top of page

Sodo tinklaraštininkė pataria, kaip auginti parduotuvėje pirktą baziliką

Gamta budinasi iš žiemos miego. Turbūt ne vienas jau planuojate, ką sodinsite savo darželyje, o gal ir ant palangės. Ką reikia žinoti norint pasisodinti vieną ar kitą augalą? Nuo ko pradėti? Kokius augalus išauginti galime kiekvienas? Kaip auginti parduotuvėje įsigytus augalus?

Apie šeštadieninėje ALFAS LIVE laidoje Alfas Ivanauskas kalbino sodo tinklaraštininkę, apželdinimo žinovę, kursų „Geltonas karutis“ organizatorę Liną Liubertaitę.


Kaip auginti baziliką, patarimai, sodas, daržas, augalai ant Palangės, Alfas live


Išvardinkite 5 dalykus, be kurių neįsvaizduojate pavasario pradžios? Kokie būtini pasisodinti augalai, kuriuos sugebėtų prižiūrėti kiekvienas?

Penkių galbūt ir neišvardinsiu, bet aš tikrai labai rekomenduoju pradėti ne nuo kažko, apie kuriuos kiti pasakė, kad greitai išdygs, lengvai auginsi ar pan. Nes tai gali būti tikrai labai įvairu. Siūlyčiau pradėti nuo to, kas labiausiai patinka. Nes daržovei reikia dėmesio, reikia jos nepamiršti, prie jos prieiti. Turi džiuginti tiek visas procesas, tiek rezultatas. Ir jeigu jums nepatinka kalendros – neauginkite jų. O jei patinka bazilikai ir jų tikrai daug naudojate, pradėkite nuo jų. Aš manau, kad auginimas turi motyvuoti, todėl labai svarbu pasirinkti tai, ką jūs iš tikrųjų mėgstate. Daug žmonių pradeda nuo pomidorų ir, sakyčiau, kad ši daržovė yra geras pasirinkimas startui. Nes tikrai galima pasirinkti ir žemaūgius pomidorus, kurių nereikia genėti ar kitaip ypatingai prižiūrėti. Jie tvarkingai ir gražiai gali užaugti ant palangės ir duoti vaisių. Tai tokia daržovė, kuri skaniai atsidėkos už jūsų darbą ir rūpestį, kurį jai parodėte.


Nuo ko patartumėte pradėti žmogui, kuris dar nėra nieko sodinęs?

Nuo baziliko. Galite jį nusipirkti ir jau užaugintą prekybos centre. Ir kodėl aš sakau, kad pradedantiesiems jis yra labai geras? Dėl to, kad augalus mes turime pažinti. Turime suprasti, kada jį reikia palaistyti, ar kada jam visko yra per daug. Bazilikas viską labai gerai parodo savo lapais. Jūs galite nuolat jį stebėti, todėl siūlau jį pasistatyti virtuvėje, kad kiekvieną rytą jį matytumėte. Ir vis pasidomėkite, ką jo lapai jums sako. Jeigu lapai suglebę, nusvirę žemyn, tuomet aišku, kad laikas jį palieti. Jeigu jis gerai jaučiasi, galite nieko nedaryti, paliesite tada, kai lapeliai pradės glebti. Taip suprasite, kaip dažnai jį reikia laistyti. Bazilikas yra geras augalas pradedantiesiems.


Kaip reikėtų skabyti bazilikų lapelius, kad jis nenuvystų?

Nuo to, kaip skabome baziliko lapelius, priklauso, ar ilgai jį turėsime ant savo palangės. Labai dažnai daroma klaida yra ta, kad žmonės lapelius kerpa nuo šonų, kita klaida, kad gaili. Negailėkite, auginate – tai ir vartokite. O bazilikui nuo to bus tik geriau. Lapus reikia skinti ne nuo apačios, o kaip tik nuimti viršūnėles. Galite nugnybti pirštais arba naudotis žirklutėmis. Kai skabome baziliką ne iš apačios, o būtent viršūnėles, jis gauna signalą, kad jam nuimta galva, todėl reikia auginti kojas ir rankas. Taip jis pradeda plėstis į šonus, tampa platesnis ir krūmiškesnis. Jei to nedarytumėme, jis labai greitai augtų į viršų ir netgi pradėtų žydėti.


Sėkmės!


Naujausi įrašai

bottom of page