Kokius maisto produktus geriausia dėti į savo ar vaikų pietų dėžutes, kad jos būtų naudingos mūsų organizmams? Kurie produktai gali būti puikus pietų maistas, o kurių geriau atsisakyti?
Šio šeštadienio laidoje Alfo didysis šou, Alfas kartu su medicinos mokslų daktare, gydytoja dietologe, klinikos įkūrėja ir vadove Edita Gaveliene šiuos klausimus ir aptarė.
Turbūt visi prisimename, kaip mokyklose per pertraukas valgydavome saldainius, traškučius, bandeles. Dabar gi ypač pabrėžiama, kad tai žalinga organizmui, užkandžiai turi būti sveiki. Bet visi užaugome, regis, nesergame baisiomis ligomis. Kaip tai vertinti? Ar tokia mityba yra tiksinti bomba?
Aš pati iš mokyklos laikų atsimenu antradienius, kai visas pastatas pakvipdavo tuo senu, perkaitintu aliejumi, bet mums, vaikams, tai būdavo didžioji šventė: tądien mokykloje buvo verdamos spurgos. Visi bėgdavome per pertraukas, stumdydavomės eilėse ir pirkdavom tas riebalais persisunkusias spurgas. Taip, visi užaugom, visi kažko pasiekėme gyvenime, ir atrodo, kas gi čia tokio? Bet tame ir yra maitinimosi žavesys, kad mūsų, protaujančių būtybių, tikslas yra gyvenimą nugyventi sveikai ir kaip įmanoma ilgiau. O šiandien mokslas sako, kad norint tai padaryti, reikia dėti tam tikras pastangas. Svarbus fizinis krūvis kasdien, taip pat ir teisinga kasdienė mityba. Jeigu šių principų paikysimės, galbūt net ir genetinės ligos mums pasireikš vėliau, o gal ir išvis nepasireikš.
Vaikams ypač svarbi tinkama, teisinga mityba. Iki metų verdame košeles, ieškome ekologiškų produktų, mamytės „dūzgia“ po visus turgelius ir ūkius, o kai tik vaikučiai pradeda eiti į mokyklą, duoda jiems pinigėlių ir nebesidomi, kas už juos perkama. Labai svarbu, kad būtų ne tik rūpinimąsi vaiku, bet ir rodomas pavyzdys. Jeigu vaikas mato, kad tėvų šventėse vyksta įvairios maisto degustacijos, specialiai aiškinama, kodėl pasirenkami tam tikri produktai ar kiekvieną dieną pasakojama, ką aš šiandien dariau ar valgiau, vaikas viską perkelia į savo gyvenimą. Paauglystė – protestų, savęs ieškojimo metas, bet vistiek tie, kurie savo paauglystės, vaikystės metu matė gerus pavyzdžius, juos įgyvendins ateityje ir tas laikotarpis, kuris buvo gal nelabai sveikatai palankus, nepadarys ženklių bėdų sveikatai.
Ką galima būtų įdėti pietums į darbą ar mokyklą užkandžiams?
Pietų rinkinys turėtų priklausyti nuo tos dienos veiklų ir galimybių ( Produktus, iš kurių rinkosi gydytoja dietologė, pamatysite čia)
Kukurūzų trapučiai yra duonos pakaitalas ir gali būti vadinami sveikatai palankiais
Sūrių lazdelės tinka ir vaikams.
Kietojo sūrio gabalėliai. Turėkite omeny, kad visa pakuotė nėra vienam kartui.
Bananas, ypač, jeigu bus sportinių veiklų.
Krabų lazdelės, jeigu yra galimybė saugiai laikyti jas tam tikroje temperatūroje.
Keli patarimai dėliojant pietų dėžutę:
Rinkitės maistą, kuriam negresia greitai sugesti. Jeigu sunku išsiversti be tokio, įsigytkite termo dėžutę užkandžiams.
Pietų dėžutėje turėtų būti maistingi produktai.
Rinkitės produktus, kuriuose būtų mažiau druskos (Tai aktualiau suaugusiems) ir cukraus.
Įvairovė. Jeigu vieną dieną įdėjote bananą, kitą dieną įdėkite obuolį, trečia kriaušę; Jeigu vakar įdėjote morką, supjaustytą šiaudeliais, šiandien gal – garuose virtą brokolio žiedyną?
Sėkmės!
Comments