Dizaineriai apie šių metų tendencijas: ant stalo karaliauja mėlyna, jos dešinioji ranka – pudrinė

Mėlyna yra ta spalva, kurią žmonės labiausiai mėgsta. Nejuokaujame – tai rodo mokslinių tyrimų rezultatai. Todėl labai tikėtina, kad daugelis šių metų suomių gamintojo „iittala“ indų ir interjero elementų jums labai patiks.

Jei vis dėlto įdomu sužinoti, kodėl mėlyna yra taip mėgstama, trumpai paaiškinsime. Kiekvieną spalvą žmonės linkę asocijuoti su tam tikrais objektais ar reiškiniais. Su kuo jūs siejate mėlyną spalvą? Galbūt, kaip ir daugelis, su vandeniu ir dangumi? Šie – universalūs dalykai – žinomi visoms kultūroms, skirtingo amžiaus ir išsilavinimo žmonėms.

„Raami“ stiklinės. „iittala“ nuotr.


Gyvenimas prie vandens

Suomija – ežerų kraštas, ir tai – ne iš piršto laužtas faktas. Tūkstančio ežerų kraštu vadinama šalis pagal jų skaičių aplenkia ne tik Europos Sąjungos nares, bet apskritai visas pasaulio valstybes. Taip pat šalies krantus skalauja Baltijos jūra.

Vietinių gyvenimas bėga šalia vandens: šuoliai po pirties, mirkimai ir pasiplaukiojimai, žvejyba, baidarės, buriavimas. Čia jie randa užuovėją, atgauna jėgas, vaikystės prisiminimus, pamiršta rūpesčius.

Jūros mėlynumo (angl. sea blue) spalvą „iittala“ sieja su šiaurietišku gyvenimo būdu ir laisvalaikiu, saulėtomis dienomis salyne ir gaiviu atsipalaidavimu po pirties – vakariniu šuoliu į vandenį.

Pudrinio atspalvio „Teema“ indai. „iittala“ nuotr.


„Alvar Aalto“ servetėlės. „iittala“ nuotr.


„Kastehelmi “ servetėlės. „iittala“ nuotr.