Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

14 dienų be parduotuvės: maisto atsargos, kurias būtina turėti namuose


Kad neprarastų gebėjimo užsiimti kasdiene veikla, nesutriktų fiziologiniai procesai organizme, trumpai tariant, kad galėtų normaliai gyventi ir išgyventi, net ir esant kritinėmis aplinkybėmis žmogui svarbu patenkinti tris pagrindinius poreikius: troškulio, alkio ir miego.Ruošiantis ekstremalioms gyvenimo sąlygoms, suplanuoti ar „pasiruošti“ miego atsargų neįmanoma. Tačiau įmanoma ir rekomenduojama pasirūpinti tinkamais maisto produktais ir skysčiais.

Akivaizdu, kad dėl Lietuvą jau pasiekusio koronaviruso iš parduotuvių lentynų šluojama viskas ir pačiais keisčiausiais kiekiais. Ar tikrai tas viskas pravers ir padės ne tik nebadauti, bet ir išsaugoti sveikatą? (Apie tai – šio ryto laidoje ALFAS LIVE)


Pagrindinės maisto medžiagos

Svarbu nepamiršti, kad žmogui reikia trijų pagrindinių maisto medžiagų, kad organizmas nepajustų jų stokos ir nesutriktų jo funkcijos. Tos trys medžiagos yra: pirma, angliavandeniai (60 proc. kasdienio raciono), antra, baltymai (12 proc.), trečia, riebalai. Atsižvelgdami į tai, Austrijos Raudonojo Kryžiaus organizacijos specialistai sudarė pavyzdinį 14 dienų maisto atsargų sąrašą vienam žmogui. Produktų kiekiai paskaičiuojami remiantis rekomendacija suvartoti maždaug 2000 kcal per dieną. Tai vidurkis, nes sudeginamų kalorijų skaičius priklauso ir nuo fizinio aktyvumo.