top of page

Apžvalga: silkė po kitų šalių „patalais“



Besibaigiant pasninkui ir artėjant didžiosioms metų šventėms vėl prisimename silkę. Taip elgiamės ne tik mes. Nepakeičiamu Kūčių virtuvės simboliu silkę laiko vokiečiai, žydai, skandinavai, slavai. Dar svarbesnė silkė yra Naujųjų metų naktį. Vokietijoje, Lenkijoje ir Skandinavijos šalyse tikima, kad vidurnaktį suvalgyta silkė padės pritraukti dosnius metus. Tačiau šįkart apie silkę – prie Kūčių stalo.

Vokietija. Vokiškoms Kūčioms yra ruošiami kuo paprastesni ir daug laiko neatimantys patiekalai. Tradicinės salotos su silke yra gaminamos iš silkės filė, burokėlių, marinuotų agurkėlių, svogūnų, obuolių, bulvių ir patiekiamos su šviežia duona ar skrebučiu.

Lenkija. Kaimyninėje Lenkijoje silkė savo populiarumo nepraranda ištisus metus. Klasikiniam Kūčių silkės receptui reikia silkės „matjes“ aliejuje, grietinės, obuolių, svogūnų. Ji pateikiama su šakninių daržovių saltomis arba bulvėmis. Dažnai gaminami ir „rolmopsy“ – marinuotos silkės suktinukai su grybais, marinuotais agurkėliais ar svogūnais.

Danija. Jūros sidabru vadinama silkė čia valgoma tiek namuose su rugine duona, gaminant atviruosius daniškus sumuštinius, tiek restoranuose. Danai silkę marinuoja 24 val. ir šiam marinatui naudoja actą, cukrų, prieskonius. Paruošta silkė yra tiekiama su grietine, laiškiniais česnakais, garstyčiomis, krapais, pomidorais.

Rusija. Silkė „kailiniuose“ (shuba) – tai tradicinės, sluoksniuotos salotos, kurioms naudojama smulkiai pjaustyta silkė, kiaušiniai, burokėliai, morkos, bulvės ir iš majonezo ar grietinės gaminamas padažas. Rekomenduojama šias salotas šaldytuve palikti bent 6 val.

Latvija. Latviška silkės „pataluose“ versija yra panaši ir į rusišką silkę „kailiniuose“. Čia silkė yra sluoksniuojama su smulkintais svogūnais, bulvėmis, morkomis. Salotų viršus yra užklojamas padažu ir apibarstomas pjaustytais obuoliais ir burokėliais.

Vis dar ieškote silkės ruošimo idėjų? Kūrybingiausių ir originaliausių receptą sąrašą rasite ČIA.

Naujausi įrašai

bottom of page