top of page

#3dienioidėja. Aštuonkojis, kurį galima patiekti ir „naiviai", ir galisietiškai!

Kiekvieną trečiadienį savo feisbuko paskyroje, o dabar ir portale #vmgonline gydytoja dietologė Barbora Jarašūnė dalinasi šmaikščiomis įžvalgomis ir idėjomis apie įvairiausius (negražiausius ir keisčiausius – taip pat) maisto produktus, o taip pat ir savo pamėgtais receptais.


Šiandien – odė vyrui ir.... aštuonkojui!


aštuonkojis, ką gaminti
VMG archyvų nuotr.

„ Jeigu ne mano vyras, turbūt būčiau 90 proc. lakto-ovo-vegetarė. Jis dievina jūros gėrybes. Ir šįkart gamino aštuonkojį. Pirmiausia šviežią gražuolį valandą virė pasūdytame vandenyje su pipirais ir lauro lapais (tiesa, rituališkai į verdantį vandenį dėjo ir iškart traukė tris kartus, tuomet įnardino visą). Išvirusį patiekėme trimis būdais:

  • Naiviai, t. y. su tradicine krapais paskaninta bulvių koše.

  • Seviče (Ceviche, iš Pietų Amerikos kilęs receptas) – supjaustytus aštuonkojų gabaliukus sumaišėme su laimo sultimis, mėlynuoju svogūnu, šviežia kalendra, juodaisiais pipirais ir druska;

  • O „Pulpo a la Gallega“ nukėlė į nuostabiąją Galisiją, kur susipažinome su šiuo patiekalu (ispaniškai tai ir reiškia „aštuonkojis galisietiškai"), ir priminė mūsų kelią į link Santiago de Compostelos.



„Pulpo a la Gallega" – tobulai paprastas ir nepaprastai tobulo skonio: rūkytų paprikų milteliais apibarstytas ypač tyrame alyvuogių aliejuje plaukiantis pjaustytas virtas aštuonkojis.

Dabar, kai keliauti sudėtinga, tai galima daryti bent mintimis ir skoniais Linkėjimai!"


Gydytoja dietologė Barbora Jarašūnė. Asmeninio archyvo nuotr.


Skanaus!

Comments


Naujausi įrašai

bottom of page