Mėgstate traškinti bulvių traškučius ar sviestinius sausainius, žiūrėdami filmą, bet žinote, kad tai yra žiauriai nesveika. Svajojate apie blynelius pusryčiams arba vakarienei, bet renkatės garuose troškintą lašišą su morkomis ir žirneliais, nes pasiryžote maitintis sveikai.
Bet svajoti juk neuždrausi.
Riešutų skonio „traškučiai“
Džiovinti svirpliai yra vis labiau populiarėjanti ir visomis prasmėmis palankesnė alternatyva bulvių traškučiams, saulėgrąžoms ar sūdytiems riešutams. Itin baltymingi (net iki 65 proc. baltymų, t. y. dvigubai daugiau nei jautienoje), turtingi aminorūgščių, kalcio ir ypač geležies (jos daugiau nei špinatuose!) svirpliai yra apetitiškai traškūs ir neturi jokio ryškaus ar specifinio skonio – šis dažniausiai apibūdinamas kaip švelnus riešutinis, primenantis kepintas saulėgrąžas ar nesaldžią chalvą. Kaip tik dėl šios priežasties džiovinti svirpliai gali pakeisti mėgstamą užkandį – pasirinkus tam tikrus prieskonius jiems lengvai suteikiamas naujas skonis. Mėgstate grietinės ir svogūnų derinį, o gal pomidorų ir bazilikų? Viskas gerai - rinkitės tokį arba bet kurį iš savo dar labiau mėgstamų: jūros druskos, medaus ir garstyčių, aštriųjų pipirų ir žaliosios citrinos ir t.t.
Sveikatai palankesni blyneliai ir pyragėliai
Kaip greitai vieną įprotį galima pakeisti kitu? Pasak mitybos specialistų, prie naujo produkto skonio, tekstūros įprantama paprastai jo paragavus bent 16 kartų. Ir visgi, jeigu žingsnis nuo įprastų traškučių prie džiovintų svirplių atrodo pernelyg drąsus, išbandykite nuosaikesnį variantą, pavyzdžiui, džiovintų svirplių miltus, kurie naudojami kaip itin aukštos maistinės vertės ingredientas kituose produktuose, pavyzdžiui, kepiniuose, o taip pat salotose, žaliuosiuose kokteiliuose ir pan. Džiovintuose svirpliuose ir jų beglitimiuose, bet skaidulų gausiuose miltuose yra vos keli gramai angliavandenių, bet net 4 kartus daugiau geležies nei špinatuose, o nervų sistemai būtino vitamino B12 yra daugiau net nei lašišoje. Trumpai tariant, šaukštas kitas džiovintų svirplių miltų gali praturtinti kone kiekvieną namuose gaminamą patiekalą visiškai nepakeičiant patiekalo skonio.
Kepate blynus, pyragus, keksiukus, sausainius, duoną – įmaišykite į tešlą svirplių miltų ir kepinio maistinė vertė iškart padidės. Gaminate salotas ar trintą sriubą? Vietoje įprastų duonos skrebučių įberkite smulkintų džiovintų svirplių.
Paspaudę šį banerį rasite Alfo receptą su svirplių miltais:
Svirplių miltuose nėra glitimo, todėl kepiniuose jais rekomenduojama keisti iki 30 proc. recepte nurodyto miltų kiekio.
Malonumas užkandžiauti... be nuodėmės
Įvairių skonių džiovinti svirpliai, svirplių miltų duonelės gali tapti paguoda tiems, kurie neatsispiria malonumui užkandžiauti, nes kūnas maitinamas ne tuščiomis kalorijomis, o itin naudingomis medžiagomis. Dėl baltymų gausos džiovinti svirpliai yra tobulas užkandis sportuojantiesiems, o taip pat visiems, ieškantiems būdų maitintis sveikiau ir... tvariau.
Jungtinių Tautų duomenimis, 2050 m. pasaulyje bus 9 milijardai gyventojų. Jiems visiems reikės maisto, o žemė bus nepajėgi jo tiek užauginti įprastais metodais (gyvulininkystė, augalininkystė). Tad jau šiandien būtina pasitelkti tvarius, žemės išteklius tausojančius būdus auginti maistą. Svirpliai – puiki išeitis. Svirplių auginimo sąnaudos keliasdešimt kartų mažesnės nei gyvulinės kilmės produktų. Vien vandens sunaudojama iki 2000 kartų mažiau, mažas auginimo plotas ir šimtais kartų mažiau išmetamo CO2, kuris skatina klimato atšilimą. tai kartu ir tvarus, išteklius tausojantis maistas. Ruošiant džiovintus svirplius ar jų miltus, naudojamos visos svirplio dalys, taip ne tik maksimaliai panaudojant užaugintą žaliavą, bet ir užtikrinant aukštą skaidulų kiekį produkte.
Įvairių skonių džiovintų svirplių, svirplių miltų, svirplių miltų duonelių, vytintų kiaulienos dešrelių, praturtintų svirplių miltais ir daugiau kitų produktų galite įsigyti internetinėje parduotuvėje www.acheta.lt/produktai
Comments