top of page

Veganiško turgelio intrigos: nuo organiškos kakavos iki ledų su kanapių žiedais


Birželio viduryje Vilniuje prie prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ pradėjo veikti Veganų turgelis. Turgelis vyko jau du savaitgalius ir veiks kiekvieną šeštadienį visą vasarą.


Įvairios kakavos rūšys, organizatorių nuotr.

Turgelio lankytojai ras įvairių veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų bei desertų, galės atsigerti arbatos, kavos, kakavos, gaiviųjų gėrimų, įsigyti augalinių produktų, pusfabrikačių, sveikatingumo prekių, natūralios kosmetikos ir švaros priemonių, Zero Waste (gyvenimo be atliekų) reikmenų ir t.t.

„Esame patenkinti, pirmieji turgeliai praėjo sklandžiai, turėjome platų asortimentą maisto bei kitų prekių, sulaukėme daug lankytojų komplimentų“, – džiaugėsi renginio organizatorė Ventė Viteikaitė.


Kombučos pilstytojas, organizatorių nuotr.

Turgelio idėja – supažindinti visuomenę su veganišku, tvariu gyvenimo būdu bei paskatinti labiau rūpintis savo sveikata. Turgelio dalyviai atrenkami itin kruopščiai – pirmenybė teikiama sveikus produktus siūlantiems gamintojams ir prekeiviams, ir didžiausią jų dalį sudaro nedideli vietiniai verslai. „Karantino laikotarpis jiems buvo itin sunkus. Norime padėti jiems kuo greičiau vėl atsistoti ant kojų, tad dalyvio mokestį padarėme itin nedidelį“, – sakė V.Viteikaitė.


Dėl įvestų ribojimų į rudenį buvo nukelti visi didieji „Vegfest LT“ festivaliai, tad renginių, susitikimų yra labai išsiilgusi ir visa veganų bendruomenė.


Kanapių žiedų ledai, organizatorių nuotr.

Nors turgelis yra žymiai mažesnis už „Vegfest LT“ renginius, jame bus galima įsigyti nemažai festvalio lankytojams įprastų prekių. Kai kurie dalyviai – jau matyti „vegfestuose“, tačiau bus ir naujokų. Turgelio dalyviai keisis, tad atėjusieji kiekvieną kartą ras vis kitų dalykų.


„Noriu pabrėžti, kad šis turgelis yra skirtas ne tik veganams, jame laukiami ir visi besidomintys, tie, kuriems svarbu jų bei jų šeimos sveikata. Atmosfera turgelyje yra itin draugiška, galima apsilankyti su visa šeima, atsivesti keturkojus augintinius“, – teigė sumanytoja.


Daugiau informacijos rasite ČIA




Gabrielės Bražėnaitės ir Gintarės Stepanavičiūtės nuotraukos


Comments


Naujausi įrašai

bottom of page