top of page

Naujienos iš Milano: madingiausios stalo įrankių kolekcijos

„Praėjusią savaitę Milane vykusioje didžiausioje pasaulyje namų interjero ir dizaino mugėje „Salone del Mobile“ pristatytos naujausios dizaino tendencijos. Pastebėta, kad stalo įrankių srityje kaip niekada anksčiau dominuoja vario, žalvario ir aukso spalvos bei krypstama į šeštojo dešimtmečio stilistiką moderniame kontekste“, – sako suomių „iittala“ produkcijai Lietuvoje atstovaujančios įmonės „Ginalas“ vadybininkė Eglė Paškauskienė.

Blumarine

Įrankių srityje dominuoja vario, žalvario ir aukso spalvos bei krypstama į šeštojo dešimtmečio stilistiką moderniame kontekste.


Pateikiame tiek moderniam, tiek klasikiniam stalo serviravimui tinkančias madingiausių įrankių kolekcijas:

1. „Scandia“ – tai paprasto, tačiau savito dizaino stalo serviravimo įrankiai, 1952 m. sukurti legendinio „iittala“ dizainerio Kaj Franck. Laikui nepavaldi stalo įrankių kolekcija tobulai dera su išgrynintų formų indų kolekcijomis „Teema“ ir „Kartio“. „Scandia“ dizainas remiasi pagrindinėmis geometrinėmis formomis, suteikiančiomis daiktui paprastumo ir ikoniškumo. Kolekcija buvo gaminama 1952–1989 metais ir 1996–1998 metais. Dabar ji atnaujinta, kaip „iittala“ kolekcijos dalis, ir pritaikyta šiandienos mitybos įpročiams.

2. „Mango“ – toks kolekcijos pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai. Minkšto, aptakaus dizaino, matinio nerūdijančio plieno gaminiai primena mango vaisiaus formą. Mango gaminių forma ir paviršius perduoda gamtos teikiamų pojūčių malonumą kaskart, kai laikote juos rankose. Kaip funkcionalumas atranda savo linijas natūralioje gamtoje, taip ir Indijos laisvės įkvėpta „Mango“ kolekcija atrado savo vietą dizaino pasaulyje. Tai suomių dizaino klasika – nors sukurti dar septyniasdešimtaisiais, laikui bėgant įrodė savo unikalaus ir stipraus dizaino laisvę nuo prietarų.

3. „Citterio 98“ – dėl drąsos, savito dizaino ir išlaikytų proporcijų „Citterio 98“ linija tapo modernia klasika, labiau tinkančia moderniam stalo serviravimui. Kiekvieną kolekcijos gaminį labai malonu liesti – atrodo, kad paimtas įrankis idealiai tinka kiekvienai rankai. Matinio nerūdijančio plieno dizainas vienodai tinka tiek kasdieniuose, tiek oficialiuose serviruotės komplektuose.

4. „Tools“ – pilnas šiuolaikinio valgomojo rinkinys, patogiai naudojamas ir kaip komplektas, ir pavieniui. Nerūdijančio plieno matiniai serviruotės įrankiai – nuo peilių sviestui, sūriui iki mentelės tortui – rankose tiesiog atgyja. „Tools“ puikiai papildo bet kurią „iittala“ stalo įrankių gamą. Unikalus įrankių rankenos modelis suteikia ypatingo išskirtinumo ir malonumo jais naudojantis. Stiprus ir tvirtas dizainas privers pakeisti nuomonę apie virtuvę net mažai joje besilankantiems. Tai gali būti ideali dovana mėgstantiems gaminti ir ypač vyrams!

5. „Artik“ – madingas, modernus, tačiau nesenstančio dizaino modelis. Ši išgryninto, rafinuoto dizaino kolekcija pagaminta iš nupoliruoto nerūdijančio plieno. Derinant apvalias įrankių rankenas ir įstrižus šakutės dantukus, išgryninamas formų paprastumas, svoris ir vientisumas. Įrankius lengva derinti prie bet kurio tipo ir bet kurio stiliaus indų, nes tvirtumas bei plieno blizgesys pabrėžia aukštą įrankių kokybę.

6. „Piano“ – grakščių formų, aptakūs, švelnių linkių nerūdijančio plieno įrankiai. Patrauklus, ergonomiškas ir malonus naudoti dizainas tinkamas tiek kasdienai, tiek iškilmingoms ir svarbioms progoms. Jautrumu dvelkiantis modelis jau iš pirmo žvilgsnio siejasi su prisilietimu ir elegancija – ranką, laikančią tokius įrankius, apima malonūs pojūčiai.


Roberto_Cavalli_1

Ką verta žinoti, norint, kad įrankiai ilgą laiką išliktų nepriekaištingos būklės:

„iittala“ stalo įrankiai pagaminti iš austenito, korozijai atsparaus 18/10 nerūdijančio plieno, t. y. turi 18 % plieną nuo korozijos apsaugančio chromo ir 10 % nikelio, kurio lydinys sustiprina atsparumą korozijai, suteikdamas spindintį, poliruotą paviršių, kietumą ir išskirtinį atsparumą bet kokiai temperatūrai. „iittala“ stalo įrankiai būna poliruoti arba matiniai – šiaušti. Poliravimas užtikrina švytintį paviršių ir atsparumą rūdims, todėl matiniai įrankiai pirmiausiai poliruojami, o tuomet pašiaušiami ir nuplaunami.

Nerūdijantis plienas yra itin ilgaamžė medžiaga, tačiau tam tikromis sąlygomis jis gali rūdyti. Rūdims visiškai atspari medžiaga dar neišrasta, todėl įrankių priežiūra yra labai svarbi:

• Nuplaukite ar bent jau nuskalaukite įrankius iškart po valgio.

• Ilgai nemirkykite ir nešveiskite vieline kempinėle.

• Jei plaunate indaplovėje, įrankių stalčius neturi būti perpildytas, tarp šaukštų ir peilių ašmenų turi būti laisvos vietos.

• Jei įrankiai lieka indaplovėje po plovimo, atidarykite liuką. Drėgmė kenkia įrankiams.

• Jei įrankiai po naudojimo nenuskalaujami ir nenuplaunami, tuomet actas, garstyčios, majonezas, rabarbarai ir druska gali palikti tamsias dėmeles ar net rūdis.

Nors įrankiai yra ilgaamžiai, jie gali susibraižyti, pakeisti spalvą ar nusidėvėti. Kad ir kas benutiktų, įmanoma priversti įrankius švytėti iš naujo: užvirinkite 1 l vandens ir įdėkite 1/2 puodelio plovimo miltelių. Pavirinkite įrankius mišinyje 15 minučių ir gerai nuskalaukite. Kartais dėmes būna ypač sunku panaikinti – tokiu atveju mišinį gaminkite iš 1/2 puodelio acto ir 1 l vandens.

Daugiau informacijos: ginalasinterjeras.lt


Komentarai


Naujausi įrašai

bottom of page