top of page

Egzotika sostinėje: nauja vieta miesto centre žada pažintį su modernia Afrikos virtuve (tik VMG)

Nors Čikagos picas vilniečiams pristatęs restoranas „Foxes burger & lobster“ vasarą užsidarė, iš viešojo maitinimo verslo šios vietos savininkai nepasitraukė – Kaune ir Klaipėdoje veikiantys tos pačios koncepcijos restoranai toliau sėkmingai ruošia omarus ir kepa giliąsias picas. Naujiena ta, kad Vilniaus centre jie netrukus atidarys naują restoraną. Kokį? Tokį, kokio Lietuvoje nėra.

„MADU“ – tokiu pavadinimu, reiškiančiu žmones, kviečia naujasis restoranas ir klubas, kurių kryptis – moderni Afrika. Klubo atidarymas – jau rytoj.

Kaip VMGonline.lt pasakoja „MADU“ vadovas ir šefas Artūras Jurčenko, Lietuvoje moderni Afrikos virtuvė dar nežinoma, visgi pasaulyje ji po truputį populiarėja. Nors tailandiečių, indų, vietnamiečių, kinų, japonų ir kitų virtuvių restoranų Vilniuje yra ir net ne po vieną, Afrikos žemyną reprezentuoja vos vienas – Užupyje veikia Maroko virtuvės restoranas „Maghrib“. Smalsaujame, kuo ypatinga moderni Afrikos virtuvė ir kaip ji bus „išpildyta“ čia, Lietuvoje.

Artūrai, kodėl užsidarė „Foxes burger & lobster“?

Visuomet norėjome pakeisti lokaciją. Norėjome būti populiaresnėje, t. y. labiau praeinamoje vietoje. Dabar restoranams yra sudėtingas metas, o vieta, kurioje buvome įsikūrę (Klaipėdos g. – aut. past.), nėra lankoma. Nors savo klientų ratą turėjome, tačiau kad pritrauktume naujų, reikėjo didelio įdirbio. Norėjosi daugiau, nes restoranui atidavėme daug savo laiko – praktiškai visą – tačiau gavome mažai grąžos. Tad nusprendėme, kad laikas keistis. Sumąstėme, kad reikia atidaryti naują restoraną, ir kaip tik pasitaikė proga persikelti į Vilniaus gatvę.

Kuo ši erdvė populiarioje barų gatvėje patraukė jūsų dėmesį?

Persikėlėme čia, nes patalpos mums tiko pagal išvaizdą ir lokaciją. Kadangi kuriame modernios Afrikos virtuvės restoraną, mums netgi tiko motyvai ant sienų. Žinoma, atlikome pakeitimus – atsirado kaukės, spalvos, paveikslai, kitos detalės, pakeitėme baldus, kai kuriuos paviršius.

Kadangi šis baras (anksčiau šiose patalpose veikė baras „Bjorn“ – aut. past.) neturėjo virtuvės, įrengėme pusiau atvirą. Patalpos didelės, iš viso – 350 kv. metrų. Apačioje taip pat yra nemažai erdvės. Ten veiks naktinis klubas, kuriame taip pat vyraus Afrikos motyvai. Kviesim svečius, grojančius afro house ir panašią muziką, ruošime kokteilius.

Dariaus Kučio nuotr.


Kodėl pasirinkote modernią Afrikos virtuvę?

Afrikos virtuvė yra mažai kam žinoma. Bičiuliai, kurie daug metų ten dirba, klausė, kodėl nusprendėme įkurti modernios Afrikos virtuvės restoraną. Tačiau pastebėjome, kad Europoje dirbantys virėjai iš Afrikos keičia požiūrį į savo šalių virtuves, nes eksperimentuoja, kuria naujus skonius. Tą patį darysime ir mes.

Norėjome kažko naujo. To, ko nėra. Panašiai buvo su Čikagos picomis. Apie jas sužinojome tiesiog iš pažįstamų. Pabandėm ir padarėm savo. Kiek bendravau su amerikiečiais, sakė, kad mūsiškės labai panašios. Vis dėlto, produktai skiriasi, todėl skonis negali būti visiškai toks pats.

Afrika – milžiniškas žemynas, kuriame daug šalių, todėl turėtų talpinti ir daug skirtingų virtuvių. Gal papasakotum plačiau, kaip pavyko apibendrinti visą pluoštą viename žemyne esančių skonių?

