Šaltibarščių varžybos: slapti ingredientai, kurie sriubą paverčia šedevru

Gegužės pabaigoje susirinkusi Virtuvės mitų griovėjų komanda nutarė pažymėti jau tuojau prasidėsiančią vasarą taip, kaip ir priklauso tikriems lietuviams – šaltibarščių gaminimu. Pasiskirstę į dvi komandas, davėme laisvę fantazijai. Patikinsime, kad abu variantai atnešė daug malonios nuostabos. O kadangi tiek viena, tiek kita variacija turėjo savo paslapčių ir buvo savaip ypatinga, galiausiai buvo nutarta, kad laimėjo… draugystė. Siūlome ir jums iš vienos komandos pasisemti patarimų, o kitos receptu drąsiai pasekti kad ir šįvakar.

Pirmąją komandą vedė VMG idėjinis lyderis Alfas Ivanauskas. Šie šaltibarščiai – šventė ne tik skrandžiui, bet ir akims. „Kadangi VMG studija įsikūrusi šalia miško, kilo mintis pagardinti šaltibarščius miško ir pievų gėrybėmis: kiškio kopūstais, laukinių žirnių žiedais ir pan.“ – idėją atskleidžia Alfas. – Taip pat, kaip dabar madinga, norėjosi vieno gražaus indo, iš kurio visi semtų ir valgytų – stengėmės jį dekoruoti taip, kad valgantieji matytų ingredientus. Sudėjome agurkus, burokėlius, ridikėlius. Panaudojome ir uogas, kadangi prie burokėlių labai tinka tiek gervuogės, tiek šilauogės – drąsiai jas naudokite, tik tokiu atveju nedėkite svogūno, nes šie skoniai šaltibarščiuose labai „pjaunasi“. Na, ir kadangi šaltibarščiams yra itin svarbus yra saldumo ir rūgštumo santykis, į saviškius papildomai įdėjome medaus bei citrinos sulčių. Tai sukūrė išties tobulą balansą.“

Šaltibarščiai su miškų ir pievų žolelėmis


Šaltibarščiai su avietėmis


Begalvojant, kaip šaltibarščius padaryti dar įdomesniais, šefas Paulius Janušas atšaldė šaltibarščius su azotu – komanda patvirtina, kad Instagram tinkle toks efektas sulaukė daug dėmesio. Galiausiai, ant ingredientų iš flakono buvo išpurkšta šaltibarščių „puta“, kurioje susipynė burokėlių sultys, liofilizuoti burokėliai, kefyras ir druska. Pripažinsime, kad šaltibarščiai tikrai netradiciniai, tačiau buvo netikėtai gaivūs ir labai stebinantys.

Antrajai komandai vadovavo Elžbieta Monkevič, žurnalo „Verdu ir kepu“ vyr. redaktorė. Komanda sutarė, kad šaltibarščių norėjosi paprastų, tradicinių, bet… su „cinkeliu“. Pasak Elžbietos, dabar socialinius tinklus užliejus pagyrimams „SAY CHEESE“ šaltibarščiams su ožkų sūriu, komanda irgi nusprendė išbandyti šį sūrį. Kita maža VMG komandos šaltibarščių variacijos paslaptis – aviečių ir mėtų duetas.

„Burokėlių ir aviečių derinys yra labai populiarus, tad kodėl jo neišbandžius ir šaltibarščiuose. Na, o mėtos – jos tiesiog privalo būti, nes, vaizdžiai kalbant, šaldo. Visa kita – tiesiog klasika“, – pasakoja Elžbieta.


ELŽBIETOS RECEPTAS

  • Jums reikės: