Alfo dovana – pirmoji pasaulyje „gyva“ knyga, sukurta karantino metu

Karantinas daugeliui mūsų ir dėl labai įvairių priežasčių tapo tikra dovana. Skyrėme daugiau laiko sau, vieni kitiems, atsirado jėgų ir noro naujiems iššūkiams. Karantino pradžioje Alfo Ivanausko galvoje kone ekspromtu gimė projektas – kulinarinė laida „Vienas namuose“, o karantinui baigiantis ši dovana išaugo į dar vieną, gal net didesnę. Apie ją – pokalbis su jos kūrėju.


Nauja ir pirmoji tokia turbūt ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje – „gyva“ elektroninė kulinarinė knyga – dar vienas Tavo karantino kūdikis. Kaip ji šovė į galvą? 

Knyga – neplanuota, bet kartais neplanuotos kelionės, susitikimai, žmonės, aistra ar net meilė tampa neįtikėtina istorija ir būna dar įdomesnė už lauktus bei planuotus dalykus. Taip nutiko ir šįkart. Tai – jubiliejinė, dešimtoji, mano knyga, kurios metų tikslų sąraše tikrai nebuvo. Kai turėjome užsidaryti namuose dviem mėnesiams, vienas dalykų, ką darėme visi – tai valgėme, bet labai daug kas ir pradėjo gaminti arba gamino dar daugiau nei iki šiol. Aš – taip pat.  

Taigi visai natūraliai šiuo laikotarpiu gimė nauja laida ALFAS VIENAS NAMUOSE. Norėjau būti arčiau jūsų, norėjau būti su tais, kurie nori su manimi betarpiškai bendrauti ir matyti, kaip nesudėtinga ir smagu yra gaminti. Susikaupė nemažai receptų. Knygoje jais dalijuosi. 


Skeptikai paklaustų: „O kam gi reikia dar vienos receptų knygos, kai milijonas receptų plūduriuoja interneto vandenynuose?“

Knygai įkvėpė tai, kad žmonės iškart po laidų transliacijų labai ieškojo receptų patiekalų, kuriuos gaminau. Yra žmonių, kurie pažiūrėję laidą iškart gali pakartoti patiekalą, jeigu kažko neprisimena – drąsiai improvizuoja, o yra tokių, kuriems reikia pamatyti receptą, turėti ingredientų sąrašą ir gaminimo eigą po ranka. Kadangi dabar visi moka naudotis visomis elektroninėmis priemonėmis, man iškart šovė mintis apie virtualią knygą, kuri būtų pasiekiama visiems ir jos nereikėtų pirkti. 

Visi laidų metu gamintų patiekalų receptai sugulė į knygą ir dar tiek pat sukūriau naujų: kad žmonės visai vasarai turėtų naujų išbandymų ir atradimų. 

O internete – taip, ten yra visko ir daug. Žmonės net ir gydosi remdamiesi interneto medicina bei patarimais ir tai yra jų pasirinkimas. Mano ir mano komandos tikslas – dalytis kruopščiai atrinkta, patikrinta ir praktikoje pasiteisinusia informacija. Jeigu kažkoks ingredientas yra recepte, aš tikrai žinau, kad jo reikia ir kiek jo reikia, nes pats tai išbandžiau. Internete įvedus x patiekalo pavadinimą, išmeta tūkstančius recepto versijų: kaip atsirinkti, kuris geriausias, kas tikrai veikia, o kas tėra blefas? Visi mano knygoje esantys receptai yra patikrinti, o produktai tokie, kuriuos be vargo galima įsigyti Lietuvoje. Viskas lengva ir paprasta, nes ir aš pats nemėgstu ilgų receptų, sudėtingai gaminamų patiekalų. Aš noriu gaminti greitai, lengvai ir šarmingai, bet teisingai ir su lietuviškais produktais. 


Ką reiškia „gyva“ knyga? 

„G