Iš tiesų, Afrikos gyventojai valgo panašiai kaip mes. Jie mėgsta gaminti mėsos patiekalus ant grilio, vadinamus braai. Taip pat žuvį, jūrų gėrybes – valgo krevetes, doradas, baltą žuvį, verda sriubas iš žuvies, ruošia troškinius. Meniu esančios sriubos ir troškiniai autentiškesni, jų sudėties nekeitėme. Tačiau grilio patiekalus interpretuojame. Pasistengėme surinkti tai, kas mūsų akimis patraukliausia lietuviams, ir pritaikyti. Todėl ir vadinamės modernios afrikietiškos virtuvės restoranu.

Ruošiame ne tik modernią afrikietiškos, bet ir amerikietiškos virtuvės patiekalus. Kaip žinote, restorane kepdavome dideles Čikagos picas, tad jaučiame tarsi pareigą Vilniaus nepalikti be šio patiekalo.

Kur sėmėtės idėjų ir žinių, kaip ruošti moderniai pateiktus įvairių Afrikos šalių patiekalus?

Buvome išvykę į Londoną ir aplankėme restoranus, bendravome su savininkais, virėjais, ragavome ir rinkomės, ką norime parvežti čia. Tikiuosi, kad pataikysim (šypsosi).

Skonį išgausime prieskoniais, kurie nelabai įprasti Lietuvoje. Pastebėjau, kad modernioje Afrikos virtuvėje naudojami ingredientai mums žinomi: imbieras, aitrioji paprika, svogūnai, pomidorai, paprika. Jie valgo panašiai, tik truputį kitaip ruošia.

Dariaus Kučio nuotr.


Gal galima įvardinti Afrikos šalis, kurios lyderiauja, labiausiai išsiskiria savo virtuve?

Viena iš tokių turėtų būti Ganos virtuvė.

Koks kainų lygis vyraus „MADU“?

Kainos vidutinės. Galbūt netgi žemesnės nei aplink esančių vietų. Kai kurių patiekalų iš „Foxes burger & lobster“ restorano meniu kainos išliks tokios pačios. Apskritai mes niekada netaikėme aukštų kainų.

Meniu

Sriubos: afrikietiška riešutų sriuba (4,90 Eur), pipirinė žuvies sriuba (5,50 Eur).

Užkandžiai: dviejų rūšių gruzdintos bulvytės (1,90–2,50 Eur), platanų čipsai (3,50 Eur), krevečių užkandis (6,50 Eur), gaivusis kuskusas (3,50 Eur).

Salotos: vištienos su „kynva“ (5 Eur), grill krevečių (6,50 Eur), su rūkyta menke ir putpelės kiaušiniais (7 Eur).

Karštieji patiekalai: „grill“ krevečių iešmeliai (8,50 Eur), Pietų Afrikos jautienos iešmeliai (8 Eur), vištienos iešmeliai su džiovintais persikais (6,50 Eur), Šiaurės Afrikos viščiukas (15/8 Eur), Pietų Afrikos „Boerewors“ dešrelės (8 Eur), afrikietiškas jautienos troškinys (7,90 Eur; be garnyro), Vakarų Afrikos daržovių troškinys žemės riešutų padaže (6 Eur; be garnyro), barzdotės žuvis (14 Eur), „Madu“ dorados žuvis (12 Eur), ėrienos kumpeliai su džiovintais vaisiais (10 Eur).

Garnyrai (pasirinktinai prie karštųjų patiekalų): afrikietiška bulvių košė, „Jollof“ ryžiai, kuskusas.

Daržovių garnyrai (pasirinktinai prie karštųjų patiekalų): salotos su daržovėmis, troškintos daržovės.

Burgeriai: jautienos (7,50 Eur), su plėšyta jautiena (7,50 Eur).

Čikagos picos (maža/ didelė): su malta jautiena (12,50 Eur; 23 Eur), su varške ir špinatais (12,50 Eur; 23 Eur), su čioriso (12,50 Eur; 23 Eur), su rūkyta vištiena ir pievagrybiais (12,50 Eur; 23 Eur), su plėšyta kiauliena (13 Eur; 24 Eur).

„MADU“ picos (itališko papločio pica): „Madu“ (12 Eur), su rūkyta vištiena ir pievagrybiais (12,30 Eur), su čiorisu (12,30 Eur), keturių sūrių (12,30 Eur), su malta jautiena ir Chalapos paprikomis (12,30 Eur), su plėšyta kiauliena (13 Eur).

Desertai: pasifloro vaisiaus desertas (4,50 Eur), saldžių bulvių blyneliai su apelsinų ir rozmarinų sirupu (5 Eur), ledai (3,50 Eur), pieniški kokteiliai (3,70 Eur).

Adresas: Vilniaus g. 31, Vilnius

Darbo laikas: I–IV 17:00–23:00, V–VII 12:00–23:00 (virtuvės). IV–VI 23:00– 06:00 (klubas).

„Facebook“ paskyra ČIA.

Naujausi įrašai

bottom of page