top of page

Alfo patarimai, kaip skaniai paruošti žuvį

Kas lengviau: iškepti žuvį ar pilną keptuvę kotletukų? Didžioji dauguma apklaustųjų renkasi kotletus, nes yra įsitikinę, kad skaniai iškepti žuvį sugeba tik žuvies restoranų šefai.

Bet tai tėra tik gajus mitas, kurį sugriausite, jeigu įsiklausysite į keletą svarbių Alfo Ivanausko patarimų.

kaip skaniai iškepti žuvį? Alfo Ivanausko patarimai
VMG nuotr.

1. Yra trys būdai kepti žuvį namuose: keptuvėje, orkaitėje ir orkaitėje druskoje. Lengviausias būdas – kepti kepti ją orkaitėje druskoje. Receptą rasite čia.


2. Kepant žuvį orkaitėje temperatūra turėtų būti 170-180 (ne aukštesnė). Pačios jau iškepusios žuvies temperatūra turi būti ne didesnė nei 58 laipsniai, lašišos ar tuno gali būti ir 50-55 laipsniai. Didžiausia klaida yra perkepti žuvį, todėl maisto termometras šiuo atveju tikrai labai praverstų. Tai nedidelė, bet svarbi ir svari investicija jūsų virtuvei.


3. Jeigu kepsite keptuvėje, išdorotą žuvį (be galvos, galvą palikite sultiniui) perplaukite ir likus bent dešimčiai minučių iki kepimo apibarstykite druska, kad ši įsigertų į žuvį. Jeigu to nepadarėte, pasūdykite voliodami žuvį miltuose.

druskoje kepta žuvis, vmg receptas

4. Žuvį kepimui keptuvėje reikėtų pjaustyti vidutinio storumo gabalėliais, nes jeigu bus per stori, vidus nekeps, o išorė svils. Mažų žuvų pjaustyti nereikia, jos kepamos tokios, kokios yra.


5. Žuvį visada geriausia kepti šiek tiek pamurkdytą miltuose, taip ji bus traški ir nelips prie keptuvės dugno, kad ir kiek aliejaus piltumėte. Miltus suberkite į didelį dubenį, sumeskite žuvies gabalėlius ir iš visų pusių apvoliokite juos miltuose. Galite naudoti ir kitą triuką – miltus supilti į plastikinį maišelį, į jį įmesti po vieną žuvies gabalėlį ir tada maišelį gerai pakratyti. Jeigu vietoj kvietinių naudosite kukurūzų miltus, žuvies odelė bus ypatingai traški.


6. Paniruoti žuvį galima ir kitu būdu: pirmiausia gabalėlius pamerkite į kiaušinio plakinį (vienas kiaušinis ir keli šaukštai pieno), o tada apvoliokite miltuose.


7. Bekauliai žuvies gabalėliai dedami į gerai įkaitintą keptuvėje aliejų. Geriausia naudoti rafinuotą augalinį aliejų: alyvuogių, avokadų ar kitą mėgstamą. Aliejaus negailėkite: rekomenduojama, kad aliejuje žuvis maudytųsi bent iki pusės.

orkaitėje kepta žuvis, vmg receptas

8.Pasirūpinkite, kad aliejus tikrai gerai įkaistų. Šio triuko dėka žuvis bus sultinga, neprisisiurbs riebalų, o jos odelė bus traški.


9. Gerai įkaitusį aliejų galima paskaninti paprastu arba ghi sviestu: tai suteikia žuviai ypatingo skonio. Taip iki šiol daro ir mano tėtis, ir aš pats.


10. Žuvies gabalėlius kepkite 5-7 minutes iš abiejų pusių. Labai svarbu nemakaluoti, nejudinti žuvies gabalėlio, kol odelė taps kieta ir traški, antraip jis tiesiog praras savo formą. Jeigu norite traškios keptos žuvies, o ne troškinio, keptuvės dangčiu neuždenkite.


11. Žuviai labiausiai tinka šie prieskoniai: malta kalendra, juodieji pipirai, rožiniai pipirai, mėgstama druska, čiobrelis, šalavijas.


12. Jeigu patinka azijietiškas poskonis, kepimo pabaigoje žuvį galite paskaninti KIKKOMAN sojos ar terijaki, hoisin padažu, tik svarbu šių padažų nepadauginti, netgi galima kiek praskiesti apelsinų sultimis. Šis būdas tinka ir kepant orkaitėje, ir keptuvėje.


kepta lašiša, vmg receptas

13. Iškeptos žuvies nereikėtų gadinti keistais padažais. Geriausiai žuviai tinka lengvas pagardas pagamintas iš smulkinto česnako, smulkintų mėgstamų žolelių (krapai, petražolės, kalendra), druskos ir extra vergine alyvuogių aliejaus. Keptą žuvį tiesiog apšlakstykite šiuo padažu.


14. Prie žuvies, ypač riebesnės, tinka ir citrina, tik nenaudokite jos prieš kepimą. Citrinos sultys arba jos žievelė švelnina žuvies kvapą, pagardinkite jomis iškeptą žuvį, nes kepančią rūgštis labai išsausins.


15. Prieš kepdami žuvį jau būkite pasiruošę garnyrą, kurį tieksite prie jos: bulvių košę, troškintas ar garintas daržoves ir pan. Žuvies kepimas yra gana subtilus reikalas, todėl visą savo dėmesį ir rūpestį skirkite tik šiam procesui.


16. Žuvį valgykite karštą, kone ką tik išimtą iš keptuvės, nes atvėsusi ji taps riebi ir ne tokia skani. Tik atminkite, kad žuvis kažkuo yra panaši į karštą vonią. Ši maloni tada, kai yra maloniai karšta, o ne verdanti.

Alfo Ivanausko kulinariniai patarimai, kaip skaniai iškepti žuvĮ
VMG nuotr.

Sėkmės!Comments


Naujausi įrašai

bottom of page