top of page

Valentino diena: kuo šefai stebins mylimuosius?

Jei paklaustume, ar jau suplanavote, ką veiksite per Valentino dieną, tikriausiai dauguma atsakytų teigiamai. Spėjame, kad vienas dažniausių scenarijų – romantiška vakarienė namuose ar restorane. O kaip į šią įsimylėjėlių šventę žiūri šefai, besirūpinantys, kad meilės diena būtų kuo gardesnė restorane besilankantiems svečiams?

Unsplash.com nuotr.

Šv. Valentino išvakarėse VMGonline.lt nusprendė pasidomėti, ar sukdamiesi restorano virtuvėje, šios profesijos atstovai spėja skirti dėmesio ir nustebinti savo mylimuosius.

Virtuvės šefas Rokas Vasiliauskas. Roberto Daskevičiaus nuotr.


Valentino dieną „Monte Pacis“ šefas Rokas Vasiliauskas apibūdina kaip gražią, tačiau šiek tiek išpūstą šventę. „Tačiau jeigu ji svarbi mūsų antrosioms pusėms, turi būti svarbi ir mums, vyrams“, – šypsosi pašnekovas. Deja, kaip paaiškina šefas, galimybės šią dieną paruošti mylimam žmogui ypatingą staigmeną yra ribotos: „Nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro tenka suktis virtuvėje ir stebinti kitas poras, kurios Valentino dienos ateina atšvęsti į restoraną. Dažniausiai po ilgų dienos darbų belieka rinktis klasiką – šampanas, gėlės, braškės, kartais ir kokie sūriai ar kitokie užkandžiai, kuriuos reikia tik supjaustyti“.

Vis dėlto, patikina, kad turėdamas laiko, mielai paruoštų pilną vakarienę žvakių šviesoje su skirtingais priderintais vynais ir šampanu. „Negaliu pasakyti, ką gaminčiau, nes neturiu standartų, ką ruošti vienai ar kitai progai. Dažniausiai renkuosi iš sezoninių produktų, kurių pavyksta gauti turguje ar parduotuvėje“.

Konditerė Toma Piskarskaitė.


Kad meilės diena, kaip ir kitos šventės, šios profesijos atstovams reiškia didesnį svečių antplūdį ir ilgesnes darbo valandas, pritaria ir „Amandus“ konditerė Toma Piskarskaitė: „Valentino dieną restoranai būna perpildyti, dažnai net prieš kelias savaites šiai dienai nebebūna likę laisvų staliukų. Taigi „nukenčia“ virėjų bei konditerių artimieji“.

Tačiau konditerė žada mylimąjį nustebinti dar prieš dienos darbus. „Savo sužadėtinį lepinu šilkiniais varškėtukais su parmezano sūriu ir šalavijų padažu. Jis didesnis miegalius nei aš, tad staigmenas lengviausia ruošti rytais. Taip pat ryte ruošiu desertą, kuris bus valgomas vakare, nes jam reikia laiko sustingti. Šį desertą galima gaminti netgi dieną prieš“, – pasakoja pašnekovė.


Tomos Piskarskaitės virto šokolado kremas

(paruošite vos per 5 minutes!)

Jums reikės:

  • 250 g plakamosios grietinėlės

  • 70 g 56% juodojo sokolado

  • 20 g 70% juodojo sokolado

  1. Užvirkite grietinėlę puode.

  2. Sudėkite smulkintą šokoladą ir nuolat maišydami virkite 1-2 minutes, kol kremas taps visiškai vientisas, t.y. neliks šokolado gabalėlių. Jeigu neturite kantrybės arba kremo konsistencija neatrodo tobula – panaudokite trintuvą.

