AŠ Ikona vmgonline

Žurnalo „Verdu ir kepu“ redaktorė Elžbieta pataria: kaip sutaupyti laiko per šventes?

Laikas sau – viena opiausių temų. Dažnai pamirštame apie save. Kai kurie net ne dažnai pamiršta, o visai negalvoja. Kodėl? Galbūt dėl to, kad laiko sau skirti dar spėsime. (Tiesą sakant, čia galima būtų įdėti tokius pirštukus, rodančius kabutes – žinote, apie ką mes, ar ne?) Spėsime. Spėsime atsipūsti, spėsime save pagirti, spėsime save parodyti, spėsime sau padaryti ką nors malonaus. Bet gal nepapirkinėkime savo vidinio vaiko „nuėjimu į parduotuvę“? Ne apie tai dabar…

Ar visuomet taip nutinka, kad kitų reikalai mums yra svarbiausi? Kaip atskirti, kur ta riba tarp mūsų laiko sau ir kitų reikalų? Reikalai turi savybę daugintis – kaip infekcija plisti į visus organus. Ir kai staiga ateina tikrasis laikas sau, jis paprastai jau niekam nebūna reikalingas. Tad tiesiog sustokime prieš tai. Ir patys skirkime laiko sau.


O kaip dar galite sutaupyti laiko:

 1. Būtina planuotis. Ir ne tik mintyse, bet ir ant popieriaus. Viską kuo kruopščiau surašyti, taip pat praverstų ir numatomos išleisti sumos – tam, kad po triukšmingų švenčių neliktų labai liesa kasdienybė.

 2. Vengti visų „iškylų“ į miestą. Apgalvokite maršrutus, nes dažnai arčiau nereiškia trumpiau. Pagal galimybę naudotis viešuoju transportu, nes taip sutaupysite laiką aplenkdami spūstis.

 3. Iki švenčiu išanalizuoti mažų, netoliese esančių parduotuvių asortimentą. Nuėjimas vien tik duonos į stambų prekybos centrą pavirs šimtmečio kelione.

 4. Tiksliai žinoti, kokių produktų atsargų turite. Papildykite viską dar prieš didžiąją „tautos migraciją“ į švenčių šalį. Paruoškite paruoštukus:  nuvalykite, supjaustykite ir sušaldykite daržoves. Šaldykite paruoštukus visam patiekalui: sušaldykite keptus svogūnus, žalias arba keptas morkas, burokėlius, galite įdėti prieskonių. Būtinai pasirašykite paruoštukus.

 5. Naudokitės pristatymo tarnyba, elektroninių parduotuvių paslaugomis.

 6. Nebūkite perfekcionistais nes taip galima sugaišti labai daug laiko blizginant taurę, bet nematyti šalia esančių artimųjų. Labai nuoširdžiai atsakykite sau į klausimą, ar tikrai įvyks pasaulinė katastrofa, jei netyčia mišrainės kubeliai bus nelabai vienodo dydžio. Svarbiausia per šventes – nuotaika.

 7. Ir tegul visas pasaulis palaukia….

O kad būtų smagiau laukti – gal kokteilio?

Kokteilis rankoje, naujausias žurnalo „Verdu ir kepu“ numeris ant kelių – ir prasideda laikas sau. Tik pažadėkite prašom, kad su šiuo žurnalu nukeliausite ir į virtuvę, nes su juo sutaupysite daug laiko sau.

Laiko sau jums, brangieji – tikro, nesugalvoto ir nepriverstinio.

Rožinis kokteilis sau

Avižinių dribsnių

Rožinio greipfruto

Liofilizuotų aviečių miltelių

Vandens

Medaus

Visokiausių smagių spalvotų natūralių pabarstukų

 1. Tiesiog sutrinkite viską kartu.

 2. Skanaus!

#elžbietamonkevič #žiemosšventės #Kalėdos #patarimai #laikassau #kokteilis #rožiniskokteilis #verduirkepu #kalėdos2018

ATGAL

PASIDALINTI

 • Facebook vmgonline.lt
 • Instagram vmg_vilnius
 • YouTube vmg
 • LinkedIn vmg