top of page

Iki paskutinio lašo: kodėl verta neišmesti plastiko pakuotės, kurioje buvo medus ar karamelė?

...arba agavų, cukraus sirupas, šokolado pada=as ir pan. Kodėl? Nes toje pakuotėje, kurioje medus, sirupas ar karamelė, regis, baigėsi, šio gėrio dar yra likę tiek, kad ne tik gaila, bet ir nuodėmė būtų išmesti.

O lankstus plastiko buteliukas taip pat dar gali būti naudingas.

medus
Unsplash.com nuotr.

Kelios #zerowaste idėjos:


Įvairiaformių blynelių šedevrai

Seniai norite nustebinti šeimyną įmantrių formų (gėlyčių, žvėrelių ir pan.) blyneliais, bet abejojate savo sugebėjimais? Pasinaudokite plastikiniu buteliuku nuo medaus ar kito saldaus padažo. Įpilkite blynų tešlos, užsukite dangtelį ir pro mažą skylutę liekite tokios formos blynelius, kokius tik sugalvojate. Tiesa, tešlos nepersaldinkite, nes saldumo jai suteiks butelyje likę medaus likučiai.


Salotų padažas

Daugumos pramoniniu būdu pagamintų salotų padažų sudėtyje yra rafinuoto cukraus arba daug fruktozės turinčio kukurūzų sirupo. Pasigaminkite savo salotų padažą iš tikrų ingredientų, t. y. pasinaudokite medaus buteliuku, kuriame dar yra medaus. Tiesiog supilkite į buteliuko vidų kitus ingredientus. Užpilo su medumi, garstyčiomis ir citrina receptą rasite čia.


BBQ padažas

Geriausių BBQ padažų sudėtyje taip pat yra medaus. Pasigaminkite savąjį pagal šį receptą – medaus ir patogią pakuotę padažui jau turite! Padažo receptą rasite čia.


Naminis kečupas

Naminiam kečupui pasigaminti reikės saldiklio. Sunaudokite medaus likučius ir jo tarą naujam kulinariniam šedevrui gaminti ir laikyti. Naminio pomidorų padažo receptą rasite čia. Tik cukrų keiskite medumi.


Medaus kaukės

Tiesiog sumaišykite šaukštą alyvuogių aliejaus, šaukštą pieno ir supilkite į buteliuką su medaus likučiais. Iš buteliuko patogu išsispausti kaukės į delnus tiek, kiek reikia. Ši kaukė greitai genda, tačiau kitokios sudėties buvusiame medaus buteliuke galėsite laikyti ilgiau.


 

Taigi, jeigu turite tokį plastikinį butelaitį nuo medaus ar kito saldaus padažo, koks pavaizduotas nuotraukoje, pasibaigus jo turiniui, buteliuko neskubėkite išmesti.

zero waste patarimai: kaip panaudoti plastiko tarą.
Unsplash.com nuotr.

Jeigu visgi nenaudosite dar kartą, tokį buteliuką išmeskite į rūšiavimo konteinerį, skirtą plastikui (Geltonos spalvos)


Kaip teisingai rūšiuoti:

  1. Buteliuką išplaukite, išskalaukite, kad neliktų medaus ar padažo likučių.

  2. Užsukite ar uždarykite dangtelį.

  3. Meskite į geltoną konteinerį.


Daugiau informacijos, kaip rūšiuoti, rasite www.žaliasistaškas.lt

Commentaires


Naujausi įrašai

bottom of page