top of page

Atrask augalinį. Virtinukai su džiovintais grybais rytietiškai (Receptas)

Augaliniai produktai – neatsiejama visavertės mitybos dalis. O ar pasiryžtumėte bent kartą per savaitę išmėginti naujus augalinius patiekalus? Kartu su organizacija „Gyvi gali“ ir projektu „Nori gali“ padėsime Jums į savo racioną įtraukti daugiau vaisių, daržovių, kruopų, ankštinių produktų. Projektas įkvepia augalinio – sotaus ir skanaus – maisto atradimams.


Šis receptas tiks, kai norisi tradicinio patiekalo, tik paruošto netradiciškai. Įdaras šių virtinukų įprastas, tačiau tešla ir paruošimo būdas šiek tiek kitokie.


virtinukai su grybais_rytietiški virtiniai_receptas
@EverySpecialDay nuotr.

JUMS TAIP PAT TURĖTŲ PATIKTI:

 

Maždaug 30 vidutinių virtinių


Virtinukams su džiovintais grybais pagaminti reikia:


Įdarui:

  • 2 gerų saujų džiovintų miško grybų (galima naudot ir pievagrybius, jei šiemet neprigrybavote)

  • 2 vidutinio dydžio svogūnų

  • druskos, pipirų

Tešlai: :

  • 250 g miltų

  • 130 g karšto vandens (2/3 verdančio vandens ir 1/3 šalto)

  1. Įdarą ruošiame iš anksto: grybus užmerkiame per naktį, ryte perplauname ir verdame 15-20 min. Išvirusius susmulkiname. Smulkiai supjaustome svogūnus, kepiname. Iškepusius sumaišome su grybais, beriame druskos ir pipirų (kadangi tešloje nėra druskos, o taip pat grybai druską labai sutraukia, tai geriau būtų, jeigu įdaras būtų sūrokas). Gaminant virtinius įdaras jau turi būti atvėsęs.

  2. Tešla yra tradicinė kinietiškų virtinių (ang. dumplings) tešla. Druskos į ją nededame, nes druska šiek tiek kietina tešlą. Tokia tešla labai tinka virtiniams virti garuose arba kepti uždengtoje keptuvėje su aliejumi ir šiek tiek vandens.

  3. Miltus sumaišome su vandeniu, minkom tešlą, ji bus labai maloni liesti, minkšta, elastinga, nelimpanti prie rankų. Išminkytą tešlą suvyniokite į vaško drobelę sandariai ir palikite pastovėti 20-30 min. Paskui vėl paminkykite tešlą ir, jei turite laiko, leiskite jai pailsėti dar tiek pat, jei ne - galite gaminti virtinukus.

  4. Virtinukams tešlą padalinkite į kelias dalis, nenaudojamą uždenkite, kad neišdžiūtų. Formuokite ilgą ritinėlį, pjaustykite jį maždaug pusės nykščio gabaliukais, ir kočėlo pagalba formuokite skritinėlį. Negailėkit miltų, skritinėlis turėtų būti pakankamai plonas, plonesnis nei mūsų įprastų, vandenyje verdamų virtinukų. Dydis - maždaug kaip delnas. Išvirusi garuose arba iškepusi tokia tešla tampa dar plonesnė, traški, neapsunkinanti, lyg ryžių popierius, čia labiau dominuoja įdaras. Dedame įdaro, lenkiam per pusę ir uždarome virtinuką.

  5. Verdame garuose, arba - labai skanus variantas - į keptuvę įpilame šiek tiek aliejaus, šiek tiek vandens (per pusę piršto), sudedame virtinukus, paliekant tarp jų mažus tarpelius, uždengiam keptuvę dangčiu ir ant mažos ugnies leidžiam virtiniams pradžioje išvirti garuose, o paskui, išgaravus vandeniui, jų apačia labai skaniai apskrunda.

Patarimai:

  • Jei prisigaminote per daug virtinių tešlos, ją galima užšaldyti.

  • Įdarą galite gaminti patį įvairiausią: grybai su bulvių koše; smulkinti lietuviški arba pekino kopūstai su trupintu tofu ir imbieru; veganiškas faršas su kep. svogūnais; trupintas rūkytas tofu su imbieru ir svogūno laiškais ir pan.


Skanaus!


 

Šių receptų publikavimas – ne pelno siekiančios organizacijos „Gyvi gali“ projekto „Nori gali“ dalis. Projektas įkvepia augalinio – sotaus ir skanaus – maisto atradimams. Kiekvieną savaitę mūsų portale ieškokite naujų ir įdomių receptų!

Už šios savaitės receptą dėkojame tinklaraščiui @EverySpecialDay.


Naujausi įrašai

bottom of page