top of page

„Kulinarinio detektyvo“ laidos dalyvis atskleidžia, kaip paprastai paruošti aštuonkojį

„Kulinarinio detektyvo“ laidos dalyvis Simas Masiulionis sako, kad anksčiau virtuvėje jį būdavo galima išvysti retai ir vietoj to, kad gamintų pats, mieliau rinkdavosi maistą restoranuose. Tiesa, pripažįsta, kad dabartinė gyvenimo draugė turėjo įtakos pokyčiams: „Dabar gaminame kartu, aš būnu labiau kaip padėjėjas, o ji virtuvės šefas. Taip jau yra, kad ji gamina geriau nei dauguma restoranų gali pasiūlyti“. Tačiau ir jis pats, išsiaiškiname, turi savo firminį patiekalą.

Simai, kokių produktų visada galima rasti jūsų šaldytuve?

Pieno ir sviesto. Kiekvieną rytą kepinu grikius ant sviesto ir valgau užgerdamas pienu. Be galo mėgstu grikius!

O ar yra tokių produktų ar patiekalų, kurių nemėgstate?

Rūgpienis ir kefyras. Negaliu pakęsti jų kvapo. Dar nemėgstu kaulų čiulpų ir jaučių uodegų. Bet jei šie produktai panaudoti gerame patiekale, aš visada už.

Valerijos Stonytės nuotr.


Vadinasi, nesate iš tų, kurie vengia neįprastų ar egzotiškų skonių? Koks jūsų pats egzotiškiausias ragautas patiekalas?

Tailande valgiau vabalų, bet įspūdžio nepaliko. Jokio skirtumo, ką valgai, jei tai iškepta aliejuje. Dar valgiau subproduktų sriubą. Buvo skani, bet pats jausmas ganėtinai keistas.

O ar turite kokį nors savo firminį patiekalą, kuriuo mėgstate lepinti artimuosius ir draugus?

Ruošiu aštuonkojį. Pamačiau, kaip lengva jį paruošti Čilėje, kai ten būdamas susipažinau su žmogumi, kuris nuostabiai skanų aštuonkojį paruošė tiesiog prie jūros ant laužo. Nuo tada esant progai pagaminu jį savo šeimai ar draugams.

Ar mėgstate saldumynus? O gal savęs smaližiumi nepavadintumėte ir turite kokių nors kitų valgomų silpnybių?

Nesu smaližius, be desertų galiu apsieiti. Bet skanų desertą su trupučiu sūrumo ar aštrumo mielai suvalgau. O šiaip mėgstu daug druskos ir alų.

Kokios virtuvės patiekalams simpatizuojate labiausiai?

Tailando, prancūzų. Manau, kad jos yra ištobulintos per daugybę metų.

Valerijos Stonytės nuotr.


Ar mėgstate lankytis restoranuose? Kurie patenka į jūsų mėgstamiausių gretas? 

Anksčiau labai mėgau Deivydo Praspaliausko „Dublį“, kai dar buvo mažas restoraniukas prie stoties. Dabar vaikštau tikrai retai, bet turiu tradiciją nueiti į „Rene“suvalgyti midijų, greitai užvalgyti azijietiško maisto mėgstu „Briuly“, o įdomesnio maisto užsuku į „Gaspars“.

Su skaitytojais Simas dalijasi aštuonkojo receptu

Aštuonkojį virkite apie 1-1,5 valandos kartu su daug įvairių daržovių ir raudonu vynu. Prieš įdedant į puodą, kaip sako Simas, aštuonkojį reikia išgąsdinti: įdėti į verdantį vandenį sekundei ir iškart ištraukti. Šį veiksmą pakartoti tris kartus. Kai aštuonkojis išvirs, apšlakstykite jį alyvuogių aliejumi, pagardinkite česnakais ir dėkite į orkaitę, kad lengvai apskrustų. Patiekti galima su šviežia itališka duona, burokėlių ir džiovintų pomidorų tyre arba bet kokiais kitais prie aštuonkojo tinkančiais trintais ingredientais.


Naujausi įrašai

bottom of page