Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Virtuvės šefė Rūta iš Marijampolės nieko nebijo: karantiną įveiks eksperimentais!


Rūtos Augustinavičiūtės Namų restoranas“ Marijampolėje uždarytas (apie Rūtą ir kaip jos drąsa bei atvirumas išgelbėjo restoraną, jau rašėme), tačiau mergina ateina čia tiesiog pasėdėti ir, kaip pati sako, pažiūrėti, kaip jis laikosi“. O gal ir šiek tiek atsikvėpti nuo namų virtuvės, į kurią dabar perkėlė visas savo kūrybines jėgas ir energiją.


Rūta, kaip šefai gyvena be savo restoranų virtuvių?

Virtuvė labai didelė mano gyvenimo dalis ir man, tiesą pasakius, lengvai stogą rauna, todėl vis tiek didžiąją dienos dalį verdu, kepu, eksperimentuoju namuose. Mama jau net sako: „Baik gaminti, nes reikės krosus bėgioti!“ Aš ir duoną kepu, ir naminį sviestą suku, ir desertus kuriu, ir viską, kas šauna į galvą darau tai, kam anksčiau neturėjau laiko. Tiesą pasakius, karantinu tam tikra prasme džiaugiuosi, nes atsirado laiko bandyti, tobulinti, ieškoti naujų derinių, skonių, o ne tik ant greičio viską daryti.

Aišku, ir laiko sau atsirado, kurio šefo kasdienybėje šiaip jau niekada nebūna. Dabar kasdien bent trims–keturioms valandoms dingstu į mišką vaikštau, mąstau, analizuoju. Tai labai praplečia galimybių ribas.


Didmiesčiuose nemažai restoranų kažkaip prisitaikė prie karantino režimo, pavyzdžiui, gamina maistą išsinešti. Kaip Marijampolė?