top of page

„Phun Kee Duck“: subrendusiems valgyti saldžią antieną

„Ar mėgsti aštriai?“ – klausia vienas „Phun Kee Duck“ įkūrėjų Paulius Žekonis, man ant piršto užlašindamas šiek tiek jų gaminto „sriracha“ padažo. Pats pašnekovas padažo lyžteli labai drąsiai. Taip drąsiai, kaip šaukštais yra kabinamas majonezas šeimos šventėse. Netrukus džiaugiuosi, kad į šią tailandiečių virtuvės išsinešti vietą užsukome jau šiek tiek atvėsus orams. Kalbame su Pauliumi, kodėl maistą geriau išsinešti ir ar tai, kad 2 tūkst. daugiau sekėjų turintis Kauno „Phun Kee Duck“ gali byloti, jog kauniečiai tikrai mėgsta valgyti aštriai.

Prisistatote kaip Tailando virtuvės restoranas ir restoranas, skleidžiantis dalelę Tailando. Kaip išsirinkote tą dalelę, ypač makaronus?

Tai nėra tik makaronai. Pats konceptas gimė tada, kai ketverius metus dirbau Osle. Dirbau ir „Michelin“ žvaigždutėmis apdovanotose vietose, prisižiūrėjau pačių įvairiausių konceptų. Vienas restoranų savininkas man padarė labai gilų įspūdį: valdė 9 restoranus ir dirbo taip, kad kiekvienas jo restoranas būtų skirtingas, o Lietuvoje juk įprasta atidaryti tinklą ir kurti vienodas vietas. Jis turėjo ir „Michelin“ žvaigždutės restoraną, alaus restoraną, norvegiško maisto restoraną ir t. t. Man tai patiko. Tuo metu, kai dirbi, maisto pirkti tau nereikia, bet laisvomis dienomis nusileisdavau į tame pačiame name, kur ir gyvenau, įsikūrusią tailandietiško maisto „kišenę“. Ir mūsų meniu yra du parsivežti patiekalai, kuriuos mėgau Osle: jautiena su ryžiais – mano visų laikų mėgstamiausias patiekalas ir „Pad Thai“.

Labai mėgstu valgyti aštriai. Lietuviai yra konservatyvesni ir dažniausiai mėgsta valgyti švelniai. Tailando virtuvėje susipina daug įvairių skonių: žuvies padažo, austrių padažo, daug citrinų sulčių, daug cukraus. Tai gali padėti sukurti kompleksišką patiekalą, o tai mes ir darome. Mano mintis visuomet buvo koncentruotis į vieną dalyką. Jeigu gaminti tailandietiškai, tai tik tai ir daryti, o ne tuo pačiu metu kepti dar ir picas.

DSC_5088 2

Patiekaluose naudojamas pačių Phun Kee Duck gamintas „sriracha“ padažas. (Valerijos Stonytės nuotr.)


Užkliudei aštrumo klausimą. Kaip jį sprendžiate? Juk vieniems tas pats patiekalas gali būti per daug aštrus, o kitiems – silpnai aštrus.

Mes patys gaminame savo „sriracha“ – aitriųjų paprikų padažą ir su juo aštriname patiekalus. Galima rinktis iš švelnaus, vidutinio, aštraus ir labai aštraus, kai jau galima išspausti ašarą, lygių. Kartais netyčia „nusiaštriname“ – kai žmogus prašo vidutiniškai, o išeina aštriau, nes kai padažą darai pats, jis kiekvieną kartą išeina skirtingo aštrumo. Kartais užtenka lašo, o kartais reikia daugiau. Būna žmonių, kurie meta iššūkį ir paprašo „super super“ aštriai. Tada mes visi čia susirenkame, pasijuokiame ir padarome dvigubai aštriau įdėdami dar kokį šviežią „habanero“. Bėga ir ašaros, ir prakaitas.

GIF2
GIF3

Sunku suvokti, kad kai atsidarėte Kaune, ten buvote pirmieji, ruošiantys tailandietišką maistą…

Po mėnesio mums Kaune sueis vieneri metai, o Vilniuje atsidarėme balandžio pabaigoje. Tuo metu Kaune trūko įvairovės. Apskritai, Kaune sunku rasti, kur galima pavalgyti: arba pica, arba kebabas. Na, dar sušiai ant bangos. Tad mes dėl įvairovės ir pabandėme pabandyti ir pažaisti. Vilniuje viskas kitaip, o Kaune jaučiamos bangos: jei atsidaro picerija, jų atsiras ir daugiau. Matau, kad sostinėje jau praeina mėsainių banga, o Kaune kaip tik jos bumas. Taip pat buvo su sušiais ir kepyklomis. Vilniuje atsidarėme su Kauno meniu ir vos keliasi pakeitimais – įsivedėme vištieną ir „Pad Thai“.

