top of page

HOUM dizainerė pataria, ką daryti, jeigu norisi blizgučių šventėms ir kaip sukurti „skanų" interjerą

Ne tik maistas, bet ir interjeras gali būti skanus arba... nelabai. Kaip papuošti namus šventėms ir, apskritai, kaip susikurti jaukią, stilingą aplinką, kad skanus maistas derėtų ir prie „skanios" aplinkos?

Į klausimus atsakė interjero salono HOUM vadovė, interjero dizainerė Ingrida Rutkauskienė.

kaip susikurti tvarų ir įkvepiantį interjerą?
HOUM nuotr.

„Gražūs namai, daiktai” – labai individualus vertinimas. Yra žmonių, kuriems nėra nieko gražiau už tai, kas blizga. Kitam gražu – kai balta ir pilka. O kas yra gražu žiūrint profesionaliu žvilgsniu?

Taip, grožis yra labai subtilus/individualus dalykas. Net ir „blizgučiai” gali būti gražūs kaip ir paprasti minimalistiniai daiktai. Aš pirmiausia siūlau remtis kokybe. Interjero dizainerių kasdienybėje gražu yra tada, kai interjeras arba daiktas yra sukurtas iš kokybiškų medžiagų ir tarpusavyje derančio stiliaus. Grožis atsiskleidžia tuomet, kai viskas tarpusavyje dera. Stilingas yra tas interjeras, kai jame esantys daiktai, spalvos, tekstūros, medžiagos dera prie namo/pastato tipo ir aplinkos.

Jeigu namuose norisi blizgančių interjero akcentų, patarčiau rinktis juos iš natūralių medžiagų, pvz.: rinktis ne dažytus paviršius, o natūralius metalus – žalvarį, bronzą, plieną ir jų detalės šviestuvuose, dekoracijose, kietuose balduose (tarkime, baldų rankenėlės, apdaila). Tai pagyvins interjerą, sukurs subtilią prabangą, o toks daiktas turės išliekamąją vertę.


Kaip išsirinkti kokybišką daiktą?

Reikėtų atkreipti dėmesį į medžiagas ir rinktis kuo natūralesnės sudėties, t. y. vengti plastiko, silikonų ar minkšto metalo, perdirbtų sintetinių audinių ir pan. Būtina atkreipti dėmesį į konstrukciją. Ant kiekvieno daikto tikrai rasime konkretų gamintoją ar šalį, tad patarimas pasigilinti, kuo ypatingas gamintojas – kokios jo vertybės ir pan. Dažnai kokybiškų daiktų gamintojai savo internetiniame puslapyje pateikia gaminamų produktų nuotraukas, t. y. dizainerių sukurtas kompozicijas kaip vienas ar kitas daiktas atrodo interjere, todėl pirkėjui gali būtų lengviau įsivaizduoti šio daikto pritaikomumą jo namuose.


interjero dizainerės patarimai
HOUM nuotr.

Kokie interjero dekoro dalykai yra dar ir gera investicija? 

Gera investicija yra kokybiški daiktai – natūralių medžiagų, tvirti, unikalūs, estetiškai pagaminti. Kaip į pavyzdį pasižiūrėkime į prieš kelis laikmečius sukurtus įvairius rankomis gamintus daiktus, kurių apstu antikvariatuose. Kodėl jie vertinami? Dėl savo medžiagiškumo, estetikos, grakštumo ir unikalumo, sukurto rankomis. Šių dienų gamintojai, kurie siekia kokybės ir unikalumo, kuria minimalistinius, tačiau daugelyje interjerų puikiai pritaikomus daiktus, turinčius ilgalaikę išliekamąją vertę. Tad, ko gero, esant galimybei, reikia tik tinkamai pasirinkti gamintoją.


Interjero mados, tendencijos keičiasi. Ar kuriant savo namus reikėtų į jas atsižvelgti? Kada – taip, o kada ne?

Nuoširdus patarimas: kuriant savo namus vaikytis madų reikėtų kuo mažiausiai. Mada ateina ir išeina, o mes savo namų neperkurinėjame kasmet.

Labai svarbu išsigryninti, kas man iš tikrųjų patinka, kokioje namų aplinkoje (interjero stiliuje) aš gerai jaučiuosi/ar jausčiausi? Kiek man toks stilius bus patogus ir praktiškas?

Kuriant namus pačiam, vertėtų peržvelgti pavyzdžius (jų gausu internete) ir išsigryninti savo poreikius. Dar geriau, jeigu yra galimybė, konsultuotis su interjero dizaineriu, kuris gebėtų suprasti klientą ir padėtų išpildyti jo poreikius. Keletą neįpareigojančių madingų daiktų galima įsigyti, žinoma, jeigu jie dera prie bendros namų aplinkos, tačiau nereikėtų pernelyg „įsikibti" mados.


interjero dizainerės patarimai
HOUM nuotr.

