pyragaičių (gougères), užkandinių keksiukų. Be sūrio šie kepiniai prarastų savo skonį ir tekstūrą.
5. Paruošti sūrio pyragaičių (gougères), keksų užima šiek tiek laiko. Jei norite ką nors pagaminti greičiau, išbandykite sklindžius su tarkuotu sūriu. Tokie netipiški: grikių košė (likusi nuo pusryčių), tarkuotas sūris, tarkuoti pievagrybiai, cukinijos, truputį svogūnų ir česnakų, dar galima įdėti kiaušinį. Nebandėte? Pats laikas išmėginti.
6. Labai paprasta idėja – sutrinti sūrį su salotų padažo sudedamosiomis dalimis. Tik trintuvas turi būti geras: sūrio nebus matyti, o padažas įgaus naujų skonio atspalvių. Dar intriga – bus galima užsiimti sūrio paieška. Kas suras, kur slepiasi sūris, tam – papildoma porcija.
7. Jei intrigos nenorite, tiesiog užtarkuokite sūrio ant salotų. Klasikinis variantas, o tai reiškia, kad tikrai geras.
8. Nebūtina kepti. Užteks įberti į karštą padažą ir išmaišyti. Makaronai, daugiaryžiai paprastai neįsivaizduojami be kietojo sūrio.
9. Tarkuoto sūrio įmaišykite į faršą. Maltiniai tikrai bus kitokie.
10. Prancūzai įsižeistų, jei nepaminėtume svogūnų sriubos: ji neįmanoma be nuostabių, griujeru pabarstytų skrebučių! Ir dar pridursime: pagaminkite skrebučių su sūriu ne tik prie šios sriubos, bet ir prie kitų!
Dar daugiau žurnalo VERDU IR KEPU vyr. redaktorės Elžbietos Monkevič patarimų:
Jeigu sūrį norite valgyti vieną, išimkite jį iš šaldytuvo maždaug valandą prieš patiekdami, kad atsiskleistų visos skonio savybės.
Prie kietųjų sūrių patiekite šviežių arba džiovintų vaisių, riešutų.
Kietieji sūriai skaldomi nedideliais gabaliukais – patogiausia tai padaryti arba tvirtu įprastu, arba specialiu kietiesiems sūriams pjaustyti skirtu peiliu, tarkuojami jie specialia arba įprasta tarka, pjaustyklėmis smulkinami drožlėmis.
Kietieji sūriai gali sudžiūti net stipriai suvynioti, todėl pirkite tiek, kiek sunaudosite iš karto.
Populiariausi kietieji sūriai: čederis, griujeras, parmezanas, pekorinas, granapadanas, gauda, kontė, sbrincas. Lietuviški: „Džiugas“, „Grand“, „Prussia“, „Jubiliejinis“.
Sėkmės ir skanaus!
Comments