Tvaresnės kasdienybės influencerė Ugnė: „Man visko užtenka!"

Jeigu norėtumėte, bet niekaip nepavyksta užsikrėsti tvaresnės kasdienybės idėjomis, pabandykite instagrame sekti Ugnę Domarkę ir jos projektą Užtenka.


Tvarios kasdienybės influencerė. dienų su mažiau daiktų, mėnesių be plastiko, metų be naujų drabužių „testuotoja" Ugnė tiesiog vieną dieną ėmė ir nusprendė, kad jai visko užtenka, turi likti tai, kas svarbiausia: mažiau daiktų, daugiau jausmo, mažiau skubėjimo, daugiau lėtumo, mažiau atliekų, daugiau švaros (vidinės taip pat), mažiau wifi, serialų, emocijų dėl patiktukų, daugiau tikro gyvenimo.


Ugnė Domarkė, tvariau, influencerė
Asmeninio archyvo nuotr.

Kada ir kodėl supratai, kad Tau visko „užtenka“?

Man atrodo, dar negaliu drąsiai sakyti, kad jau visada man visko užtenka ir nieko nesinori. Tikrai dažnai kyla pagundų, todėl mokėti sustoti ir pasidžiaugti tuo ką jau turi – visą gyvenimą truksiantis procesas. Projektas #Užtenka gimė iš noro save pristabdyti. Norėjau turėti priminimą sau, kad, žinai, Ugne, tavęs kaip žmogaus – visiškai užtenka. Neturi lėkti paskui nesibaigiančius ir vis naujus trendus, turėti visus naujausius ir madingiausius daiktus – visiškai nesvarbu, kad juos turi kiti. Tas bėgimas, nes kažko dar negana, neužtenka, yra niekada nesibaigiantis. Galiausiai vis tiek laukia nusivylimas, nes negali turėti visko, visada kažkas turės geriau ir daugiau. O pats nuolat bėgdamas tik pavargsi.


Instagrame su #Užtenka startavai 2019-aisiais. Pirmas įrašas – apie daugkartinius pirkinių maišelius. Tokia ir buvo pradžia?

Taip, pradėjau nuo daugkartinių maišelių – pati juos siuvau, vėliau sekė tvaresnės higienos priemonės, buities valymo priemonių alternatyvų paieškos, maisto planavimas.Anksčiau reikėjo, dabar nebereikia. Kokie yra 7 daiktai ar dalykai, kurie anksčiau atrodė būtini, o dabar puikiai vertiesi be jų?

  1. Plastikiniai maišeliai

  2. Vanduo buteliukuose

  3. Plastikinės kempinės virtuvėje

  4. Plastikiniai dantų šepetėliai

  5. Popieriniai rankšluosčiai

  6. Cheminiai valikliai

  7. Įvairios smulkmenos, pavyzdžiui, plastikiniai telefonų dėkliukai, šventinis dekoras (galima rasti daug tvarių alternatyvų), cheminiai namų kvapai ir pan.

Koks pokytis pradėjus gyventi tvariau, Tau pačiai labiausiai patinka?

Kai pradėjau šį projektą, mintis buvo kalbėti apie minimalizmą. Ir tik pradėjusi mažinti daiktų kiekį namuose supratau, kiek daug turiu visko, ko visiškai nereikia, ir kaip sunku tiems visiems daiktams surasti naujus namus ar juos perdirbti. Taip pamažu pradėjau domėtis apie medžiagas, iš kurių gaminami įvairūs daiktai, jų rūšiavimą. Instagrame pradėjau dalintis ir šiais savo atradimais. Taigi, geriausias pokytis – mažiau daiktų namuose ir mažiau drabužių spintoje.