Tikriausiai daugelis esame susidūrę su situacija, kai mėsos ruošimas tampa tikru iššūkiu. Perkepęs didkepsnis tikrai nesuteikia džiaugsmo. Ką daryti, kad namuose paruoštumėte restorano lygio steiką?
Apie tai Alfas Ivanauskas kalbėjosi su „Bon Chop“ įkūrėju Liutauru Venckumi.
Kaip reikėtų taisyklingai ruošti steiką namų sąlygomis, kokias klaidas dažniausiai darome?
Jeigu mėsa gera, viskas yra labai paprasta: 70 % procentų sėkmės gaminant steiką lemia geros mėsos pasirinkimas. Svarbu gerai įkaitinti keptuvę ir į ją nedėti jokių riebalų, nes riebalų atsiras iš pačios mėsos. Prieš kepant nesiūlau berti druskos, galite tik šiek tiek papipirinti. Druska ištraukia visą drėgmę iš mėsos. Ruošiant mėsą ji turėtų būti kambario temperatūros, taip ji tolygiai iškeps. Jei mėsoje daug riebalų, galite juos nupjauti ir pasilaikyti kitiems patiekalams.
Ką daryti ir ko ne norint iškepti gerą didkepsnį?
Pasirinkite gerą keptuvę. Aš pats naudoju ketaus, bet tinka ir storadugnė. Kiek kepti mėsą, priklauso nuo jos kokybės, temperatūros palaikymo keptuvėje. Tai, kas rašoma knygose, yra metodika, bet ji dažnai nepasiteisina. Iškepusiam steikui reikėtų leisti „pailsėti“. Geriausia padėti ant šiltos lentelės, uždengti rankšluostuku ir palaikyti 2–3 minutes.
Kiek gi kainuoja geros mėsos gabaliukas?
Japoniškos juodosios karvės („Wagyu striploin“) 500 g kainuotų 150 eur. Nes visų pirma, ji yra iš Japonijos, brangu, nes yra didelė savikaina: tiek auginimas, tiek transportavimas. Jei tai būtų Kobė jautiena, aš turėčiau sumokėti vienkartinį mokestį – 3000 eur vien už tai, kad norėčiau ja prekiauti ir dar 500 eur metinį mokestį.
Visą pokalbį rasite čia.
Skanaus!
Comments