Sultinys iš kubelio: kaip išsirinkti geriausią?

Visi žinome, kad naminis sultinys yra lyg jauki šilta antklodė sušalus. Jis ir sušildo, ir suteikia jaukų sotumo jausmą, be to, sakoma, kad turi net ir sveikatinančių galių.

Naminio sultinio receptą rasite čia, jam, žinoma, teks skirti laiko.

Bet kartais sušilti ar pavalgyti norisi ir reikia greičiau nei išverda sultinys. Ar nieko tokio tarp puode burbuliuojančių daržovių įmesti pirktinį sultinio kubelį?

sriuba, naminis sultinys, sultinio kubeliai, patarimai

Brangi druska

Maisto technologės, VšĮ „Sveikatai palankus“ įkūrėjos Ramintos Bogušienės atsakymas toks: „Nerekomenduočiau druską pirkti brangiai. Taupiau yra druską pirkti atskirai, prieskonius ir žoleles – taip pat atskirai ir jais gardinti sriubą.

Kas sudaro sultinio kubelį? Apie 40–50 proc. jo sudaro druska. Tai pagrindinė sultinio kubelio sudėtinė dalis. Virdami sriubą su sultinio kubeliu, dažnai žmonės ją persūdo, nes ir papildomai dar įberia druskos.

Kubelyje taip pat dažnai yra palmių riebalų, aromato ir skonio stipriklių, krakmolo, cukraus, aliejaus, kvapiųjų medžiagų ir kitų sveikatai nenaudingų, o ir nepalankių medžiagų, todėl, pasak specialistės, naminis sultinys konkurencijos neturi.

Visgi, jeigu perkate, specialistė rekomenduoja sultinio kubelius rinktis atmetimo būdu. Pirmiausia atgal į lentyną padėkite tuos, kuriuose yra skonio stipriklio E621, tada palyginkite, kiek kiekviename yra cukraus ir druskos. „Rinkčiausi tą, kuriame mažiausia cukraus, o pagrindinė sudėtinė dalis yra jūros druska. Taip pat tą, kurio sudėtyje – džiovintos daržovės (ALFAS LIVE laidą su Raminta Bogušiene galite pažiūrėti čia)


„Natur Compagnie“ – palankios sudėties

Smalsūs vartotojai atliko sultinio kubelių tyrimą (rasite čia), kuris atskleidė, kad vieni geriausių, t.y, palankiausios sudėties yra „Natur Compagnie“ sultinio kubeliai.

„Natur Companie“ sultinių kubeliai gaminami Vokietijoje ir Šveicarijoje, o dauguma sudėtinių dalių perkama iš sertifikuotų ekologinių ūkių. Ekologiškas taukmedžio sviestas perkamas tiesiai iš moterų ūkio Burkina Fase (Vakarų Afrika), taip palaikant sąžiningos prekybos (Fair trade) principus.


Kuo šie sultinio kubeliai kitokie nei dauguma esančiųjų rinkoje?

- Socialiai atsakingo gamintojo vardą sustiprina ir faktas, kad iš žaliavų tiekėjų reikalaujama laikytis aukščiausių gyvūnų gerovės ir laikymo standartų, taip pat griežtai reikalaujama ir kontroliuojama, kad tiek augalinė žaliava, tiek gyvulinės žaliavos pašaras nebūtų genetiškai modifikuotas.

- Kompanija laikosi griežčiausių kokybės standartų ir stengiasi kurti sveikatai kuo palankesnį produktą, todėl sultinio kubeliams gaminti nenaudojamas palmių aliejus, tik jau minėtas taukmedžio sviestas.

- Paprastai rinkdamiesi pramoniniu būdų gaminamą sultinį skaitome etiketes ieškodami E raidžių ir renkamės tą, kuriame jų mažiausiai. „Natur Companie“ produkcijoje E raidžių nėra, nes griežtai nenaudojami jokie skonio stiprikliai nei kiti nenatūralūs priedai.