top of page

Kalta genetika: mokslininkai – apie priklausomybę kavai

Jeigu kada bandėte atsakyti sau į klausimą, kodėl prie kavos aparato einate dažniau nei jūsų kolegos ir taip kavai išleidžiate daugiau, atsakymą už jus jau rado mokslininkai. Tai visai nesusiję su miego trūkumu, praneša Refinery29.com.

Anot Edinburgo universiteto tyrėjų, individualus kavos suvartojimo mastelis yra tiesiogiai susijęs su genetika. Žmonės, kurių DNR rinkinyje rastas geno PDSS2 pokytis išgeria mažiau kavos nei vidutinis žmogus. Manoma, kad šis genas susilpnina ląstelių gebėjimą suskaidyti kofeiną, todėl jis organizme pasilieka ilgesnį laiką ir žmogui nebesinori kavos.

Tyrimo metu buvo apklausta šiek tiek daugiau nei 1200 Italijos gyventojų. Jie buvo prašomi pasakyti, kiek kavos puodelių per dieną išgeria. Pastebėta, kad PDSS2 geną turintys žmonės išgeria vienu kavos puodeliu mažiau.

Tam, kad mokslininkai patvirtintų savo atradimą, toks pats tyrimas buvo atliktas ir Olandijoje. Ten buvo apklausta daugiau nei 1700 žmonių. Rezultatai buvo panašūs, bet pastebėta, kad kava šiose šalyse turi kitokį poveikį. Tai aiškinta tuo, kad Italijoje dažniausiai užsisakomi maži espreso kavos puodeliai, o Olandijoje kava turi daug daugiau kofeino bei geriama iš didesnių puodelių.

Anksčiau atlikti tyrimai taip pat ieškojo ryšio tarp kavos suvartojimo ir genų, bet šiuo atveju pirmą kartą buvo įvardytas konkretus tai galintis sukelti genas. Tyrimo autorė Nicola Pirastu teigė, kad tyrimas ir toliau bus tęsiamas.

Naujausi įrašai

bottom of page