top of page

Košerinio maisto namai

Nuo vasaros pradžios veikiantis košerinis restoranas „Rishon“ yra tikra žydiškos kultūros šerdis Vilniaus mieste. Čia ausį glosto izraelietiška muzika, įdomus kvapas ir niekur kitur neregėtas interjeras. Viduje trumpam pasimetu, nes viskas nekasdieniška ir neįprasta, tačiau tuoj pat pasitinka restorano direktorius Aleksandras Aronchikas, kuris priima jaukiam pokalbiui.

Kokios krypties košerinis maistas gaminamas jūsų virtuvėje?

Mūsų maistas yra skirtingų krypčių. Turistai, kurie valgo košerinį maistą, gali paragauti lietuviškų patiekalų, adaptuotų pagal kašruto taisykles, pavyzdžiui, cepelinų, žemaičių blynų, „Jūratės“ vištienos kotletų. Taip pat gaminame izraelietiškus patiekalus. Šiuo metu populiariausias yra vištienos didkepsnis „Pargit“. Taip pat, daugelio mūsų klientų nuomone, skaniausias Vilniaus mieste humusas ir falafeliai.

prieskonius ir kitus priedus atsivežame iš Rytų

Kokius produktus ir iš kur naudojate?

Visus prieskonius ir kitus priedus atsivežame iš Rytų. Svarbu, kad ne iš fabrikų, o iš turgų ir kaimų – ten, kur tie prieskoniai auginami. Mes 100 proc. laikomės košerinio maisto gaminimo principų. Į procesą įdedame labai daug pastangų ir pinigų, nes produktus atvežti iš Rytų šalių, iš Izraelio yra kur kas brangiau, nei nueiti į vietinį turgų ir apsipirkti.

Kokie tie košerinio maisto gaminimo principai, kurių jūs laikotės?

Kiekvienas produktas yra atidžiai tikrinimas, kad nebūtų jokios muselės ar skruzdėlės, ar dar ko. Tam yra žmogus, kuris specialiais prietaisais padidina produkto vaizdą ir apžiūri, plauna jį, po to vėl tikrina ir vėl nuplauna. Mes esame prižiūrimi labai stiprios organizacijos ir rabinų. Taip pat virtuvėje yra filmuojama, kad bet kuris žmogus galėtų matyti, kaip viskas vyksta virtuvėje. Be to, rašome istoriją tam, kad kilus klausimams, viskas būtų aišku. Žodžiu, pas mus nuo A iki Z laikomasi žydiškų papročių: krosnį įjungia žydas, tikrina taip pat žydas, košerinė mėsa skersta pagal visas tradicijas.

Kokie patiekalai sulaukia daugiausia dėmesio?

Populiariausi patiekalai, kurie iš lankytojų sulaukia daugiausia dėmesio, yra jau minėtas „Pargit“, antiena, turistai mėgsta išbandyti cepelinus, žemaičių blynus. Tačiau vietiniams nerekomenduoju bandyti ragauti tradicinių lietuviškų patiekalų. Ne dėl to, kad tai neskanu, o dėl to, kad šių patiekalų galima paragauti kone visur, o mes turime tokių, kurių nėra niekur kitur.

IMG_0166

Rinkinys iš skirtingai marinuotos lašišos: imbieru ir apelsinų sultimis, sūdyta lašiša su alkoholiu, su limetomis (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Gruodžio 6–14 dienomis švenčiama Chanuka, ar ruošiate specialų meniu?

Žinoma. Tieksime tradicinius patiekalus, kurie kepami aliejuje, latkes, įvairiausius blynus ir taip toliau. Susirinks žmonių, bus speciali programa ir vaišės, o prieš tai malda sinagogoje arba šalia esančioje salėje.

Ar daug tokių, kurie ateina čia valgyti ne dėl religijos?

Turbūt 90 proc. lankytojų yra ne žydai. Jie ateina paragauti, išbandyti, nes žino, kad produktai yra labai aukštos kokybės, o žmonės apie kašrutą labai daug girdėjo, žino apie specialų mėsos skerdimą, kad jis yra sveikesnis. Taip pat daug kam svarbu, kad gamybos metu nemaišomi mėsos ir pieno produktai.

Restoranas „Rishon“ Tilto g. 3, Vilnius

Darbo laikas: I-IV 7–22 val., V 7–16 val., VI 16.30-23 val., VII 7–22 val.

Naujausi įrašai

bottom of page