top of page

Vienas Vilniaus restoranas gavo išskirtinį apdovanojimą už interjerą. Pamatykite!

Vilniaus senamiestyje duris atvėręs Azijos virtuvių restoranas „Manami“ stebina ne tik savo patiekalais. Svečių liaupsių sulaukia ir pribloškiantis stilinga prabanga bei originaliais dizaino sprendimais stebinantis interjeras. Vos įžengus į modernų restoraną, pasijauti lyg patekęs į Azijos džiungles, iš kurių visai nesinori išeiti.

Leono Garbačiausko nuotr.


Interjero projektų konkurse „Metų interjeras / Auksinė paletė’17“ „Manami“ restoranas buvo pripažintas geriausiu visuomeniniu interjeru. Laimėtoją rinko užsienio dizaineriai ir architektai. Šį interjerą sukūrė interjero projektavimo studija „Interjero architektūrai“. Pagrindinė projekto autorė – studijos vadovė, interjerų architektė Indrė Sunklodienė.

Leono Garbačiausko nuotr.


„Šis interjeras man buvo svarbus. Ir ne tik dėl to, kad iškovojo garbingą apdovanojimą. Jame buvo labai daug sudedamųjų dalių, ką reikėjo suderinti, apsvarstyti, apgalvoti. Procesas nebuvo lengvas, tačiau įdomus. Dirbti su iššūkiais yra visada įdomiau. Šio restorano interjeras yra kitoks, niekur nesu tokio mačiusi“, – sako architektė.

Leono Garbačiausko nuotr.


Vilniaus gatvėje įsikūrusio restorano interjeras visiškai skiriasi nuo kitų šio tinklo restoranų. Restorano simbolis – gervės snapo siluetas tekančios saulės fone. Gervė – viena ryškiausių Rytų kultūros simbolių, tad nenuostabu, kad jos motyvas atsikartoja ir „Manami“ restorano interjere. Kaip pasakoja I. Sunklodienė, būtent gervė ir noras Vilniaus senamiestyje sukurti Azijos džiungles buvo pirmieji atspirties taškai, kuriant šį kruopštaus darbo ir fantazijos pareikalavusį interjerą.

Leono Garbačiausko nuotr.


Leono Garbačiausko nuotr.


„Daugiausiai paplušėti teko planuojant restorano išplanavimą. Erdvė buvo siaura ir pailga, joje mažai langų. Taip pat turėjo tilpti tam tikras kiekis staliukų. Taip restorano centre atsirado gyvatės formos suoliukas su staliukais. Norėdami išnaudoti aukštas restorano lubas, suprojektavome antresolę“, – pasakoja I. Sunklodienė, kuriai kartu su komanda restoraną pavyko įrengti per pusę metų.

Leono Garbačiausko nuotr.


„Manami“ restorano sienos juodos – gilumo, ramybės suteikiančios spalvos. Ant juodų sienų – rankų darbo piešiniai. Aksominiai baldai alsuoja prabanga, o pinti, specialiai užsienyje pirkti išraiškingų formų foteliai suteikia jaukumo. Ant sienų kabantys sendinti veidrodžiai dar labiau išplečia erdvę, suteikia subtilios prabangos.

Leono Garbačiausko nuotr.


Ant grindų sudėtos medžio imitacijos eglutės rašto plytelės. Akį traukia ir pagal specialų užsakymą gaminti palmių atvaizdais puošti kilimai, marmurinis baras ir staliukai. Vienas originaliausių sprendimų – „ombre“ stiliaus sienos dažymas. Restorano tualetas taip pat primena mažas džiungles. Ant sienų – impregnuoti tapetai, aukso spalvos interjero detalės.

Leono Garbačiausko nuotr.


„Užsakovai norėjo, kad šis restoranas taptų vieta, į kurią užsukama vakare pabūti su draugais, išgerti kelis kokteilius ir eiti linksmintis toliau į šalia esančius naktinius klubus. Manau, kad mums puikiai pavyko sukurti oazę, kurioje norisi ne tik pietauti, bet ir leisti vakarus“, – sako I. Sunklodienė.

Leono Garbačiausko nuotr.


„Manami“ interjeras itin fotogeniškas, užsukę svečiai mielai fotografuojasi ir talpina nuotraukas į socialinius tinklus. Ar interjero kūrėjai to siekė sąmoningai? „Tokio tikslo tikrai neturėjome, viskas išėjo natūraliai. Jeigu atrodo, kad to siekėme, labai puiku. Smagu, kad žmonės, vos įžengę į restoraną, fotografuoja jo interjerą. Žinoma, visus labiausiai sužavi pinti foteliai ir auksiniai paukščiai, jie nuotraukose iš tiesų atrodo puikiai“, – šypsosi interjero autorė.

Comments


Naujausi įrašai

bottom of page