Beigelių diena: kur skaniausi didriestainiai?Liepos 26-oji beigelių diena, kurią tiesiog privalu pažymėti sušveitus gerai iškeptą didriestainį!

Beigeliai tai žydiški riestainiai (jidiš kalba vadinami „beygl“), itin populiarūs Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet kilę iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos žydų bendruomenių. Niujorke beigelius pradėjo kepti kaip tik iš Vilniaus atvykę žydai! Beigelis nėra paprastas riestainis, tačiau neabejotinai jo giminaitis, tik kiek kietesnis visomis prasmėmis. Tradiciniai beigeliai nėra saldūs, jų išorė traški, o vidus maloniai tąsus. Šis efektas išgaunamas prieš kepimą beigelius „pakrikštijus“ verdančiu vandeniu.

Beigeliai su arbata yra neatskiriama niujorkietiškų pusryčių dalis. Kur rasti tikrų beigelių Lietuvoje? Jūsų dėmesiui kelios populiarios ir beigelistų pripažintos vietos.„Beigelistai“, Literatų g.7, Vilnius ir Pylimo g. 58, Vilnius.“Beigelių krautuvėlė”, Pylimo g.4, Vilnius.„Kavos era“, Savanorių pr.6, Vilnius.„Nesė Easy Lounge“, Turgaus g. 1, Klaipėda.„Pipupbagels“ beigelių iš spalvoto beigemobilio galite paragauti festivaliuose ir miesto šventėse.„Vero Cafe“ kavos barai visoje Lietuvoje.


#Beigelistai #beigeliai #verocafe #Bagelfest #Beigeliųdiena #riestainis #beigeliųkrautuvėlė #kaunas #klaipėda #vėlyviejipusryčiai #niujorkietiškipusryčiai #EasyLounge #vilnius #didriestainis