top of page

Nemėgstate kruopų košių? Pabandykite jas „prisijaukinti" (Gydytojos dietologės patarimai)


Kruopos yra neatsiejama mūsų maisto raciono dalis. Tačiau ar teisinai jas ruošiame? Kaip išsirinkti pačias geriausias ir maistingiausias? Kaip prisijaukinti nemėgstamas kruopas?

Laidoje #Alfaslive Alfas Ivanauskas kalbino medicinos mokslų daktarę, gydytoją dietologę, klinikos įkūrėją ir vadovę Editą Gavelienę.


Gydytoja dietologė Edita Gavelienė, patarimai, kaip pamėgti kruopų košes

Kaip taisyklingai ruošti kruopas? Ar reikia jas perplauti?

Perlieti vandeniu reikėtų daugelį kruopų. Aišku, jeigu tai kruopų dribsniai, tuomet tai nelabai pavyktų padaryti. Bet kruopas perlieti verdančiu vandeniu vertėtų. Ypač grikius, kviečius, avižas, ryžius.


Koks galėtų būti geriausių kruopų Top 5?

Kuo įvairesnis mūsų racionas kiekvienoje maisto produktų grupėje, taip pat ir kruopų, tuo organizmui yra geriau. Nėra stebuklingos kruopos ir nėra blogos kruopos: kuo įvairovė didesnė, tuo naudingiau. Kruopos vertę labiausiai nurodo jos maistingumas, o maistingumas yra maisto medžiagų kiekis kalorijų vienete. Maistingiausios kruopos yra grikiai, avižos, perlinės kruopos, bolivinė balanda („kinva“). Į šį penketuką šokteltų ir kviečių kruopos. Miniu tas kruopas, kurios yra pilno grūdo.


Kaip pamėgti tas kruopas, kurių nemėgstame?

Rekomenduoju šiek tiek kruopų vis įmaišyti į mėgstamus patiekalus – taip po truputį prie jų prisipratinsite. Norėčiau atkreipti dėmesį į vaikučių skonio formavimą. Turėkime kantrybės ir nuo pat mažų dienų puoselėkime vaikų domėjimąsi maistu, įvairiais maisto produktais. Neužmirškite, kad pasiūlyti ar duoti paragauti produkto, kad vaikas jį pamėgtų, šiai dienai rekomenduojama ne mažiau nei 16 kartų.

Na, o suaugęs žmogus taip pat turėtų puoselėti savo skonį ir neužmiršti to, kad suaugusio žmogaus skonio kaita vyksta maždaug kas 7 metus. Todėl, jei nepavyko dabar, galbūt po 7 metų pavyks.


Visą laidą galite pažiūrėti čia.

Naujausi įrašai

bottom of page