Gausus pomidorų derlius? Viską, ką ketinote, jau pagaminote, o jų dar yra?
Išbandykite dar daugiau: Alfas Ivanauskas dalinasi patarimais, kurie, tikėtina, padės atrastį šį vaisių-daržovę iš naujo!
Kaip laikyti. Jeigu nusipirkote sunokusius pomidorus, galite laikyti juos šaldytuve, o jeigu turite nesunokuisų, laikykite kambaryje, bet ne ant saulės. Kad išsiskleistų pomidorų kvapai ir skoniai, juos valgykite kambario temperatūros.
Degustuokite! Pomidoras yra unikalus produktas degustacijoms, nes kiekviena pomidoro veislė turi savitą skonį. Prisipirkite turguje kuo daugiau skirtingų rūšių pomidorų, papjaustykite skiltelėmis, apagardinkite alyvuogių aliejumi, druska ir pipirais, patiekite šalia juodos duonos ir skanaukite. Išrinkite jums skaniausią rūšį. Labai smagus užsiėmimas, kuris įtrauks visą šeimą.
Dera su uogomis. Pomidoras yra uoga, todėl drąsiai derinkite su visomis kitomis uogomis: braškėmis, žemuogėmis, mėlynėmis, šilauogėmis, avietėmis ir pan. Maišykite šias uogas gamindami salotas. Tik siūlyčiau pridėti šalotinių, mėlynųjų, svogūnų, alyvuogių aliejaus ir baltojo vyno acto, nes šie ingredientai sustiprina ir subalansuoja skirtingų uogų skonius. Receptą su trešnėmis rasite čia.
Sultingųjų kompanionas. Pomidoras labai dera su sultingais vaisiais, kaip antai, arbūzas, melionas, taip pat agurkais, cukinijomis. Drąsiai derinkite, tačiau padėkite skoniams „susirišti" įdėdami šalotinio svogūno.
Vanilė! Knygoje 7 INGREDIENTAI rašiau, kad pomidoras labai dera su vanile. Gerai prinokęs pomidoras, svogūnai, grietinė ir šviežia vanilės ankštis – šis derinys padės jums atrasti dar vieną, neragautą, pomidorų poskonį.
Neperkepti! Pomidorai yra gaivūs, todėl labai tinka kepti, tik reikia turėti omenyje, kad iškepti jie parūgštėja. Labai tinka kaip garnyras prie žuvies, mėsos patiekalų. Tiesa, labai svarbu pomidoro neperkepti, todėl dėti prie kepamo pagrindinio patiekalo pomidorus sudėkite likus 10-15 minučių iki kepimo pabaigos (Mažiems reikia mažiau laiko kepti, didesniems – kiek daugiau). Svarbu, kad pomidoras neižtištų, liktų toks, kad ir keptą būtų galima perpjauti peiliu. Jeigu pomidoras perkepė ir ištižo, jo unikalaus skonio, deja, nebeliko.
Karpačo. Jeigu norite kažko lengvo ir labai gero, pasidarykite pomidorų karpačą, kuris tiks ir kaip užkandis, ir kaip pavakarių patiekalas. Plonais griežinėliais papjaustykite pomidorus, paskirstykite juos po lėkštę, ant viršaus uždėkite plonai pjaustytų svogūnų griežinėlių, šiek tiek spausto česnako, gardinkite druska, juodaisiais pipirais, gausiai užberkite šviežių bazilikų arba kalendrų, pašlakstykite alyvuogių aliejaus. Skanaus!
Jūrų gėrybės, žuvis ir pomidorai. Pomidoras mėgsta jūros gėrybes ir žuvis, pomidorai ypač dera su jų ančiuviais, karšto rūkymo skumbre, šprotais ir pan. Paskrudinkite duoną, įtrinkite ją česnaku, uždėkite žuvį, kapotus pomidorus, žuvį, gardinkite, druska, pipirais ir vualia – švenčiam gyvenimą!
Nesipyksta su žolelėmis. Pomidoras dera su visomis prieskoninėmis žolėmis: ir krapais, ir petražole, ir gelsve, ir baziliku, ir rozmarinu, ir kalendra, ir kt.
Sėkmės ir skanaus!