top of page

Kaip išsirinkti kepsninę?

Pasibaigusios anglys, sudeginta mėsa, pelenų debesis – tai tik kelios problemos, galinčios sugadinti tobulos iškylos scenarijų. Tam, kad pavyktų jų išvengti, pravartu išmanyti kepsninių subtilybes. Ar žinote, iš kokių grilio rūšių galima rinktis? O kokie kiekvienos privalumai ir trūkumai? Kad susigaudyti būtų lengviau, parengėme jums kepsninių gidą. Šiuos gardžiausius patiekalus dovanojančius prietaisus apžiūrėjome „Ermitaže“.

VMGonline.lt nuotr.

Vienkartinės kepsninės. Jei negalėtumėte savęs pavadinti grilio entuziastu, verta pasvarstyti apie vienkartinę kepsninę. Išleidę vos keliolika eurų, galėsite mėgautis gardžiais grilio patiekalais. Tokios kepsninės būna nedidelės ir lengvai transportuojamos, jas nesudėtinga naudoti, o ugnis įsikuria greitai, todėl ant iešmelių smeigti šašlykus galėsite ilgai nelaukę. Tiesa, vertėtų įsidėmėti, kad vienkartinėms kepsninėms reikalingos anglys.

Stačiakampė kepsninė-šašlykinė. Ši kepsninių rūšis Lietuvoje gali didžiuotis savo populiarumu, nuo seno būtent jos yra laikomos paprasčiausiu prietaisu šašlykams kepti. Tačiau prieš perkant tokį variantą vertėtų atsižvelgti į šiuos trūkumus: tokias kepsnines nelengva transportuoti, sudėtinga valyti ir sunku pasiekti norimą žarijų temperatūrą. Situacijos nepagerina ir faktas, kad tokios šašlykinės neturi dangčio. Vis dėlto, jei jums norisi pigesnio ir pakankamai ilgaamžio prietaiso, šios kepsninės gali atitikti jūsų lūkesčius.

Dujiniai griliai užtikrina greitą ir paprastą kepimo procesą.


Dujinės kepsninės. Jei didžioji dalis jūsų vasaros savaitgalių kvepia griliu, šis variantas turėtų patraukti jūsų dėmesį. Pasirinkę dujinę kepsninę, ilgai neužtruksite, mat procesas greitas ir paprastas – jos įkaista maždaug per 15 minučių ir išlaiko pastovią temperatūrą bei pasižymi nesudėtinga karščio kontrole. Čia kepamas maistas tikrai neprisvils, o, esant reikalui, tokia kepsninė gali atstoti ir viryklę. Kita vertus, iš metalo pagaminti griliai spinduliuoja daug šilumos ir taip sausina maistą. Be to, šių kepsninių kaina įprastai būna didesnė nei kitų tokios paskirties įrenginių.

Malkomis ar anglių briketais kūrenamos kepsninės. Toks grilis gali jus pradžiuginti kaina, nes paprastai būna pigesnis (priklauso nuo to, kokia komplektacija). Jūsų dėmesio šis variantas vertas ir tuo atveju, jei ryškų dūmo kvapą laikote privalomu ant grilio kepto patiekalo akcentu. Be to, toks grilis lengvai transportuojamas, nelepus ir turi dar vieną funkciją – gali būti naudojamas kaip rūkykla. Vis dėlto, jei esate nekantrus ir trokštate, kad gardus maistas ant grilio skrustų kuo greičiau, turime įspėti – tokios kepsninės įkaista lėčiau, vidutiniškai per pusvalandį. Toks prietaisas turi ir sudėtingesnę karščio kontrolę, be to, reikia valyti pelenus.

Maistas, keptas malkiniame ar angliniame grilyje, turės dūmo kvapą. Ši kepsninė gali atlikti ir rūkyklos funkciją.


„Komado“ ir kitos keraminės kepsninės. Keraminės kepsninės bene geriausios pagalbininkės iškyloje – lengvai įsižiebia ir išlaiko reikiamą temperatūrą. Šie keraminiai griliai pasirūpins, kad kepamas maistas būtų sultingas, o jei norėsite, šį prietaisą galėsite naudoti ir kaip rūkyklą. Be to, tokioje kepsninėje galima kepti ne tik kepsnius, bet ir picas ar pyragus, gaminti troškinius. Viena detalė, kuri gali turėti įtakos apsisprendimui – kaina. Dažnai jos būna gerokai brangesnės nei kiti grilių variantai.

Keramines kepsnines nesudėtinga įžiebti, jos išlaiko reikiamą temperatūrą.


Išsirinkus tinkamą kepsninę, reikia ir receptų! Siūlome išmėginti kelias nepaprastai gardžias grilio idėjas:



Valerijos Stonytės nuotr.


Naujausi įrašai

bottom of page