Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Jau rytoj Kaune – jubiliejinis augalinio maisto festivalis „Vegfest LT”

Jau rytoj, rugsėjo 28 d., Kauno prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ rinksis veganai bei besidomintieji augaline mityba – čia vyks festivalis „Vegfest LT Kaunas“. Tai jubiliejinis – jau dešimtasis „Vegfest LT“ ciklo renginys ir trečiasis, rengiamas Kaune.

Festivalis vyks trečiajame centro aukšte, neseniai atidarytoje Renginių aikštėje. Taip pat lauke prie pagrindinio įėjimo į „Akropolį“ įsikurs keliolika palapinių ir furgonėlių su karštu maistu. Festivalio metu vyks veganiškų prekių mugė, paskaitos ir maisto gaminimo pamokos, veiks Vaikų zona.

„Tai renginys, skirtas populiarinti veganizmą, augalinę mitybą ir sveiką gyvenimo būdą“, – sakė jo organizatorė, Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Ventė Viteikaitė. Organizuoti „vegfestą“ ji ryžosi apsilankiusi Londone rengiamame didžiausiame Europoje veganams skirtame renginyje „Vegfest UK“. Jame dalyvauja daugiau nei pusė tūkstančio prekeivių, skaityti paskaitų ir vesti maisto gaminimo pamokų atvyksta pasaulinio garso įžymybės, o per dvi festivalio dienas apsilanko daugiau nei 30 000 lankytojų. „Buvau labai įkvėpta, ir supratau, kad panašaus renginio jau reikia ir Lietuvai“, – prisiminė mergina.

Gintarės Stepanavičiūtės nuotr.


Pirmasis „Vegfest LT“ buvo surengtas 2016-ųjų, vėliau buvo surengta daugiau sėkmingų renginių – šiuo metu per metus rengiami trys „vegfestai“: du Vilniuje bei vienas Kaune, planuojama keltis ir į kitus miestus. Šiuo metu vedamos derybos su keletu vietų Šiauliuose bei Palangoje.

Renginio ašis – veganiškų prekių mugė. Artėjančiame renginyje Kaune dalyvaus daugiau nei 80 veganiškų bei veganams draugiškų verslų iš Lietuvos ir užsienio – Latvijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Olandijos. „Dalyvaus tiek renginio senbuviai, nepraleidę dar nei vieno „vegfesto“, tiek naujokai – verslams tai puiki proga pristatyti savo prekes bei paslaugas veganų auditorijai“, – sakė renginio sumanytoja.

Lankytojai galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti ekologiškų prekių, virtuvės įrangos, receptų knygų, natūralios kosmetikos, etiškai pagamintų drabužių, papuošalų bei aksesuarų, prekių vaikams. Daugelį dalykų bus galima įsigyti su nuolaida.

Taip pat vyks paskaitos. Jų temos aprėps įvairias sritis: sveikatą, aplinkosaugą, gyvūnų teises ir kt. Vyks maisto gaminimo pamokos, speciali programa vaikams.

Vytautės Ribokaitės nuotr.