top of page

Sultinys iš kubelio: kaip išsirinkti geriausią?

Visi žinome, kad naminis sultinys yra lyg jauki šilta antklodė sušalus. Jis ir sušildo, ir suteikia jaukų sotumo jausmą, be to, sakoma, kad turi net ir sveikatinančių galių.

Naminio sultinio receptą rasite čia, jam, žinoma, teks skirti laiko.

Bet kartais sušilti ar pavalgyti norisi ir reikia greičiau nei išverda sultinys. Ar nieko tokio tarp puode burbuliuojančių daržovių įmesti pirktinį sultinio kubelį?

sriuba, naminis sultinys, sultinio kubeliai, patarimai

Brangi druska

Maisto technologės, VšĮ „Sveikatai palankus“ įkūrėjos Ramintos Bogušienės atsakymas toks: „Nerekomenduočiau druską pirkti brangiai. Taupiau yra druską pirkti atskirai, prieskonius ir žoleles – taip pat atskirai ir jais gardinti sriubą.

Kas sudaro sultinio kubelį? Apie 40–50 proc. jo sudaro druska. Tai pagrindinė sultinio kubelio sudėtinė dalis. Virdami sriubą su sultinio kubeliu, dažnai žmonės ją persūdo, nes ir papildomai dar įberia druskos.

Kubelyje taip pat dažnai yra palmių riebalų, aromato ir skonio stipriklių, krakmolo, cukraus, aliejaus, kvapiųjų medžiagų ir kitų sveikatai nenaudingų, o ir nepalankių medžiagų, todėl, pasak specialistės, naminis sultinys konkurencijos neturi.

Visgi, jeigu perkate, specialistė rekomenduoja sultinio kubelius rinktis atmetimo būdu. Pirmiausia atgal į lentyną padėkite tuos, kuriuose yra skonio stipriklio E621, tada palyginkite, kiek kiekviename yra cukraus ir druskos. „Rinkčiausi tą, kuriame mažiausia cukraus, o pagrindinė sudėtinė dalis yra jūros druska. Taip pat tą, kurio sudėtyje – džiovintos daržovės (ALFAS LIVE laidą su Raminta Bogušiene galite pažiūrėti čia)


„Natur Compagnie“ – palankios sudėties

Smalsūs vartotojai atliko sultinio kubelių tyrimą (rasite čia), kuris atskleidė, kad vieni geriausių, t.y, palankiausios sudėties yra „Natur Compagnie“ sultinio kubeliai.

„Natur Companie“ sultinių kubeliai gaminami Vokietijoje ir Šveicarijoje, o dauguma sudėtinių dalių perkama iš sertifikuotų ekologinių ūkių. Ekologiškas taukmedžio sviestas perkamas tiesiai iš moterų ūkio Burkina Fase (Vakarų Afrika), taip palaikant sąžiningos prekybos (Fair trade) principus.


Kuo šie sultinio kubeliai kitokie nei dauguma esančiųjų rinkoje?

- Socialiai atsakingo gamintojo vardą sustiprina ir faktas, kad iš žaliavų tiekėjų reikalaujama laikytis aukščiausių gyvūnų gerovės ir laikymo standartų, taip pat griežtai reikalaujama ir kontroliuojama, kad tiek augalinė žaliava, tiek gyvulinės žaliavos pašaras nebūtų genetiškai modifikuotas.

- Kompanija laikosi griežčiausių kokybės standartų ir stengiasi kurti sveikatai kuo palankesnį produktą, todėl sultinio kubeliams gaminti nenaudojamas palmių aliejus, tik jau minėtas taukmedžio sviestas.

- Paprastai rinkdamiesi pramoniniu būdų gaminamą sultinį skaitome etiketes ieškodami E raidžių ir renkamės tą, kuriame jų mažiausiai. „Natur Companie“ produkcijoje E raidžių nėra, nes griežtai nenaudojami jokie skonio stiprikliai nei kiti nenatūralūs priedai.

- Daug dėmesio skiriama receptūroms be pridėtinio cukraus, stengiamasi, kad produkte jo nebūtų, t. y. gaminant produkciją cukraus nededama, tačiau kai kurios sudėtinės dalys natūraliai turi tam tikrą kiekį angliavandenių.

- „Natur Compagnie“ produkcijoje naudojama kaip tik jūros druska, o ne akmens druska arba joduota akmens druska.


Išskirtinės galimybės

Kaip kiekvienos šeimininkės sultinys išverda vis kitoks, taip ir kiekvieno ragautojo skonio pojūčiai bei poreikiai yra skirtingi. Į tai atsižvelgdama kompanija pasiūlė galimybę rinktis iš kelių skirtingų to paties skonio sultinio versijų. Jeigu mėgstate daržovių sultinį, „Natur Compagnie“ turi tris pasiūlymus:

skaidrų klasikinį daržovių sultinį be pridėtinio cukraus, be pridėtinio cukraus ir mielių ekstrakto, ir, trečią – daržovių sultinį su ypač mažu druskos kiekiu; Vištienos ir jautienos skonio sultinių mėgėjai gali rinktis arba klasikinę versiją, arba be mielių ekstrakto.

Taigi, „Natur Compagnie“ sulaužė mitą, kad iš kubelio išvirtas sultinys – visų šeimininkių vienodas. Net ir to paties skonio gali būti ne viena, o kelios versijos, iš kurių galite pasirinkti skaniausią arba palankiausią jūsų sveikatai – jeigu vengiate mielių ekstrakto, arba norite sumažinti suvartojamą druskos kiekį.


Unikalumas slypi detalėse, net kai verdate sultinį iš kubelio!

Comments


Naujausi įrašai

bottom of page