top of page

Pusryčiai, kurie atmerkia akis ir „sutvarko“ protą



Visai nesvarbu, kodėl neišsimiegojai: dėl karščio, slogių minčių, nes dirbai iki pirmųjų gaidžių ar turėjai įdomų naktinį pokalbį. Priežastis nesvarbi, svarbiausia, kad yra greitoji pagalba. Atsigauti ir išgyventi po bemiegės nakties padės ne kava ir net ne šaltas dušas. Teisingas atsakymas – teisingi pusryčiai!

Neretai, kai pabundame irzlūs, netekę pusiausvyros, išsimušę iš įprasto ritmo, nejaučiame net rytinio alkio, į pusryčius numojame ranka. Bet tai – prasta mintis. „Jeigu esi pavargęs, nebūk dar ir alkanas“, – tokia taisyklė. Net ir pakankamai pailsėjusiam organizmui, naktį patyrusiam fiziologinį badą, ryte reikia gauti energijos. Nepailsėjusiam organizmui energijos reikia dar daugiau. Kur ji? Maiste. Tad koks maistas geriausias naktinėtojams?

Pasak dietologų, labai svarbu, kad organizmas per pusryčius gautų pakankamai baltymų ir angliavandenių. Košė visada yra geras pasirinkimas, tačiau stipriau jaučiamės suvalgę baltymų gausesnį patiekalą. Pavyzdžiui, virtą ar keptą kiaušinį su viso grūdo skrebučiu. Kaip tik šis duetas, papildytas šviežiomis daržovėmis, ir yra geriausias pusryčių patiekalas po bemiegės nakties. Kodėl? Kai esame pavargę, daug arba sunkaus maisto valgyti nederėtų, nes virškindamas organizmas išeikvoja labai daug jėgų. Du kiaušinai ir du skrebučiai virškinimo sistemos nenualins, bet ilgam suteiks sotumo jausmą ir aprūpins medžiagomis, kurios padės likti budriems. Duonoje esantys angliavandeniai susivirškins greitai, taigi, suteiks greitos energijos, o kiaušiniuose esantys baltymai ir riebalai bus virškinami ilgėliau, todėl pakankamą energijos lygį pavyks išlaikyti bent iki pietų. Kiaušiniuose gausu B grupės vitaminų, kurie gerina nervų sistemos veiklą, medžiagų apykaitos darbą, mažina nuovargio jausmą.



Naujausi įrašai

bottom of page