top of page

Pasakiški vazų ir gėlių deriniai, kurie atneš į namus pavasarį

Pavasaris į namus atkeliauja su gėlėmis, kurios akimirksniu pagyvina ne tik kambario, kuriame skleidžiasi, interjerą, bet ir visus namus pripildo džiugios laukimo nuotaikos. „iittala“ siūlo begales idėjų, į ką pamerkti mėgstamiausias gėles, tik spėkite rinktis! Unikalaus dizaino vazų paradas rikiuojasi, kad sugrąžintų jums ilgai lauktą pavasarį.

"iittala" nuotr.

„iittala“ nuotr.


Minimalizmas

Jei dovanų gavote vieną gėlę, tereikia ją pamerkti į įspūdingą vazą, ir galiausiai ji atrodys taip efektingai, kad atstos glėbį rožių. O išmoningai pamerkti visai paprasta. Vienas iš amžinai madingų pasirinkimų – švarus ir gyvas „Ruutu“ vazos dizainas, demonstruojantis stiklo plastiškumą ir subtilumą. Ši vaza yra paprastos formos, bet ją pagaminti gali tik labai sumanūs amatininkai (kiekviena pūsta vaza – šedevras, kuriam sukurti reikia septynių „iittala“ stiklo gamyklos meistrų ir dvidešimt keturių valandų darbo). Taigi, ji tik patvirtina posakį, kad „didžiausi stebuklai slypi paprastume“. Maža to, ši vazos forma ypač universali ir dėl to amžina. Ją vertins ir jūsų proanūkiai.

"iittala" nuotr.

„iittala“ nuotr.


Minimalizmas maksimalizme

Nereikia manyti, kad erdviai vazai reikia gausios gėlių puokštės. Būkite kūrybiški – keli gvazdikai erdvioje “Kastehelmi” vazoje gali jaustis tarsi ilsėdamiesi prezidentiniuose apartamentuose ir atrodyti nepakartojamai, nes žavesio suteiks reljefiškas „Kastehelmi“ lašelių dizainas, įkvėptas ryto rasos. O ir suklysti bus sunku, nes „Kastehelmi“ vaza idealiai tinka nesudėtingoms puokštėms.

"iittala" nuotr.

„iittala“ nuotr.


"iittala" nuotr.

„iittala“ nuotr.


Gamta mūsų namuose

Nėra nieko gražiau, nei sprogstantys medžio šakelės pumpurai, kurie leidžia Velykų laukti su dvigubu entuziazmu. Ir tam visai nereikia itin įnoringų formų vazos: subtili, lengvai pritaikoma „Issey Miyake“ vaza susilieja su aplinka, leisdama gamtos turtams triumfuoti ir kartu žavėtis jos aptakiomis formomis. Pakanka vienos gėlės, kad akimirka taptų ypatinga. Būtent tokia yra šios rankų darbo stiklo vazos idėja.

"iittala" nuotr.

„iittala“ nuotr.


Džiovintų gėlių renesansas

Jei dabar išeitumėte į apsnigtą laukinę pievą, joje iš po sniego patalo galvas iškėlusios linguotų praėjusio sezono smilgos, vis dar nepasiruošusios atsisveikinti su savo trumpa karjera. Tačiau šios džiovintos gėlės ypač dekoratyvios ir puikiai susidraugaus su „Chantarelle“ vaza, beje, irgi glaudžiai susijusia su augmenija. Sukurti tokią vazos formą dizainerį įkvėpė miškuose augančios voveraitės. Neneigsime, ši vaza atrodo ypač rafinuotai, elegantiškai, turi įspūdingą istoriją (klasikinio dizaino pavyzdys, sukurtas Tapio Wirkkalos dar 1947 metais), ir šis jos prašmatnumas su paprastu lauko augalų elegantiškumu (nebėra spalvų, kuriomis jus sužavėtų, bet turi ypatingas formas) puikiai dera. Beje, šią vazą galbūt teks įtraukti į nykstančių rūšių sąrašą – nors ji gaminama iki šiol, bet rankinio graviravimo technologija netrukus gali priversti nutraukti gamybą: paskutiniam graveriui išėjus į pensiją, nebeliks jaunų meistrų, galinčių tiksliai pakartoti įmantrų piešinį.

"iittala" nuotr.

„iittala“ nuotr.


Kitas būdas džiovintiems augalams suteikti gyvybės – pasitelkti spalvas. O jei dar esate „iittala“ vazų mėgėjai ir namuose rado vietą ne viena dizaino legendos Alvar Aalto kurta „Aalto“ vaza, pats metas jas traukti iš lentynų ir kurti žaismingas kompozicijas. Kasdien vis kitas, vis drąsesnes. Rinktis tikrai yra iš ko!

"iittala" nuotr.

„iittala“ nuotr.


Kerinti prabanga

Kartais jau ir gėles tenka derinti prie vazos. Pavyzdžiui, įspūdinga tarptautiniu mastu žinomo suomių dizaino autoriteto, dizainerio ir skulptoriaus Timo Sarpaneva (1926–2006) kurta vaza „Trajano žiedas“ – jau pati savaime atrodo kaip šeimos relikvija, o jei į ją pamerksime eklektišką ir spalvingą pavasario gėlių puokštę, vaizdas prilygs natiurmortams, kuriuos regime pasaulinėse galerijose. Ši vaza – puiki investicija, dar puikesnė dovana žmogui, kuris viską turi, nes net jei ir turi viską, „Trajano žiedas“ privers jo akis spindėti iš susižavėjimo.

"iittala" nuotr.

„iittala“ nuotr.


Dekadansas!

Labai išsiilgusiems pavasario spalvų, „iittala“ kelia vėliavą maksimaliems eksperimentams. Jūs neprivalote laikytis jokių taisyklių – vienintelės taisyklės, kuriomis turite vadovautis merkdami gėles, tai jūsų vaizduotė ir estetikos jausmas. Maišykite skirtingus vazų dizainus, aukščius ir spalvas, išdalinkite vieną puokštę aštuonioms vazoms, sukurkite namuose gėlių ambasadą, leisdami svečiams aikčioti iš susižavėjimo. Lai jūsų namai kasdien atrodo it po didelės šventės.

Šias ir kitas „iittala“ prekes rasite ČIA.


iittala-200px

Comments


Naujausi įrašai

bottom of page