top of page

Augalinis „brunchas“ sugrįžta – jo meniu ruošia prestižinę mokslo įstaigą baigusi šefė

Pernai sėkmingai debiutavę vėlyvieji veganiški pusryčiai šiemet sugrįžta ir vėl. Su dviguba jėga – šį savaitgalį puotautojus kvies net dvi dienas iš eilės. Beje, ir kiek kitaip – švediško stalo nebus, jį keičia degustacinis meniu.

Minėtų renginių organizatorė kampanija „auGalybė“ VMGonline.lt skaitytojams turėtų būti pažįstama – ne kartą dalijosi rekomendacijomis, kur ir kokio (falafelių, salotų, desertų ir kitų) augalinio maisto ieškoti Vilniuje, Kaune ar kitur.

Dalyvavusieji praėjusį sykį tikriausiai prisimena, kad pusryčiai vyko ne Vilniuje, o gamtos apsuptyje – sezoniniame restorane „Vilkinė gastro fields“. Šioje savą derlių nešančioje vietoje kūryba užsiims garsiąją „Le Cordon Bleu Paris“ mokyklą baigusi, augalinės kulinarijos akademijoje Tailande pusę metų studijavusi šefė Monika Trimaitytė. Pusryčiams ji žada netikėtus derinius. Kokius? Neišduoda, bet patikina, kad bus ir tokių patiekalų, kurie užkietėjusius veganus iš pirmo žvilgsnio net gali sugluminti.

Valerijos Stonytės nuotr.

Praėjusiais metais šefas Paulius Janušas augalinių pusryčių kvietė prie švediško stalo. Valerijos Stonytės nuotr.


„Šio brančo metu noriu supažindinti su naujais, gan egzotiškais ingredientais bei visiškai nauju požiūriu į juos. Mano tikslas yra parodyti, jog iš augalų pagamintas patiekalas gali būti toks pat kompleksiškas, kupinas tekstūrų, skonio bei spalvų, kaip ir bet kuris kitas. Šis meniu bus savotiškas miksas tarp asian fusion egzotikos, vaikystę primenančių skonių, sezoniškumo bei nouvelle vague, t. y. naujųjų kulinarijos bangų“, – dėstė būsimojo renginio virtuvės dirigentė.

Tokio atsakymo mums neužteko, tad nusprendėme užsikabinti ir pakamantinėti Moniką daugiau. Ne tik apie meniu.

Kokia gi buvo ta pati pradžių pradžia? Monika pradeda pasakoti. Ilgą laiką jos ir maisto santykiai buvo gana komplikuoti. Ką valgė, jai nelabai rūpėjo. Net ir tuomet, kai keliaudavo, vietine virtuve ypač nesidomėjo. Ji priduria, kad gastronomijos kultūra Lietuvoje tuo metu dar buvo skurdoka. Vis dėlto, stebėdama gaminančias šeimos moteris, mamą ir močiutę, ji pamažu ėmėsi eksperimentuoti. Eksperimentavo ne tik virtuvėje, bet ir mokslų srityje – po kelių studijų programų galop ryžosi eiti dirbti į restoraną.

Čia pat vietoje auginamos ir gėrybės. Valerijos Stonytės nuotr.


„Iš pradžių dirbau paprasčiausius darbus ir buvau virtuvės padėjėja – teko ir ne vieną dešimtį bulvių maišų priskusti, ir indų paplauti (juokiasi). Tačiau jaučiausi laiminga, nes pirmą kartą gyvenime jaučiausi, kad esu ten, kur turėčiau būti. Laikui bėgant, įgavau pasitikėjimo, man atitekdavo atsakingesni darbai – gamindavau pastą, raviolius, padažus“, – pirmą darbą Viduržemio jūros regiono restorane prisimena pašnekovė.

Tada apie augalinę mitybą dar nebuvo nė kalbos. Nebuvo ir tada, kai Monika pradėjo studijuoti prestižinėje kulinarijos mokykloje „Le Cordon Bleu Paris“. Ji sako, kad per visą mokslų laiką gamino vos vieną vegetarišką patiekalą!

„Pradėjusi mokslus, neįsivaizdavau savo gyvenimo be mėsos, bekono, parmezano, kiaušinių, grietinės – visi šie ingredientai buvo mano go-to. Tad pradėjus mokytis, mano racione atsirado dar daugiau gyvūninių produktų. Kadangi tai – klasikinė prancūzų mokykla, visi patiekalai buvo su daug sviesto ir grietinėlės. Mokslai buvo intensyvūs, daug laiko skirdavau savarankiškam mokymuisi. Viduryje metų pajaučiau, jog po truputį ima šlubuoti sveikata – nuolat jaučiuosi pavargusi, neišsimiegojusi, buvau pabalusi ir pervargusi, dažnai sirgdavau. Supratau, kad kažką reikia keisti. Pradėjau nuo sporto ir sveikesnės mitybos: baltymai, mažai riebalų, daugiau daržovių. Tai buvo visiška priešingybė ankstesniam mano racionui“, – pasakojo pašnekovė.

Valerijos Stonytės nuotr.


Nors ir dėstytojas-šefas galva palingavo, išgirdęs apie besikeičiančią studentės mitybą, mokslus ji pabaigė. Visus ruošiamus patiekalus pati ragaudavo, nes žinios buvo prioritetas.

„Ruošdamasi egzaminams jaučiau, jog turiu šiokią tokią silpnybę, todėl nusprendžiau įdėti daugiau pastangų. Eidama atsiimti baigiamojo egzamino rezultatų be galo nustebau, nes buvau viena iš kelių žmonių, gavusių virš 90 proc. tiek iš teorijos, tiek iš praktikos. Mokyklos balų sistemoje tai yra aukščiausias įvertinimas, panašiai kaip diplomas su pagyrimu“, – teigė Monika.

Rezervacija būtina. Daugiau informacijos apie vėlyvuosius pusryčius rugsėjo 22-ąją ČIA, 23-iąją ČIA.

Kaina asmeniui: 27 Eur (vaikui – 15 Eur).

Naujausi įrašai

bottom of page