top of page

Įdomūs faktai apie ypač vyrams naudingus granatus

Granatas – vienas labiausiai žiemą laukiamų vaisių, kuriam rubino raudonos įvaizdį suteikia jo sudėtyje esantys naudingieji polifenoliai. Nesvarbu, ar nuspręstumėte tiesiog plikomis rankomis išsispausti granatų sulčių, ar smulkmeniškai vaisiaus sėklas rinktumėte pirštais, pasinaudoti granato turimais vitaminais privalo kiekvienas. O štai faktai, kurie granatą pavers dar gardesniu.

  1. Žodis „granatas“ lotynų kalboje reiškia obuolį su daug sėklų. Skaičiuojama net 760 granato rūšių.

  2. Granatai yra kilę iš Viduriniųjų Rytų. Granatų medžiai auga karšto ir sauso klimato šalyse. Jie gali gyvuoti 200 metų, bet geriausią derlių atneša per pirmuosius 15–20 metų.

  3. Granatai priklauso uogų šeimai.

  4. Granatai yra klasifikuojami kaip supervaisiai.

  5. Granatai šaldiklyje gali būti laikomi netgi 2 mėnesius.


  1. Senovės egiptiečiai buvo laidojami su granatais. Vienas didelis sudžiūvęs granatas buvo rastas Egipto karalienės Hačepsutos vyriausiojo liokajaus kape.

  2. Granados miestas Ispanijoje buvo pavadintas nuo ispaniško žodžio „granada“, reiškiantį granatą. Granatas vaizduojamas ir miesto simbolikoje.

  3. Daug akademikų tiki, kad granatu, o ne obuoliu, buvo suvilioti Adomas ir Ieva Edeno sode. Korane granatai įvardijami kaip vieni iš vaisių, augusių rojaus soduose. Induizme granatas simbolizuoja klestėjimą ir vaisingumą.

  4. Graikijoje granatas yra tradicinė įkurtuvių dovana, kuri yra padedama po arba šalia namų altoriaus. Tikima, kad granatas atneš sėkmę, vaisingumą ir gyvenime nieko nebetrūks. Taip pat Graikijoje per vestuves ar Naujųjų metų išvakares geru papročiu laikomas granato metimas žemėn.


Kalbame mediciniškai: granatuose gausu vitaminų C, K, skaidulų, folatų, kalio, vario, mangano. Dėl šių naudingųjų medžiagų granatai stabdo uždegimus jiems dar neprasidėjus, yra sveiki širdžiai ir mažina kraujospūdį, padeda numesti svorio, apsaugo nuo medžiagų apykaitos sutrikimų, apsaugo plaukus nuo saulės padarytos žalos, skatina kraujotaką ir taip gerina lytinį aktyvumą (anot „Journal of Urology“ atlikto tyrimo, granatų sultys gali padėti išgydyti erekcijos disfunkciją), sveiki kepenims, turi antimikrobinių savybių, todėl kovoja su infekcijomis, apsaugo nuo artrito, stiprina kaulus, mažina susirgimų Alzheimeriu ir vėžiu riziką.

Virtuvėje: venkite pažeistų ir peraugusių granatų (pastarųjų sėklos apkarsta ir yra nevalgomos). Granatai vėsioje, tamsioje vietoje gali būti laikomi 5–8 ir daugiau dienų. Naudokite granatų sėklas garnyrams, salotoms, sultims, sriuboms, šerbetams, padažams.


Naujausi įrašai

bottom of page