  3. Kremą pagardinkite šlakeliu tauriojo gėrimo – kalvadosu ar tamsiuoju romu.

  4. Kai masė taps glotni, supilstykite į espreso puodelius arba mažas taureles. Palikite, kad sustingtų.

  5. Desertą galima papuošti ir pagardinti ant sustingusio kremo užbėrus liofilizuotų ar šviežių uogų.

Virtuvės šefė Inga Turminienė. Deimantės Dubauskaitės nuotr.


Restorano „ieti“ įkūrėja bei šefė Inga Turminienė laiko šios šventės paminėjimui taip pat neturi, tad sako jos nesureikšminanti ir niekada ypatingai nešvenčianti. „Tačiau manau, kad ši diena yra naudinga, nes suteikia žmonėms pretekstą atitrūkti nuo rutinos, skirti laiko sau ir savo porai. Jei švęstume, nemanau, kad ką nors ruoščiau namuose, o jei ir ruoščiau, tai greičiausiai kažką paprasto. Man atrodo, kad jei oras būtų pakankamai geras, būtų smagu pasidaryti iškyla gamtoje, kepti ką nors ant laužo, kad ir zefyrus ar sūrį“, – mintimis dalijasi šefė.

Virtuvės šefas Artūras Samavičius. Roberto Daskevičiaus nuotr.

Savo nuomonę apie Valentino dieną turi ir „City Chef Barbecue“ šefas Artūras Samavičius: „Kai ši šventė turi tęstinumą, ryšį ištisus metus nuo vienos iki kitų metų tos pačios datos, tada ši diena įgauna magišką emociją“. Jis atskleidžia, kad savo mylimąją per Valentino dieną lepins nepaprastai gardžiais blyneliais. „Šį patiekalą pasirinkau todėl, kad jis magiškas ir suartina. Galima uogiene išteplioti vienas kitam veidą, tik tada blynus geriau kepti vakare“, – šmaikštauja šefas.


Artūro Samavičiaus magiški blyneliai

Jums reikės:

  • 1 šaukštas ghi arba įprasto sviesto (blynelių kepimui)

  • 3/4 puodelio (12 šaukštų) kvietinių „EKSTRA“ miltų (1 puodelis = 250 ml.)

  • 1/4 arbatinio šaukštelio smulkios jūros druskos

  • 2 dideli ekologiški kiaušiniai

  • 1/2 puodelio šalto vandens

  • 1/2 puodelio šalto pieno

  • 2 šaukštai ištirpinto ir atvėsinto sviesto (tešlai)

  • 1 šaukštas močiutės aviečių arba braškių uogienės

  • 1 šaukštas klevų sirupo

  • 1 šaukštas grietinės

  1. Mažame prikaistuvyje ištirpinkite 2 šaukštus sviesto ir virkite vidutiniškai žemos ugnies, atvėsinti.

  2. Vidutiniame dubenyje sumaišykite miltus su druska. Kitame vidutinio dydžio dubenyje įmuškite kiaušinius, tada įveskite vandenį ir pieną, tuomet atvėsintą sviestą. Per sietelį išsijokite miltų ir druskos mišinį ant kiaušinių plakinio, sumaišyti tešlą iki vientisos konsistencijos, be gumuliukų.

  3. Įkaitinti keptuvę, geriausiai špižiaus. Įpilkite 1/2 šaukšto lydyto/ghi sviesto, kaitinti kol pradės formuotis pūtos. Įpilkite 1/4 puodelio tešlos į keptuvę, sukant, kad tešla pasiskirstytu iki keptuvės kraštų. Kepkite blyną ant vidutinės kaitros, kol blyno apačia taps aukso spalvos, apie 2 minutes. Apverskite, kepkite 1–2 min. iš kitos pusės. Kartokite procesą iš naujo, o iškepusius blynelius laikykite šiltoje lėkštėje, uždengus su kita.

  4. Blynelius pateikite lėkštėje, o močiutės aviečių arba braškių uogienę, klevų sirupą ir grietinę galima gražiai sudėti tiesiai ant blynų arba atskiruose indeliuose.



Naujausi įrašai

bottom of page