top of page

Mažai kam girdėti faktai apie riešutų sviestą

Riešutai yra puikus baltymų šaltinis, o riešutų sviestas lengvai suteikia energijos pliūpsnį ir padeda organizmui įsisavinti širdžiai sveikus riebalus. Nepaisant šių sveikatai naudingų aspektų, yra dar aštuoni ne visiems žinomi faktai, kurie privers jus dar labiau pamėgti riešutų sviestą, praneša Foodrepublic.com.

  1. Didžioji dalis riešutų sviestų iš tikrųjų nėra gaminami iš riešutų. Žemės riešutai, migdolai, anakardžiai, pistacijos, makadamijos ir pekano riešutai yra vaisiai bei sėklos. Vieninteliai tikri riešutai yra lazdynų riešutai. Tačiau klaidinga laikoma ir pati sąvoka „riešutų sviestas“, nes šio produkto sudėtyje nėra sviesto.

  2. Ne tik skrebučiams padengti. Riešutų sviestai gali praversti ir rimtesnės kulinarijos eksperimentuose: jie puikiai pakeis gyvulinės kilmės riebalus, sūrį. Taip nė neskrudindami riešutų patiekalams suteiksite stiprų riešutų prieskonį ir praturtinsite padažus. Lazdyno riešutų sviestą naudokite ėrienos troškiniui sutrištinti, o žemės riešutų sviesto nepamirškite gamindami vištienos ar jautienos troškinius.

  3. Populiarėjantys kitų riešutų sviestai nėra nepasiekiami. Neprivalote būti gurmė, kad įsigytumėte riešutų sviesto, kuris nebūtų gaminamas iš populiariųjų žemės riešutų. Dėl išaugusio populiarumo ir plintančių organiško maisto idėjų gaminti ne tokius įprastus riešutų sviestus imasi ir didžiosios kompanijos.

  4. Riešutų sviestą labai lengva pasigaminti ir pačiam. Tai – dviejų žingsnių procesas: paimkite riešutų ir sudėkite juos į trintuvą. Galite įpilti ir šiek tiek gazuoto vandens, kuris palengvins smulkinimo procesą ir išgrynins riešutų skonį. Pagrindinė taisyklė – nepertrinkite riešutų ir išlaikykite traškią sviesto tekstūrą.

Nuotrauka „Pinterest“.


  1. Riešutų sviesto stiklainėlio (450 ml) gamybai reikia maždaug 372 riešutų. Žinoma, tai priklauso nuo riešutų ir produkto gamintojų. Pavyzdžiui, vienam vidutinio dydžio „Nutella“ stiklainėliui prireikia vos 50 lazdynų riešutų, nes produkto sudėtyje yra cukraus, pieno ir kitų riešutų balansą keičiančių ingredientų.

  2. Orai gali pakeisti riešutų sviesto kainą. Kokybiškas riešutų sviestas yra gaminamas iš kuo mažiau ingredientų ir kuo daugiau riešutų. Tai reiškia, kad mažiausios sausros ir potvyniai gali nulemti riešutų derlių ir padaryti įtaką jo pasiekiamumui, kainai ir kokybei.

  3. Kiekvienas riešutas turi savo charakterį. Maistinės vertės atžvilgiu migdolai, žemės riešutai ir lazdynų riešutai yra labai panašūs, tad didžiausias jų skirtumas yra skonis. Pavyzdžiui, lazdynų riešutai turi labai stiprų skonį, todėl norint jį sušvelninti į sudėtį gali būti įtraukiami saldesni migdolai. Kad migdolai nebūtų pernelyg saldūs, jie gali būti maišomi su graikiniais riešutais. Kaloringiausiais yra laikomi makadamijų riešutai – jų sudėtyje yra netgi 75 proc. riebalų.

  4. Visi gali turėti savo mėgstamiausią riešutų sviestą. Netgi manę, kad nemėgsta riešutų sviesto, gali atrasti jį pavergsiantį produktą: mišinį su medumi, šokoladu, baltuoju šokoladu, cinamonu, razinomis, vanile, klevų sirupu.

  5. Migdolų sviestas gali padėti numesti svorio. Šis sviestas turi mažiausiai kalorijų ir daugiausia skaidulų. Žurnalo Journal of Nutrition and Metabolism duomenimis, pusryčiams valgomi migdolai stabilizuoja cukraus kiekį kraujyje, todėl turėsite pakankamai energijos ir mažiau užkandžiausite.

  6. Kovos su bloguoju cholesterolio herojai. Per dieną suvalgytas riešutų sviesto šaukštas gerina širdies veiklą ir mažina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje.

  7. Žemės riešutų sviesto ir džemo kombinacija yra ypač sveika moterims. Žurnalo „Breast Cancer Research and Treatment“ atliko tyrimą, kuris stebėjo 9 tūkst. moterų. Tos, kurios tris kartus valgė skrebučius su žemės riešutų sviestu ir džemu, sumažino susirgimo krūtų ligomis riziką 39 proc.

Viršelio nuotrauka „Pinterest“.

Naujausi įrašai

bottom of page