Tom Kha Gai Soup (tailandietiška vištienos ir kokoso pieno sriuba). Kaina – 4,30 Eur. (Valerijos Stonytės nuotr.)

Tom Kha Gai Soup (tailandietiška vištienos ir kokoso pieno sriuba). Kaina – 4,30 Eur. (Valerijos Stonytės nuotr.)


Pabrėžiate, kad ruošiate maistą būtent išsinešti. Ar mokote lietuvius neužsisėdėti?

Ne visai. Pavyzdžiui, Kaune turime perpus mažesnę patalpą su devyniomis sėdimomis vietomis. Tiesiog taip buvo sugalvota: kad galime išeiti iš savo namų, pasiimti maisto ir jį parsinešti atgal. Vilniuje tai ne visai pavyko. Iš pradžių norėjo rezervuotis staliukus (staliukai „Phun Kee Duck“ nėra rezervuojami – aut. past.) ir valgyti čia, klausdavo, ar čia yra tik tiek vietos – gal kur yra antras aukštas ar rūsys. Kaune maistą išsineša apie 80 proc. žmonių, o Vilniuje atvirkščiai – išsineša vos 30 proc. Iš principo tai nėra vieta, kur tu ateini valgyti keturių patiekalų vakarienės. Tai yra: atėjai, pavalgei, pasimėgavai ir išėjai.

GIF5
GIF6

Bet juk ir iš jūsų meniu būtų galima susidaryti trijų patiekalų pietus?

Būtų galima, bet jei tik esi labai alkanas. Porcijos tikrai nėra mažos, todėl būtų įdomu pamatyti, kaip žmogus suvalgo tuos tris patiekalus. Keista, kad Lietuvoje restoranas nori būti viskuo: ir „lounge“, ir kokteilių baru, ir klubu. Nemanau, kad tai yra įmanoma. Verčiau pasirinkti vieną kryptį.

Thai Sweet Duck with Noofles Stirfry (tailandietiška saldi antiena su kiaušininiais makaronais ir kinkanais). Kaina – 6,70 Eur. (Valerijos Stonytės nuotr.)

Thai Sweet Duck with Noofles Stirfry (tailandietiška saldi antiena su kiaušininiais makaronais ir kinkanais). Kaina – 6,70 Eur. (Valerijos Stonytės nuotr.)


Praalkusieji dažnai dar būna ir ištroškę. Kaip tailandietišką maistą derinate su gėrimais?

Vilniuje siūlome valgantiems vyno ir alaus. Mūsų parinkti vynai: „Riesling“ ir „Macabeo“ yra parduodami buteliais. Vienas jų – sausas, kitas – pusiau sausas (prie vištienos, „Pad Thai“), nes šiek tiek saldumo labai gerai dera su aštrumu. Raudonojo vyno neturime, nes tai sunkiai suderinama su tailandietišku maistu. Alaus turime lagerio ir balto. Tai paprasta ir lengvai suderinama.

Meniu. 9 patiekalai Vilniuje (10 patiekalų su salotomis Kaune). Tailandietiški tešlos suktinukai, tailandietiški lipnūs ryžiai su kokoso pienu ir mangu, tailandietiškos salotos su krabų mėsa, tailandietiška vištienos ir kokoso pieno sriuba. Šeši pagrindiniai patiekalai: ryžiai arba makaronai su skirtinga mėsa (vištiena, kiauliena, jautiena, antiena, kalakutiena). Pasirinkimas ir vegetarams.

Užsisakę maisto prie kasos pamatysite arbatpinigių dėžutę su užrašu „Taupome kelionei į Tailandą“. Paklaustas, kas jai taupo, P. Žekonis atsako, kad visi, bet labiausiai virėja. (Valerijos Stonytės nuotr.)

Užsisakę maisto prie kasos pamatysite arbatpinigių dėžutę su užrašu „Taupome kelionei į Tailandą“. Paklaustas, kas jai taupo, P. Žekonis atsako, kad visi, bet labiausiai virėja. (Valerijos Stonytės nuotr.)


Favoritas. Žmonių favoritai – patiekalai su vištiena, bet firminiu „Phun Kee Duck“ patiekalu laikoma saldi antiena.

Greitai. Maistas pagaminamas per 3 minutes.

Dienos pietūs. Nuo 11 val. iki 15 val. Jų kaina – 3,90 Eur.

Darbo laikas

Pirm.–Penkt.: 11:00–22:00

Šešt.:12:00– 22:00

Sek.: 12:00– 21:00

Tailandiečių maistas išsinešti „Phun Kee Duck Vilnius“, Pylimo g. 49, Vilnius. Jų „Facebook“ paskyra.

Tailandiečių maistas išsinešti „Phun Kee Duck Kaunas“, Savanorių pr. 129-1, Kaunas. Jų „Facebook“ paskyra.

Naujausi įrašai

bottom of page