Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

„Miesto laboratorija“: kaip „arbatėlės“ tapo kaimynų vakarienėmis, į kurias renkasi visas Vilnius

Apie šią vietą žinojome tris dalykus. Pirma, kad nelengva ją rasti. Antra, kad būtinai reikia ją rasti bent kartą gyvenime. Trečia, kad tai visai kitokia vieta. Intriguoja.

Kavinė Miesto laboratorija, VMGonline.lt

Sandėlio reabilitacija

Visgi bendruomenės edukacijos centrą Miesto laboratorija“ radome iškart. Ir tą popietę jis jau buvo pilnutėlis šurmulio – žmonės rinkosi vėlyvųjų šeštadienio pusryčių, vaikai lakstė ir žaidė, kūdikiai miegojo vežimėliuose, o suaugusieji šnekučiavosi vieni su kitais.

Kita vertus, mitas apie sunkiai randamą vietą – ne iš piršto laužtas, nes centras įsikūręs Antakalnio mikrorajone esančiame Sapiegų parke, buvusiame ligoninės sandėlyje – dirbtuvėse. „Tais laikis tai buvo pats negražiausias parko pastatas, kuriame laikydavo ir remontuodavo visokius sulūžusius ligoninės daiktus, taigi jo paskirtis ilgą laiką ir buvo tokia – būti paslėptam“, – pastato istoriją pasakoja Goda, viena centro iniciatorių.

Dabar bjaurusis parko ančiukas išgyvena aukso amžių. Jame įkurtas Europos didmiesčių pavyzdžio įkvėptas hidroponinis daržas ir jau bene ketvirtus metus veikia erdvi kavinė, prasidėjusi nuo labai paprastos idėjos – kad kaimynai turėtų, kur susibėgti kavos, arbatos ir pokalbių.