Prasideda šventinis periodas, kai net ir interjero salonuose gausu šventinių dekoracijų. Prieš Kalėdas – kalėdinių, prieš Velykas – velykinių. Sunku susilaikyti. Kokie būtų jūsų patarimai? Leisti sau šitas silpnybes ar verstis su tuo, ką jau turime namuose? Jeigu taip – kaip? 

Labai mėgstu posakį: „Mažiau yra daugiau”. Neapsikrauti nereikalingais daiktais ir leisti namams kvėpuoti. Interjere visuomet geriau yra kelios stambios tarpusavyje derančios ir universalios dekoracijos, nei daug mažų, nes maži „niekučiai” dažniausiai „nupigina” ir sujaukia interjerą. Kai pasiduodame besaikiam pirkimui, kiekvienų švenčių dekoracijos kartu su dulkėmis kas metai kaupiasi namų lentynose ir sukelia chaosą. Tad prieš perkant siūlyčiau apgalvoti, kiek tas daiktas bus reikalingas ir kaip jį galiu panaudoti ne vieną kartą.

Jeigu šventiniu laikotarpiu norisi dekoruoti namus, siūlyčiau įsigyti kelias gražias vazas ar dekoratyvinius dubenis, skirtingų formų ir dydžių, kuriuose būtų galima kurti šventės tematiką atitinkančias augalų ar žvakių kompozicijas. Kiekvienai šventei parinkdami skirtingas augalų kompozicijas, sukursime vis kitokį dekorą, kuris atnaujins, pagyvins ir pagražins namus.

Tokios vazos visais metų laikais interjere atrodys išraiškingai, stilingai ir puošniai ir net ir

stovėdamos vienos (nepripildytos) atliks puikią dekoracijos funkciją.


Namų interjerai – labai skirtingi. Gražūs daiktai – taip pat labai skirtingi. Kaip žmogui

išsirinkti, kas tinka kaip tik jo namams? Kokie yra svarbiausi atrankos kriterijai: spalvos,

faktūriškumas, bendras stilius? Kita vertus, eklektika irgi gali būti „skani”...

Taip, eklektika irgi yra „skani", tačiau turime nepamiršti, kad ir čia irgi yra taisyklės. Viena pagrindinių – estetika ir saikas, todėl eklektiškas interjeras nėra tiesiog atsitiktinių daiktų kratinys. Suderinti skirtingus stilius viename interjere yra gana sudėtinga, nes reikia balansuoti tarp skirtingų stilių – sukurti interjero stilių kontrastą, pavyzdžiui, tarp moderniame interjere patalpintų vintažinių baldų ir kitų interjero elementų, nesukeliant chaoso.

Interjeras niekada nebus estetiškas, jeigu jame vyraus chaosas – įvairių daiktų kratinys.

Kuo daugiau chaoso, tuo labiau mus vargina ta aplinka, o namai turėtų būti kiekvieno mūsų jaukus ir malonus poilsio uostas.

Kad išsirinktume tinkamus daiktus, reikia tikrai gerai pagalvoti, ką norime įsigyti ir atsižvelgti į namų stilių, namuose vyraujančias spalvas ir kitus daiktus. Galima pasikonsultuoti ir su interjero dizaineriu, dekoratoriumi ar interjero salono konsultantu.


interjero dizainerės patarimai
HOUM nuotr.

Kokie daiktai visada „sušildo” interjerą ir sukuria šventės nuotaiką? 

Ko gero, daugelis sutiktų, kad šventės visuomet asocijuojasi su maloniais kvapais ir jaukiai plevenančių žvakių šviesomis. Manau tai būtų aromatinės žvakės, kurios ne tik šildo, bet ir suteikia jaukumo bei sukuria malonias emocijas.

Tačiau renkantis žvakes irgi reikėtų atkreipti dėmesį į jų sudėtį ir rinktis natūralaus vaško, o dar dar geriau ir natūralaus aromato, kuris degdamas nesmilksta, neerzina savo intensyviu kvapu ir nekenkia sveikatai. Taip pat, reikia nepamiršti, kad visos šventės yra susijusios su gamta, tad į dekorą nereikėtų pamiršti įvesti tos šventės sezono tematiką

atspindinčių augalų bei kitų gamtinės kilmės (iš medžio, akmens, marmuro, porceliano ir kt.) dekoro elementų.


Gražių ir jaukių švenčių.

Naujausi įrašai

bottom of page