top of page

Dizaineriai apie šių metų tendencijas: ant stalo karaliauja mėlyna, jos dešinioji ranka – pudrinė

Mėlyna yra ta spalva, kurią žmonės labiausiai mėgsta. Nejuokaujame – tai rodo mokslinių tyrimų rezultatai. Todėl labai tikėtina, kad daugelis šių metų suomių gamintojo „iittala“ indų ir interjero elementų jums labai patiks.

Jei vis dėlto įdomu sužinoti, kodėl mėlyna yra taip mėgstama, trumpai paaiškinsime. Kiekvieną spalvą žmonės linkę asocijuoti su tam tikrais objektais ar reiškiniais. Su kuo jūs siejate mėlyną spalvą? Galbūt, kaip ir daugelis, su vandeniu ir dangumi? Šie – universalūs dalykai – žinomi visoms kultūroms, skirtingo amžiaus ir išsilavinimo žmonėms.

„Raami“ stiklinės. „iittala“ nuotr.


Gyvenimas prie vandens

Suomija – ežerų kraštas, ir tai – ne iš piršto laužtas faktas. Tūkstančio ežerų kraštu vadinama šalis pagal jų skaičių aplenkia ne tik Europos Sąjungos nares, bet apskritai visas pasaulio valstybes. Taip pat šalies krantus skalauja Baltijos jūra.

Vietinių gyvenimas bėga šalia vandens: šuoliai po pirties, mirkimai ir pasiplaukiojimai, žvejyba, baidarės, buriavimas. Čia jie randa užuovėją, atgauna jėgas, vaikystės prisiminimus, pamiršta rūpesčius.

Jūros mėlynumo (angl. sea blue) spalvą „iittala“ sieja su šiaurietišku gyvenimo būdu ir laisvalaikiu, saulėtomis dienomis salyne ir gaiviu atsipalaidavimu po pirties – vakariniu šuoliu į vandenį.

Pudrinio atspalvio „Teema“ indai. „iittala“ nuotr.


„Alvar Aalto“ servetėlės. „iittala“ nuotr.


„Kastehelmi “ servetėlės. „iittala“ nuotr.


„Alvar Aalto“ servetėlės. „iittala“ nuotr.


Derinių žaidimai

Universaliosios kolekcijos „Teema“ stiprybė – spalvose. Šios linijos indus nesunku derinti tarpusavyje. Ieškantys neutraliausio ar pastelinio atspalvio lai renkasi minkšto pudrinio kolorito indus. Ši ne tik primena „Pantone“ šių metų spalva karūnuotą koralinę (angl. living coral), bet ir limpa prie gaivaus jūros atspalvio. Tai – topinis derinys.

Skaidri ir balta, kaip visuomet, įsipaišo ir bendrai paletei įneša šviesos. Interjere mėlyną atspalvį derinkite su pilka. Elegantiška ir subtilu!

Spalva, sakė „Teema“ kolekcijos kūrėjas Kaj Franck (1911–1989 m.), svarbiausia. Sutinkate?

„Raami“. „iittala“ nuotr.


Daugiau nei indai

„iittala“ turi naujieną – Jaspero Morissono sukurta indų ir stalo elementų kolekciją „Raami“ (liet. rėmas). Stiklas, keramika, mediena suderinti taip, kad prisidėtų prie geros atmosferos kūrimo, kad indai neužgožtų to, kas svarbiau. Ar ir jus, pamačius šios linijos fotosesijos kadrus, užplūsta vasariška nuotaika ir šiluma? Akyse matote filmo „Vadink mane savo vardu“ vaizdus? Štai ką reiškia kurti nuotaiką!

„Žmonės instinktyviai siekia kurti gerą atmosferą, ji svarbi kasdienio gyvenimo kokybei“, – tiki J. Morrisonas.

„Raami“ žvakidės. „iittala“ nuotr.


„Raami“ . „iittala“ nuotr.


Šias ir kitas „iittala“ prekes galite įsigyti ČIA.


iittala-200px

Comments


Naujausi įrašai

bottom of page